Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

olciamanolcia 09:56, 01 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Wiaan napisał(a)
Ponury dzień ale nasze ogrody cieszą się z deszczu



Zieleń jak w czerwcu a limki z dnia na dzień coraz piękniejsze



Ponury dzień ale za to jakie widoki ❤️

Horty ,mieczyki , rabaty śliczne ❤️
Najpiękniejszy czas w ogrodzie .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 14:58, 01 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Wiolka5_7 napisał(a)
Tak bardzo cieszą ogrody podlane w sam raz na upały zapowiadane
Pięknie ❤️

Dziękuję Dzisiaj muszę usunąć wszystkie zalegające chwasty, taki plan
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:16, 01 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Judith napisał(a)

Nie jestem pewna czy Pissardi w linii z Hakuro będzie dobrze wyglądać... Jeśli w linii, to takie same drzewka... I kilka.
Jednak moim zdaniem to miejsce w określonym kontekście, czyli w Twoim ogrodzie, nie potrzebuje niczego poza tym, co już jest .


Też lubię jednakowe, nie jestem zwolennikem misz maszu u siebie Pissardi byłaby bliżej domku narzędziowego i widoczna z powiększonego tarasu. Dodatkowo w tym miejscu padające słońce od popołudnia aż do zachodu przeswietlałoby pięknie koronę. Fakt byłoby to trochę nijako, jak zrobię "projekt" tarasu i ścieżki z tyłu domu to dorysuję to drzewko, będzie wiadomo o co chodzi. Nie upieram się przy nim
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:17, 01 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
olciamanolcia napisał(a)


Myślę tak samo-albo pissardi i linii albo hakuro - a najlepiej nic-jest dobrze


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:21, 01 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Agi2006 napisał(a)
Aneto z klonem nie pomogę. Mój też czasem dziwnie sie zachowywał ale odpukać listków w takiej ilości o tej porze roku nie zgubił.Jesli jednak zdecydujesz się go przyciąć tak jak Justyna radzi to zdezynfekuj dobrze narzędzia.

Co do nowej rabaty to popieram Justynę. Albo hakuro w linii albo pissardi .Pod hortensje wrzuciłabym hakonki np.aureola i pociągnęłabym jeszcze wzdłuż thuji. Albo jakes hosty z tych jasnych.


Tak wzdłuż thuji coś posadzę, zostawiam to na dalsze czasy bo to taka mało odwiedzana strona, tyle tylko, że widoczna z ulicy i podjazdu nie może tutaj być ona szeroka bo jest tam dość wąsko,
Wrzucam stare zdjęcie jak powstawała rapbata przy domku i po prawej widać tą stronę z innej perspektywy

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:22, 01 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Martka napisał(a)
Piękne to ujęcie z hortensjami. Witryna/kredens także


jak widać u mnie retro też się pojawia
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:23, 01 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
olciamanolcia napisał(a)


Ponury dzień ale za to jakie widoki ❤️

Horty ,mieczyki , rabaty śliczne ❤️
Najpiękniejszy czas w ogrodzie .


Buziaki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 22:59, 01 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Pięknie.
Za domem z hakuro też. Też mam wątpliwosci czy pissardi pasuje.

Anetko przypomnij co ile hortki masz sadzone i co za trawa przed nimi. Chce miec taki efekt na platanowej i myśle co i jak sadzić.
Na razie robie plan.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 23:12, 01 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
LIDKA napisał(a)
Pięknie.
Za domem z hakuro też. Też mam wątpliwosci czy pissardi pasuje.

Anetko przypomnij co ile hortki masz sadzone i co za trawa przed nimi. Chce miec taki efekt na platanowej i myśle co i jak sadzić.
Na razie robie plan.


Lidka hortki mam co 80 cm, a trawy to rozplenice hameln gold. Bardzo urosły ale są na szczęście mniejsze od zwykłych hameln. Mają piękne kłoski, jeszcze troszkę
Polecam a taka byłam niepewna co do nich. Trochę alternatywa dla hakonechloa bo z daleka podobnie wygląda
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 23:32, 01 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12842
Wiaan napisał(a)


Jak go podcięłaś? Mój taki pokraczny się zrobił a był ładny już sama nie wiem, mąż mówi że nie włączył linii kroplujacej jak byliśmy na urlopie.


To może być powodem jego stanu. Ja bym go jeszcze obserwowała i w razie konieczności podlewała obficie co jakiś czas. Nie wiem, jakie masz tam ciśnienie w nawadnianiu, ale przy wysokich temperaturach może być niewystarczające.

Ps. Rabata przy domku z każdym zdjęciem ładniejsza . Teraz doszły hortki, cudne są ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies