Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Rojodziejowa 09:22, 11 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
Co do spryskiwaczy to ja mam dwa
Profession 5L Marolex. Na razie wszystko z nimi ok. Takie mniejsze tańsze zazwyczaj padają bardzo szybko. Ale nie zawsze z kolei takk duży jest potrzebny. W każdym razie Marolexy chyba nie są najgorsze
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
April 09:40, 11 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Ja też mam Marolexa kilka lat i jest super. Zawsze trzeba pamiętać żeby po oprysku dobrze wypłukać bo dysze się jednak zapychają. No i ja oddzielnie mam spryskiwacz do oprysków olejowych.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:44, 11 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Wiaan napisał(a)


To zaszczyt konkurować z Wioli trawnikiem tak serio to dzięki wszystkim poradom i super życzliwości właśnie WASZEJ ogród jest coraz piękniejszy Dziękuję ♥

Donice były zamawiane na wymiar przez internet, jeśli chciałabyś namiary wyślę na priv. Jestem z nich bardzo zadowolona.


Mój ogród też się zmieniał wraz z poradami i "gościnnymi sadzonkami"
I też zdecydowanie na lepsze

Namiar na donice poproszę. Ciągle mam niedoróbki w tym temacie. Pora zmienić stare na coś porządnego i eleganckiego, a nie wieczna prowizorka
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 10:35, 11 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Jeśli chodzi o opryskiwacz to mam 5 litrowy Kwazar ok.2 lat, był spoko ma początku,a teraz jakieś słabe ciśnienie ,no i to ręczne pompowanie sto razy,masakra.

Kupiłam niedawno sobie plecakowy profesjonalny 12 l Stihl i to jest dopiero sprzęt
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 11:44, 11 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
April napisał(a)


Mój ogród też się zmieniał wraz z poradami i "gościnnymi sadzonkami"
I też zdecydowanie na lepsze

Namiar na donice poproszę. Ciągle mam niedoróbki w tym temacie. Pora zmienić stare na coś porządnego i eleganckiego, a nie wieczna prowizorka


Wysłałam Przy okazji molinie cują się tutaj świetnie


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:51, 11 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Dziewczyny dziękuję za namiary na opryskiwacze Mam plany na zakup akumulatorowego
Tak nienawidzę opryskiwania, ze muszę zainwestować. Patrząć na ciągłe zagrożenie ćmą i mączniakiem widzę, że oprysków się nie uniknie. Wiem, że osobny powinien być na herbicydy i taki mam, trochę badziewny ale w trawniku chwastów za wiele nie mam.
Sąsiad moze nie zawsze będzie mógł pomóc mi z katalpami i co wtedy
Bukszpanów też troszkę mam i muszę o nie dbać.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:19, 11 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Tak teraz wygląda różanka. Pąków jest mnóstwo i czekam na drugie kwitnienie, jeszcze chwila.
Jak będzie wysunięta do przodu nie będzie tam tak ciasno. Dosadzę co najwyżej jedną różę i szałwię caradonna bo niskie deep blue i rozowe mam, może jeszcze bodziszka i lobelie. Kusi mnie werbena i trzcinnik gdzieś jako wyższe piętro. Spróbuję stipy dać na przodzie albo trawki co Martka pisała.
Tuz przy różance mam fajną rozplenicę, która nie kwitła nigdy i mam chęć ją podzielić na wiosnę jest niska i taka delikatna.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:19, 11 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Zapomniałam napisać, że ta hortensja na pniu to mi tutaj pasuje jednak
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 13:49, 12 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wysunięcie różanki to dobry pomysł Róże potrzebują przewiewu, nie zapominajmy Jest jeszcze inna opcja, zamiast powiększania tej... różanka ... w drugim miejscu? Tzn. dwie różanki?
Patrzę na Twoje pomysły z dodatkami i myślę, że trzeba twardo przyjąć 1m2 na krzaczek róży i do tego dodawać pozostałe metry powierzchni, aby nie było trawom i bylinom za ciasno Werbena to dobry pomysł, ale ... biorąc pod uwagę jej wysiewalność i trudność z pieleniem pomiędzy różami - osobiście się nie zdecydowałam. W takich hortensjach werbena - proszę bardzo
Aneta, piękny awatarek. I zdjęć różanki wciąż mi mało


Wiaan 14:27, 12 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Marta awatarek w kolorach takich jak lubię
Zdjęcia różanki teraz mało atrakcyjne, niewiele kwitnie, ale pąków całe mnóstwo, także jeszcze chwilka Tak widzę, że ciasno się zrobiło, krzaczki porosły okrutnie, dobrze im u mnie nie mam drugiego takiego miejsca, a tutaj aż się prosi o powiększenie i mężuś chętny to muszę wykorzystać. Robiliśmy przymiarki i po powiększeniu będzie fajnie wysunięta i widoczna zarówno dla zaglądających przez moje siatkowe ogrodzenie jak i co najważniejsze z tarasu i salonu. Co do werbeny to przemyślę, najwyżej na wiosnę własne siewki dosadzę. Już stipy mam na pęczki. Nie chcę upychać bylin na siłę, tylko to co będzie podreślać urodę róż i coś na przeczekanie do drugiego kwitnienia. Trawy przy różach to mus, ale niekonecznie mi tutaj stipa leży, bardziej przy takich otwartych rabatach z każdej strony, albo na przodzie.
Tam całkiem z tyłu jako plecy mam żywopłot cisowy i lada chwila będzie go wreszcie widać Wtedy też całość nabierze innego wyrazu.
Jedynie co bym dodała z róż to taką w kolorze brzoskwini-lekkiego pomarańczu dla kontrastu Novalis.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies