Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 15:54, 28 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5091
Judith napisał(a)
Podobnie jak Asia nie bardzo rozumiem, dlaczego obawiasz się krytyki… Wszak tutaj wciąż korzystamy z czyichś podpowiedzi, dlaczego korzystanie z podpowiedzi na O. miałoby być OK, a poza O. - nie OK?

Plan wyglada dobrze, dawaj więcej szczegółów - rośliny, materiały i może rysunek naniesiony na zdjęcie ogrodu?


Judith ❤️ ujęłaś to jak zawsze w punkt

Taras w stronę gdzie stoi narożnik zostanie powiększony bo obecnie kończy się wraz z linią długiego chodnika z tyłu. Będzie z tej samej kostki co obecny, to część do leżenia, relaksu bo stanie też huśtawka. W tej części można podziwiać piękne zachody słońca Dalej będą płyty w szarym żwirku i ta część przeznaczona z paleniskiem co nie oznacza,że tylko
Na samym końcu zakończony taras zejściem z płyt a przy budynku gdzie teraz jest nudno i nie ma nic będzie rabata z hortensjami annabelle i hakone. Pomiędzy częścią leżakowania a paleniskiem ze względu na uskok będzie oddzielenie zywoplotem z laurowiśni.
Trzy klomby zaznaczone na zdjęciu będą jednakowe. W każdym będzie świdośliwa wielopniowa podsadzona trawami, szałwią i kulkami zimozielonymi. Trawy będą w dwóch takie same, a w jednym inne
Przy zejściu z tarasu tutaj gdzie 3 płyty będą rosły niskie rozplenice.

Wrzucę zdjęcie jak to wygląda na działce bo nie miałam naniesionych aktualnych rabat. Cieszę się jak dziecko
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MartaCho 22:57, 28 sty 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Będzie pięknie! Trzymam kciuki za realizację!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiaan 10:19, 30 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5091
MartaCho napisał(a)
Będzie pięknie! Trzymam kciuki za realizację!


Dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:23, 30 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5091
Naniosłam tak trochę łopatologicznie taras na plan ogrodu. Rabaty nie są idealnie zaznaczone ale mniej więcej Tak to wygląda:

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 10:58, 30 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Świetny projekt fajnie,bo trawnika coraz mniej

Kiedy realizacja,wiosną?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 12:41, 30 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5091
Wiolka5_7 napisał(a)
Świetny projekt fajnie,bo trawnika coraz mniej

Kiedy realizacja,wiosną?


Cieszę się, że się Tobie podoba, wreszcie jestem spokojna i już nie rozkminiam, jest gotowy plan i będziemy działać Chcemy wiosną, muszę sobie zrobić wycenę i zaczekać na ekipę od kostki. Wiola Ty wiesz, że najbardziej nie mogę się doczekać sadzenia roślinek a trochę ich będzie. Tak trawnik się uszczupla

Połączymy te prace wraz z powiększeniem rabaty przy brzozie bo wyjmiemy przęsło z ogrodzenia aby swobodnie biegać z taczkami i sprzętem wszelakim. Będziemy też wywalać jasny (kiedyś) kamień pod brzozą, zastąpi go drobna kora. Już mi głupio przed sąsiadami, pomyślą, że coś mam z głową ale co tam, kiedyś skończą się grubsze zmiany.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 12:53, 30 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Aneta, brawa za decyzję o zamianie kamienia na korę! Super! Obaw o myśli sąsiadów nie rozumiem ni w ząb .

Realizacji projektu "Taras" tez nie mogę się doczekać .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 13:55, 30 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6901
Duży ten taras będzie. fajnie to wygląda. Iczekamy na fotorelację. Anetka trzymam kciuki za Twoje plany.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 14:16, 30 sty 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3028
Aneto chyba równie ja Ty nie mogę się doczekać realizacji Klomby z ŚŚ i rabata z Anabellkami i Hakonką extra!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 08:44, 31 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5091
Judith z tymi sąsiadami to nikogo na moim osiedlu nie widzę aby tyle grzebał w ziemi nie mam z tym absolutnie problemu ale sąsiadka ciagle mi mówi, że jak ja to ogarnę na starość.
Zatrudnię przystojnego, młodego ogrodnika

Lidka tak będzie duży, ale teraz przez układ obecny jak dostawimy leżaki to jest ciasno. Dziękuję za wsparcie

Daria klomby, podwyższone rabaty zawsze mi się podobały, będzie kontynuacja tej mojej rabaty frontowej. Ciekawa jestem świdośliwy, najbardziej latem kiedy jest zielona
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies