Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

olciamanolcia 10:52, 19 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6993
Anetko jak będziesz cięła róże MW daj znać. Nie wiem jak ją ciąć aby nie stała się moim ogrodowym koszmarem Widzę, że już puszcza co nieco ale tych okazów boję się ciać po swojemu
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 11:11, 19 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5143
Justynka wczoraj przeleciałam po ogrodzie zobaczyć co i jak i róże wielkie krzaki bo wiadomo nie cięte całe w pąkach. Oszukana pogoda dała się we znaki.
Cięłam w zeszłym roku jak kwitły forsycje. Zamelduję się jak będę je cięła
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 11:20, 19 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6993
Wiaan napisał(a)
Justynka wczoraj przeleciałam po ogrodzie zobaczyć co i jak i róże wielkie krzaki bo wiadomo nie cięte całe w pąkach. Oszukana pogoda dała się we znaki.
Cięłam w zeszłym roku jak kwitły forsycje. Zamelduję się jak będę je cięła


Mi bardziej chodzi o technikę najlepiej zdjecie wstawię i zaznaczysz co obciachać.
wytłumaczysz jak Abel krowie na rowie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 15:46, 19 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Też zaczęłam ciąć sealerie, ale pogoda nie dala mi skończyć. Tez nie mogę się doczekać marca I cięcie roz będę obserwować
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 17:52, 19 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Też nie wiem jak ciąć prawidłowo róże. Oglądałam filmiki pana Hyżego. Obejrze jeszcze raz przed cięciem.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Rojodziejowa 19:29, 19 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
Też polecam filmiki Grzegorza Hyżego. On ma takie zdrowe podejście do tego cięcia. Nie pierniczy z jakimś liczeniem oczek itd.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 22:30, 19 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5143
W zeszłym roku też nie liczyłam oczek, robiłam to pierwszy raz i pięknie kwitły. Wycinałam takie kikutki i zostawiłam tylko grubsze gałązki. Poszukam fotki jak wyglądały po cięciu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 06:50, 20 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6993
Rojodziejowa napisał(a)
Też polecam filmiki Grzegorza Hyżego. On ma takie zdrowe podejście do tego cięcia. Nie pierniczy z jakimś liczeniem oczek itd.


ha to pewnie jak ja-ciacha wszystko jak mu reka poleci
W liczenie oczek-przy hortkach-też sie nigdy nie bawiłam . Cięłam jak popadło tylko tych prowadzonych wysoko bałam sie ruszyć ale dzięki Moni ( z hprtensjowo-różanecznikowego ) przełamałam się i ciachnęłam niektóre do ziemi
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 06:52, 20 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6993
Wiaan napisał(a)
W zeszłym roku też nie liczyłam oczek, robiłam to pierwszy raz i pięknie kwitły. Wycinałam takie kikutki i zostawiłam tylko grubsze gałązki. Poszukam fotki jak wyglądały po cięciu.


Taki sposób (wycinania własnie tych słabych gałązek) pokazywał w jakimś programie starszy pan-ten to miał róże
Zostawiał tylko te grube łodygi a wycinał resztę.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 09:59, 20 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5143
Zrobiłam zbliżenie, tylko takie mam zdjęcie

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies