Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiolka5_7 18:39, 01 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
olciamanolcia napisał(a)


O kurde to ja mam gęściej . Zapewne będę musiała rozsadzić bo u mnie to 40 cm max
też tak myślę,bo przy tym rozstawie i tak źdźbła na siebie nachodzą więc można nawet szerzej posadzić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 18:46, 01 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6976
Wiolka5_7 napisał(a)
też tak myślę,bo przy tym rozstawie i tak źdźbła na siebie nachodzą więc można nawet szerzej posadzić


I zaś kopać i poszerzać mus
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 19:29, 01 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
olciamanolcia napisał(a)


I zaś kopać i poszerzać mus
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 23:19, 01 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)



Wpadłam pozachwycać się klonikiem i rabatami. Różanka bujna, będzie się lada dzień działo
ElzbietaFranka 08:15, 02 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Wiaan napisał(a)


Sorbet malinowo-bananowy uśmiałam się znam to uczucie jak coś wpadnie w oko ale w moim ogrodzie nie pasuje, widziałam w tej szkółce połączenie przywrotnika ostroklapowego z hostami i irysami no bajka, ale u mnie nie te klimaty niestety.

Co do tej lawendy to zimuje, te co kupiłam to nie są młode sadzonki, przetestuję
Rozchodniki takie sporawe po 10 zł, sesleria była po 7zł, lawendy ale naprawdę duże po 10 zł,
większość była w tych okolicach i wszystko takie zdrowe, ładne. Jakie były wielkie już hosty to szok Jeszcze szałwia taka śnieżnobiała. Będę tam jeszcze bo muszę policzyć ile traw kupić i może na coś się skuszę, wiem co mają.
Zrobię zdjęcie żywopłotu z grabów bo był piękny, sprzedają trawę z rolki i w życiu nie wiedziałam, że maja byliny



Jeszcze po szkółkach gdzie ludzie bezpośrednio oglądają to są ładne roślinki najgorzej jak kupujesz w necie to wciskają byle co.

Roślinki które kupiłaś bardzo ładne wypasione i niedrogie.

Już się nauczyłam lepiej więcej zapłacić a mieć dobry towar niż takie tanie ogryzki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:32, 02 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Rojodziejowa napisał(a)
Moje łubiny kupiłam za 15zł, a te kolorowe chyba za 12, ale miały po jednym kwiatku, a ten za 15 minimum dwa i wychodzące nowe.

Ostatnio też znalazłam nową szkółkę. Ale dopiero byliny wynosili. Jednak widziałam krwawniki, sporo rozchodników wszelkiej maści. Niestety nie wszystkie odmiany podpisane. Niech no tylko wypłata przyjdzie.

A chłop mnie już na leczenie wysyła. A że ostatnio paczki schodzą z zamówieniami w jednym momencie, to co chwila kurier dzwoni...



Nie jesteś odosobniona. Nie dosyć, że mam pod nosem szkółkę to jeszcze na Puławska jeżdżę i nie ma tygodnia aby paczka nie przyszła z jakimś duperelem.
Mój mówi, że mam nie równo pod sufitem.
O połowie moich zakupów nie wie bo stoją pod budynkiem w krzakach. Wywoze po trochu.

Wian ładnie, tylko sądź rośliny w karo♦️
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 16:38, 03 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5129
Kiedy zostawiasz męża na 3 dni i masz kwiaty w doniczkach chyba już po bratkach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 16:47, 03 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8363
Wiaan napisał(a)
Kiedy zostawiasz męża na 3 dni i masz kwiaty w doniczkach chyba już po bratkach


Ej kupisz sobie następne kwiatki!! Bratki wieczne by i tak nie były Szybciej będzie zmiana
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:50, 03 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8363
ElzbietaFranka napisał(a)



Nie jesteś odosobniona. Nie dosyć, że mam pod nosem szkółkę to jeszcze na Puławska jeżdżę i nie ma tygodnia aby paczka nie przyszła z jakimś duperelem.
Mój mówi, że mam nie równo pod sufitem.
O połowie moich zakupów nie wie bo stoją pod budynkiem w krzakach. Wywoze po trochu.

Wian ładnie, tylko sądź rośliny w karo♦️


Myślę, że jakbym jakieś bylinki kupiła to też by w sumie już w tym gąszczu doniczek nie poznał

Surfinię przyuważył - a nie mogłam nie kupić!!! Przeceniona była!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 22:15, 03 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5129
Asia zostawiłam też lubiny w doniczkach, wygięły się jak łuk.
No cóż, mam nadzieję że będą jeszcze z nich nowe kwiaty.
Są z zamiarem posadzenia na różańce ale nie wiem czy ja tam jeszcze coś wcisnę rany jaki tam jest busz

Dużo pracy przede mną w ogrodzie. Chwasciory do plewienia, skończyć rabatę, przyciąć buksy i cisy bo taki nieład się zrobił.
Od frontu panowie zrobią mi podwyższoną rabatę i muszę wysadzić rośliny. Poza tym odsunę kamień przy cisach od frontu, położę kartony i dopiero kamień i trochę dołożę świeżego.
Mam tam taki bordowy chwast, który muszę wytępić. No jest co robić.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies