Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Rojodziejowa 19:33, 28 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Pięknie

Czyli BP taka badylasta trochę. To może bym Novalis dała przed BP po skosie. O ile mi się koncepcja jeszcze nie zmieni
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 20:09, 28 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
A powiedzcie mi które z tyg róż są średniego wzrostu? Chodzi mi o takie , które nie strzelają w górę .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 20:32, 28 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
olciamanolcia napisał(a)
A powiedzcie mi które z tyg róż są średniego wzrostu? Chodzi mi o takie , które nie strzelają w górę .


Justyna, wejdź ba Floribundę, albo Rozeogrodowe. Możesz tam sobie wybrać rodzaj róż, jakie Cię interesuje. Rabatowe są niższe. Jest ich masa
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 21:20, 28 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tak wygląda ogród z nienagannym manicure i pedicure i w każdym calu wypielęgnowany
Aneto, bardzo miłe obrazki dla oka mnie pociągnęło w stronę buszowatości, ale wciąż bardzo lubię oglądać ogrody spokojne, rytmiczne Donice piękne, hakonechloa szaleje. Tej trawy koniecznie sadź więcej w ogrodzie Czy to macra czy Beni Kaze?
Jeżówki cudne. Ale rozchodniki to dopiero mnie zaskoczyły! Ja ich nie tylko do tej pory, wręcz jeszcze! nie sadziłam... ten dzień nadejdzie! Jaką odmianę posadziłaś u siebie?
Edit: Potencjał jest!

Wiaan 21:26, 28 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Rojodziejowa napisał(a)
Pięknie

Czyli BP taka badylasta trochę. To może bym Novalis dała przed BP po skosie. O ile mi się koncepcja jeszcze nie zmieni


Dokładnie to ujęłaś
Teraz pod wieczór lepiej widać na zdjęciu.

Ładnie się przebarwia

Zrobiłam Ci fotkę Novalis na tle hortensji

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agi2006 22:26, 28 lip 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Aneta no potencjał u Ciebie jest ale i to czego już dokonałaś zachwyca. Jeżówki przy domku wymiatają. I zazdroszczę zielonej hakonki. A na tarasie masz bardzo bardzo przyjemnie...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
olciamanolcia 08:18, 29 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Wiaan napisał(a)


Dokładnie to ujęłaś
Teraz pod wieczór lepiej widać na zdjęciu.

Ładnie się przebarwia

Zrobiłam Ci fotkę Novalis na tle hortensji




No właśnie - i to mnie w różach wkurza najbardziej badylastość
Wspominałam , że chciałabym takową rożanko- byliniankę w miejscu gdzie kiedyś miałam basen ale właśnie obawiam się tych „wystrzałowych” róż
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 08:30, 29 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Martka napisał(a)
Ale rozchodniki to dopiero mnie zaskoczyły! Ja ich nie tylko do tej pory, wręcz jeszcze! nie sadziłam... ten dzień nadejdzie! Jaką odmianę posadziłaś u siebie?
Edit: Potencjał jest!



Wlasnie- Martuś a czemu Ty jeszcze rozchodniczków nie masz???
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 08:51, 29 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
olciamanolcia napisał(a)



No właśnie - i to mnie w różach wkurza najbardziej badylastość
Wspominałam , że chciałabym takową rożanko- byliniankę w miejscu gdzie kiedyś miałam basen ale właśnie obawiam się tych „wystrzałowych” róż


Może ona u mnie taka badylasta wyrosła, na zdjęciu nie prezentuje się ciekawie, ale w rzeczywistości bardzo ją lubię W czerwcu cała była w kwiatach, teraz ich mało ale za to kwitnie cały czas. Mam ją akurat w takim miejscu, że jej kształt mi nie przeszkadza.
Wolę ją zdecydowanie od Artemis, wiem, że się nią wszyscy zachwycają, ale ona okropnie śmieci i ma nietrwałe kwiaty. Daję jej jeszcze sezon jak prześwietlę różankę i zobaczymy czy się nie pożegnamy
Ciężko mi doradzić róże bo raczkuję w temacie. Z moich obserwacji ładnie rośnie Olivia Rose Austin - ma pięknie pachnące, bladoróżówe kwiaty, obficie kwitnie i krzak jest ładny, u mnie taki wygląda, jak uformowany, mam dwie i tak samo wyglądają
Ja mam chrapkę na różę Eisvogel i Pashminę.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:52, 29 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Rojodziejowa napisał(a)


Justyna, wejdź ba Floribundę, albo Rozeogrodowe. Możesz tam sobie wybrać rodzaj róż, jakie Cię interesuje. Rabatowe są niższe. Jest ich masa


Też tak robiłam i jeszcze robiłam sobie notatki jak gdzieś na forum jakaś wpadła mi w oko
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies