Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 10:30, 06 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Dzisiaj pada od wxzesnych godzin jestem zadowolona podwójnie bo wreszcie ogarnę porządki w domu i może jakiś shopping
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 10:37, 06 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Wiaan napisał(a)
Dzisiaj pada od wxzesnych godzin jestem zadowolona podwójnie bo wreszcie ogarnę porządki w domu i może jakiś shopping

Super! Ja czekam na deszcz,nawóz do trawnika naszykowany też muszę chałupę ogarnąć,a shopping był tydz.temu

Miłego dnia Anetka!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 17:26, 06 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Lidka tutaj hortensje i rabaty w zeszłym roku



Teraz tak wyglądają i zobacz jak trawy urosły choć one raczej z niskich pomiędzy trawami mam kulki, które o tej porze ledwo widać i oczywiście doszły graby przecież.





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 21:14, 06 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Wiaan napisał(a)
Lidka tutaj hortensje i rabaty w zeszłym roku



Teraz tak wyglądają i zobacz jak trawy urosły choć one raczej z niskich pomiędzy trawami mam kulki, które o tej porze ledwo widać i oczywiście doszły graby przecież.







Wiaan. Twoje hortki wyglądają obłędnie pięknie.
Mam inne gatunki. I nie wiem czy taki efect osiągnę.
Co masz za trawe przed nimi?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 11:24, 07 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Lidka te trawy pod hortkami to rozplenica hameln gold. Jest niezbyt wysoka i zgrabna. Z daleka wygląda jak hakonechloa
Powiem Ci,że sama jestem zaskoczona jak moje hirtensje wyglądają. Dlugo nie wiedziałam jak je posadzić ale w takiej masie prezentują całą swoją urodę. W tym roku dosadziłam werbenę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:00, 07 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Wciąż rozmyślam jak zagospodarować różankę jak będzie akcja poszerzenie rabaty. Nie chcę tego robić co roku dlatego staram się przygotować. W zeszłym roku róże były małe i wszystkie byliny także. Stipy nawet dominowały
W tym roku krzaczki ogromne, szałwie w czerwcu były piękne i okazałe, po ścięciu zjadły je slimaki i są ledwo nowe listki przy ziemi. Pąków jest moc, będzie drugie kwitnienie i to mnie cieszy ale muszę mieć coś co będzie kwitło zanim będzie powtórka. Dwie róże kwitną nieprzerwanie: Aspirin Rose i Bouquet parfait.
Stipy nie widać wcale, pokłada się no ale ma złe miejsce i zbyt mało słońca, a tak ją lubiłam z różami.
Łubin mnie zachwycił a teraz takie krzaczory rosną chyba go wysadzę.
Ładnie wygląda lobelia, którą sadzilam w zeszłym roku. Mam dwie sztuki a super wyglada w oczekiwaniu na drugie kwitnienie , jest śliczna i chyba ona będzie jako ten dodatek na czekanie i nie tylko Elaborat mi wyszedł ale to tak na gorąco moje myśli




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 12:05, 07 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Ładna ta lobelia. Jak duże tworzy krzaczki?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 12:06, 07 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Jeszcze jedna rzecz Na rozance rośnie hortensja na pniu i o ile wczesnym latem nie przeszkadza, tak teraz jest wielka i robi sporo cienia. Myślę aby jej zmienić miejscówkę tylko gdzie ja ją wcisnę
Może w miejsce klona, który usechł.



Tutaj miejsce z klonem:

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 12:39, 07 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Właśnie sobie zdałam sprawę (za sprawą hortki na pniu), że zapomniałam obsadzając rabatę o lilaku na nodze!

Zmiany na różance będę obserwować Zerknij co w Twojej okolicy teraz zdobi.
Mnie się bardzo w okolicy róż penstemony podobają, które wg mnie zdobią najfajniej po przekwitnięciu

No i kwitnie na okrągło Rozanne
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 13:14, 07 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
LIDKA napisał(a)
Ładna ta lobelia. Jak duże tworzy krzaczki?


Poleciałam zmierzyć fioletowa ma 1 m wysokości i kepa tak pół metra średnicy u góry. Ma półcień bo roza ja zasłania częściowo ale przezimowała. Ta różowa o niespotykanym odcieniu jest niższa ma 70cm wys. Miałam więcej ale wyrwałam wiosną ja głupia bo myślałam, że nie przezimowaly. Ta różową zostawiłam na próbę i proszę jaka ładniutka. Uczę się cierpliwości i w życiu i ogrodzie mam dobre postępy
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies