Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Kasya 19:14, 24 cze 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 43391
A lawendy ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wiaan 19:18, 24 cze 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5754
DariaB napisał(a)
A wchodzi w grę wymiana hakone na stipę ewentualnie seslerię? Wtedy te naparstnice by się fajnie prezentowały, a i te trawy lepiej by się czuły w korzeniach brzozy.


Daria oczywiście, że wchodzi w grę. Hakone zawsze się gdzieś przyda, albo rozdam

Ja tu widzę stipę lub seslerię właśnie i one miałyby suche warunki. Naparstnice mi się marzą bardzo, dałabym je w cienistych miejscach. Rozchodniki także zostaną, bo będą fajne jesienią w połączeniu z trawami. Gaura także zostanie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:21, 24 cze 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5754
Judith napisał(a)

Niom. U mnie podobnie z hakonkami .
To zależy w jakie miejsce pod brzozą się trafi - w jednym miejscu hakonki rosną (choć bez szału), a obok mają wciąż zwinięte liście…
No ale nie wiem czy da się określić czy w danym miejscu są korzonki pobierające wodę…

Tu gdzie dalej odsunięte i mają dużo cienia rosną super, nie będę męczyć tych sadzonek co im nie pasuje. Ja z tych niecierpliwych i nie chce mi się czekać kilka sezonów aby testować
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:23, 24 cze 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5754
Kasya napisał(a)
A lawendy ?


Lawendy gryzą mi się z tym co zostanie i mają okres bez kwitnienia oraz straszący na przedwiośniu więc odpada. To frontowa rabata
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:33, 24 cze 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5754
Tak zaplanowałam:
Wysadzę hakonki, rozplenice, które już są zostaną, ale dodam jeszcze kilka, aby nie rosły tylko z jednej strony. Posadzę odmianę hameln gold, bo ładniej mi rosną i są limonkowe. Rozchodniki, stipy i gaury rozrzucę po rabacie. Dwie ostatnie są zwiewne i małe sadzonki, ktore łatwo posadzić wśród korzeni
Dodam wymarzone naparstnice i tyle. Oczywiście kule zostaną jako zimozielony akcent.
Wiosną jest dużo cebulowych i one wtedy rządzą, latem białe kwiaty, może z fioletem oraz trawy, a jesienią trawy z rozchodnikami. Jak myślicie o takim planie?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 20:18, 24 cze 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 8166
Wiem co to znaczy korzenie brzozy
Jeszcze myślałam abyś dała tam tylko rozchodniki, kosodrzewinę, stipy i tak jak napisałaś gaure
Jeszcze o szałwii różowej pomyślałam
Rozplenice może daj jak najdalej korzeni chociaz u mnie sobie radzą.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 21:34, 24 cze 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5754
olciamanolcia napisał(a)
Wiem co to znaczy korzenie brzozy
Jeszcze myślałam abyś dała tam tylko rozchodniki, kosodrzewinę, stipy i tak jak napisałaś gaure
Jeszcze o szałwii różowej pomyślałam
Rozplenice może daj jak najdalej korzeni chociaz u mnie sobie radzą.


Rozplenice dodam tylko dlatego, że już kilka jest i aby było spójnie, tak jak piszesz najdalej od korzeni. Kosodrzewina rośnie taka spora i może jej coś jeszcze dorzucę, jak wysadzę hakone to zobaczymy ile jest miejsca. Szałwia fajna, mam też przetaczniki.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:57, 24 cze 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5754
Róże szaleją
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 23:34, 24 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Wiaan napisał(a)


Justynka plan ciekawy, ale muszę Cię zmartwić
Kule duże nie tykam, bo zwyczajnie nie uda mi się znaleźć miejsca na wykopanie dużych dołków, są wszędzie korzenie.
Dziś oglądałam rozplenice i marnie wyglądają, nie wiem czy one tu przetrwają.
Coś czuję, że stipy i rozchodniki to dla nich miejsce, same sucholuby. Jeszcze ciekawa jestem seslerii, tylko nie wiem jak z ilością słońca.



Pod brzozami nawet zwykła trawa nie rośnie. Brzoza ma pajęczynę korzeni pod samym wierzchem.
Piszesz o kopaniu to małe piwo.
To największa pijawka z drzew. Wiem coś o tym bo je mam.

Jedynie co bym poleciła posadzić ciemierniki które rosną w zimie brzoza wtedy śpi. Dopiero zaczynaja soki krążyć pod koniec marca początek kwietnie. Ten jeden miesiąc jak ciemierniki kwitną musisz podlewać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
olciamanolcia 09:54, 25 cze 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 8166
Wiaan napisał(a)
Róże szaleją


Przepiękne szaleństwo ♥️❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies