Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 20:16, 05 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Moje ŚŚ zdecydowanie skromniejsze ale młodziutkie jeszcze



Magnolia George Henry Kern też mała ale boska



Klon Orange Dream z bied... zimował w donicy całą zimę na dworze





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:22, 05 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Tulipany Van eijk no cóż mogę powiedzieć, zakochałam się
Justynka buziaki za inspirację ❤️ kolor trochę podbity na fotce, muszę zrobić drugim telefonem rano.




W donicach gdzie mam trawy molinie variegata mam kolejny sezon szafirki i jeszcze bratki upchałam, trochę się zabratkowałam

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:31, 05 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Dziś tak spacerowałam po ogrodzie i od dłuższego czasu tak coś mi nie leży na rabatach: tuje u dołu niektóre takie sobie, nie dodałam kory, bo jutro będę cięła z lekka i nawiozę, a po czyszczeniu suche leży nie przykryte świeżą korą. Nie wszędzie odkurzyłam dobrze kamień, chwasty zaczynają się panoszyć, ale najbardziej co psuje wszystko to zaniedbany trawnik. On jest oprawą ogrodu u mnie, a zapuściliśmy go. Jutro idzie pod noże, także musi się to zmienić. W dodatku ostatnio nie miał kto skosić. Wiem, że to znacie i Wam można się wyżalić Na szczęście nowe tulipany są piękne, starsze marne i nie wiem czy nie wykopię w tym roku tych co mam w korze. Moja mieszanka to koszmarek i też je wykopię i dam w inne miejsce, także ten...
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 20:56, 05 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
Wiaan, Twój Żorżyk absolutnie zachwycający! Ile lat rośnie u Ciebie (no i od jakiej wysokości startował ). Ciekawe, kiedy u mnie taki będzie .
Tulipany przecudo! To nowe czy powtórzyły kwitnienie? A te, które dostałam od Ciebie już lada moment będą kwitły . Oczywiście zdam relację .
W temacie trawnika łącze się w bólu. Mieliśmy zarezerwowany wertykulator na wtorek po świętach, ale padało, więc zmieniliśmy termin na jutro. A tu na noc zapowiadają deszcz... No nic, się zobaczy . Życzę Wam i nam, by wertykulacja jutro się odbyła .

EDIT: i jeszcze w temacie magnolki - czy taki pokrój już miała, czy Ty go ukształtowałaś cięciem?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 23:25, 05 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Przepiękna magnolia! Niby mała a już króluje I jakie piękne bratki, śliczny kolor wybrałaś.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
MartaCho 09:05, 06 kwi 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2179
Przepiękna wiosna u Ciebie!
Mówisz, że Twoja mieszanka w tym roku marnie? U mnie za to EE w ogóle albo nie wyszły z ziemi, a te nieliczne które były, to akurat na trasie biegowej psa, więc już po nich.
U nas wczoraj pierwsze koszenie w tym roku dopiero było- efekt przed i po poprawia humor więc miłego weekendu!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
edi75 09:52, 06 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2081
Anetka.... tulipany łał
Jak tu się nie zakochać
Ja też się inspirowałam od Justynki
Zobaczymy bo moje jeszcze chwilę
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Wiaan 21:15, 06 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Judith napisał(a)
Wiaan, Twój Żorżyk absolutnie zachwycający! Ile lat rośnie u Ciebie (no i od jakiej wysokości startował ). Ciekawe, kiedy u mnie taki będzie .
Tulipany przecudo! To nowe czy powtórzyły kwitnienie? A te, które dostałam od Ciebie już lada moment będą kwitły . Oczywiście zdam relację .
W temacie trawnika łącze się w bólu. Mieliśmy zarezerwowany wertykulator na wtorek po świętach, ale padało, więc zmieniliśmy termin na jutro. A tu na noc zapowiadają deszcz... No nic, się zobaczy . Życzę Wam i nam, by wertykulacja jutro się odbyła .

EDIT: i jeszcze w temacie magnolki - czy taki pokrój już miała, czy Ty go ukształtowałaś cięciem?


Judith na pierwszej stronie wątku mam na fotce tą magnolię jak była mała. Wątek z 2020, a oba była nie wcześniej niż w 2019. Ona jest na pniu niewysokim i nigdy jej nie cięłam, ma fajny pokrój, a była badylkiem Twoja też ładnie urośnie
Tulipany nowe i niesamowite, ciekawe jak będzie w kolejnych latach.
Widziałam, że wertykulacja się udała u nas też. Jestem padnięta ale zadowolona.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:18, 06 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
ajka napisał(a)
Przepiękna magnolia! Niby mała a już króluje I jakie piękne bratki, śliczny kolor wybrałaś.


Dziękuję ❤️ ona taki cukiereczek, a bratki szybko się zagęszczają, te drobne faktycznie nie wyciągają się do góry i obficie kwitną. Fiolet w ogrodzie uwielbiam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:20, 06 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
MartaCho napisał(a)
Przepiękna wiosna u Ciebie!
Mówisz, że Twoja mieszanka w tym roku marnie? U mnie za to EE w ogóle albo nie wyszły z ziemi, a te nieliczne które były, to akurat na trasie biegowej psa, więc już po nich.
U nas wczoraj pierwsze koszenie w tym roku dopiero było- efekt przed i po poprawia humor więc miłego weekendu!


Dziękuję
Marta mieszanka to takie mikruski ale kwitną, mam plan na wysadzenie jak będzie pora. Masz rację, jak trawnik zrobiony to jest to, zachwycałam się mimo, że dostał w kość wertykulacją
Dla Ciebie także miłego, ciepłego weekendu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies