Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:16, 29 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Lidka ale ładnie napisałaś z komponowaniem z tym piętrem to racja, jak się patrzy od przodu domku to w tyle przed tujami jest szpaler hortensji, które będą wysokie, rozplenice zajmą cały widoczny teraz biały żwirek, a graby faktycznie przybiorą w masie, cisy też urosną i kiedyś się zejdą ze sobą, zrobię wyższe kostki

Justyna tak właśnie to jest kontrolowana rozsypka musi tak być bo zależy mi na efekcie wplatania stipy w te rozchodnki. Dorzucę jeszcze sztukę rozchodnika pod rozplenicą bo nie lubię jak mi coś brakuje

Betonu nie będzie to już przesądzone, tylko przy domku, aby lepiej się wyjeżdżało kosiarką, ale tam akurat pasuje. Może faktycznie zobaczę seslerie przed cisami, też na ciemnej zieleni będzie je ładnie widać. Myślałam również o porozrzucaniu lawendy z seslerią.

Judith ładny jest ten trzcinnik ale tutaj przy lawendach za wysoki, a przy rozplenicy nie będzie go widać. Zapomniałam napisać, że za cisami będą wystawać białe jeżówki na tle rozplenic. Jak będą mało widoczne to je przesadzę gdzie indziej. Będę testować w tym roku

Dziękuję za podpowiedzi
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:43, 30 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
nicol21 napisał(a)
a na nowej rabacie fajnie ogoliłaś te czosnki. Ja teżswoim obrywam liście, ale zwykle nie udaje mi się teog tak porządnie zrobić.


To prawda ogoliłam, nic nie mogłam ustawić na tej rabacie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:43, 30 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Milka napisał(a)

U ciebie taki błysk, że nie mogę sie napatrzeć


Błysk słoneczny
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:44, 30 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Czy do lawendy lepsza sesleria czy stipa ?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:26, 30 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
O tej porze i przy takim niebie lubię tą rabatę najbardziej.



Pozostało jeszcze posadzić lawendę i kilka trawek, niedużo bo już mam wrażenie bałaganu

Dosadzilam dzisiaj jeżówki przy rozchodnikach i niepotrzebnie za dużo przesunęłam do kulek, muszę poprawić. Już mam dosyć tej rabatki



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:37, 31 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Na różańce taki busz, że stipy to nie wiem czy się przebiją





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:44, 31 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Cieszy mnie ten klonik, widać że mu tutaj dobrze. Orange dreem czeka na swoją miejscówkę i chyba tutaj go posadzę. Jest zacisznie, ilość słońca odpowiednia i kiedyś będzie woda i lustro
Kiedyś to obecnie słowo kluczowe, czasu jak na lekarstwo

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 08:53, 31 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7120
Wiaan napisał(a)
O tej porze i przy takim niebie lubię tą rabatę najbardziej.



Pozostało jeszcze posadzić lawendę i kilka trawek, niedużo bo już mam wrażenie bałaganu

Dosadzilam dzisiaj jeżówki przy rozchodnikach i niepotrzebnie za dużo przesunęłam do kulek, muszę poprawić. Już mam dosyć tej rabatki





Hahaha dobre .. już mam dosyć tej rabatki To dopiero poczatek -za chwilę znowu coś przesadzisz Te daniki dałabym bardziej do przodu. Rozchodnik się rozłoży. Daj je w jednej linii z seslerią.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 09:49, 31 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Wiaan napisał(a)
O tej porze i przy takim niebie lubię tą rabatę najbardziej.



Pozostało jeszcze posadzić lawendę i kilka trawek, niedużo bo już mam wrażenie bałaganu

Dosadzilam dzisiaj jeżówki przy rozchodnikach i niepotrzebnie za dużo przesunęłam do kulek, muszę poprawić. Już mam dosyć tej rabatki





Anetko, to normalne, że masz dosyć. U siebie mam np dosyć chwastów .
Ale to stan przejściowy. Zaraz skończysz dosadzanie i przesadzanie i efekt będzie taki, że będziemy zbierać szczęki z podłogi. Już to bardzo ładnie wygląda

Na różance busz. Jak kwiaty zakwitną, będzie szał.

Mogłabyś pokazać tą hakonkę greenhills?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 09:56, 31 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5254
Hakonechloa Greenhills dla Agnieszki

09 maja



dzisiaj 31 maja



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies