Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 09:03, 29 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Martka napisał(a)
Tak wygląda ogród z nienagannym manicure i pedicure i w każdym calu wypielęgnowany
Aneto, bardzo miłe obrazki dla oka mnie pociągnęło w stronę buszowatości, ale wciąż bardzo lubię oglądać ogrody spokojne, rytmiczne Donice piękne, hakonechloa szaleje. Tej trawy koniecznie sadź więcej w ogrodzie Czy to macra czy Beni Kaze?
Jeżówki cudne. Ale rozchodniki to dopiero mnie zaskoczyły! Ja ich nie tylko do tej pory, wręcz jeszcze! nie sadziłam... ten dzień nadejdzie! Jaką odmianę posadziłaś u siebie?
Edit: Potencjał jest!



Marta dziękuję jeszce tak w każdym calu to nie do końca, chwasty choś nie wszędzie widoczne opanowały mnie w tym roku okrutnie, zwłaszcza szczawik, dzisiaj będzie smarowany pędzlem z konkretnym herbicydem

Hakonechloa mnie chyba polubiła, a ja ją bardzo, wciąż szukam miejsc gdzie ją wsadzić
Przy kolejnych ewentualnych nowych rabatach będzie bankowo. Ta zielona w donicy to Greenhills.
Miałam trzy mikro sadzonki posadzone razem w zeszłym roku, przezimowała w metalowej donicy

Rozchodniki - też ich wcześniej nie brałam pod uwagę i żałuję, są takie świeże, rosną jak na drożdżach, mój to rozchodnik brillant. Skuś się na niego

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:13, 29 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Agi2006 napisał(a)
Aneta no potencjał u Ciebie jest ale i to czego już dokonałaś zachwyca. Jeżówki przy domku wymiatają. I zazdroszczę zielonej hakonki. A na tarasie masz bardzo bardzo przyjemnie...


Dziękuję Zadowolona jestem z jeżówek bardzo, wszyskie sadziłam jesienią i nie wiedziałam jak z nimi będzie, teraz nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu
Taras nie jest duży ale jest faktycznie przytulnie, a będzie jeszce bardziej bo coś tak jeszcze będzie

Potencjał mam ochotę wykorzystać na dodanie miskantów przy zrobionej ścieżce prowadzącej do tarasu, tak aby nie były tak od przypadku wtedy wkomponuję też niskie ładne drzewko i pod nim hokonki zielone. Coś w rodzaju tak jak u Ciebie ścieżka z płyt prowadzi do kolejnej części ogrodu tylko u mnie płasko. Z tyłu domu też będzie ścieżka a przy niej graby i ta ścieżka będzie się łączyła z powiększonym tarasem z miejscem na palenisko i leżaki
To na razie plany
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 09:16, 29 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Ładne te na które masz chrapkę
Tę Artemis widziałam ostatnio w Mai w ogrodzie - krzakor straszny ! Nie podoba mi się chociaż kwiat ma śliczny
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 10:19, 29 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Aneta, piękna jest Twoja Novalis, na zdjęciu nie wygląda na siną (mnie ta jej siność niezbyt się podoba, a Twoja róża jest piękna).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:21, 29 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
olciamanolcia napisał(a)
Ładne te na które masz chrapkę
Tę Artemis widziałam ostatnio w Mai w ogrodzie - krzakor straszny ! Nie podoba mi się chociaż kwiat ma śliczny

Justyna, czerwonych nie lubisz, ale właśnie Artemis nie wypuszcza długich batów, podobnie Piano (też czerwona). Obie mają kolor, ktora ja uwielbiam: Artemis to czerwowy z domieszką fioletu, a z czasem buraczków, Piano - czysta jaskrawa czerwień: dla mnie bomba! .

EDIT: NIE ARTEMIS, ALE ASCOT! (wciąż mi się mylą te nazwy...)
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 10:23, 29 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Mnie wpadły w oko
Charming Piano
Wedding Piano
Ale one do niskich tez nie należą . Przynajmniej tak jest w guglu napisane.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 10:34, 29 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Judith ta Piano buraczkowo czerwona piekna.
Cholerka a jakby tak jedną góra dwie wplótł w te róże i biele hmmm
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 10:36, 29 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
olciamanolcia napisał(a)
Judith ta Piano buraczkowo czerwona piekna.
Cholerka a jakby tak jedną góra dwie wplótł w te róże i biele hmmm

Czerwień z buraczkami to Ascot.
Otwierasz się na nowe - jest dobrze!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 10:40, 29 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Artemis nie, raczej Ascot. Artemis jest kremowo-biała
olciamanolcia 10:44, 29 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Judith napisał(a)

Czerwień z buraczkami to Ascot.
Otwierasz się na nowe - jest dobrze!



Haha ja wpisałam Piano czerwona i wyskoczył mi przepiekny buraczek ❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies