Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Mayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Mayi

Sabinka 09:54, 19 sie 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Syla napisał(a)



Sabin .... nie poddawaj się tak łatwo .... czasami mamy pod górkę ....ja również .... kopię się wtedy z cztery litery i walczę ze swoimi słabostkami .... To chwilowe .... głowa do góry .....jutro koniecznie idziesz na walkę z chwastami buźka


Staram sie staram Sylwus...postanowilam na miejsc gdzie nic nie posadzilam dac mate ktora mi ulatwi utrzymanie ogrodu przynajmniej do czasu kiedy zaczne nasadzenia. Nie wiem jak z nimi walczyc tam gdzie juz rosna roslinki...moze za malo kory dalam? Ile trzeba tej kory nasypac, tzn. na jaka grubosc tak by jeszcze bardziej ograniczyc wychodzenie tych okropnych chwastow?
____________________
Ogród u Mayi
agata_chrosc... 19:34, 22 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Sabinko, odpowiem u Ciebie na pytanie, które zadałas w moim wątku. Ta miejscowość to Boskoop - taka szkółkarska stolica Holandii. Jeśli chcesz kupowac cisy na pniu to raczej nie w sklepie (będa bardzo drogie) a właśnie w szkółce.Nie wiem w jakich rejonach będziecie. ale Boskoop na pewno jest dobrym adresem. Jest tez sporo innych szkółek specjalizujących się w iglakach, takze cisach, ale żeby Ci jakieś adresy podesłac musiałabym znać mniej więcej rejon w którym będziecie.
pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
Syla 19:40, 22 sie 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Sabinka napisał(a)


Staram sie staram Sylwus...postanowilam na miejsc gdzie nic nie posadzilam dac mate ktora mi ulatwi utrzymanie ogrodu przynajmniej do czasu kiedy zaczne nasadzenia. Nie wiem jak z nimi walczyc tam gdzie juz rosna roslinki...moze za malo kory dalam? Ile trzeba tej kory nasypac, tzn. na jaka grubosc tak by jeszcze bardziej ograniczyc wychodzenie tych okropnych chwastow?



5-10cm kory .... ale początki są uciążliwe ... potem będzie już tylko lepiej .... nie poddawaj się
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sabinka 22:55, 22 sie 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
agata_chroscicka napisał(a)
Sabinko, odpowiem u Ciebie na pytanie, które zadałas w moim wątku. Ta miejscowość to Boskoop - taka szkółkarska stolica Holandii. Jeśli chcesz kupowac cisy na pniu to raczej nie w sklepie (będa bardzo drogie) a właśnie w szkółce.Nie wiem w jakich rejonach będziecie. ale Boskoop na pewno jest dobrym adresem. Jest tez sporo innych szkółek specjalizujących się w iglakach, takze cisach, ale żeby Ci jakieś adresy podesłac musiałabym znać mniej więcej rejon w którym będziecie.
pozdrawiam


Kochana wybieramy sie do Den Haag. Mamy znajomych w tym miasteczku

A jesli chodzi o roznice cenowe? Interesuje mnie cisy na pniach, trawki , hortensje, Rh, trzmielinki ale glownie cisy jakies full wypasne
____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 17:24, 24 sie 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Syla napisał(a)



5-10cm kory .... ale początki są uciążliwe ... potem będzie już tylko lepiej .... nie poddawaj się


Padlam ze smiechu..bo u mnie moze jest 2 cm..hhehehehe! Normalnie porazka jakas...juz wiem dlaczego te chwasciaki u mnie tak wylegaja jak grzyby po deszczu!

Dzieki Sylwus podnioslas mnie troszke na duchu, bo wiem gdzie mam bledy i gdzie musze poprawic..
____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 12:41, 25 sie 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Dziewczyny powiedzcie mi co traci liscie na zime a co nie?

- berberysy
- milorzab
- tawuly
- hosty
- derenie

Wielkie dzieki
____________________
Ogród u Mayi
agata_chrosc... 20:12, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Sabinka napisał(a)


Kochana wybieramy sie do Den Haag. Mamy znajomych w tym miasteczku

A jesli chodzi o roznice cenowe? Interesuje mnie cisy na pniach, trawki , hortensje, Rh, trzmielinki ale glownie cisy jakies full wypasne


to nie takie znowu miasteczko - w końcu jednak coś jakby stolica
odpisałam u siebie i zobacz sobie linka, moze się przyda. Ta szkółka jest świetna jeśli chodzi o hortensje i rh- to jedna z ich specjalizacji.
pozdrowienia
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 20:14, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Sabinka napisał(a)
Dziewczyny powiedzcie mi co traci liscie na zime a co nie?

- berberysy
- milorzab
- tawuly
- hosty
- derenie

Wielkie dzieki


wszystko z tej listy traci liście z wyjątkiem zimozielonych berberysów - np. Julianny, ale juz Thunberga tracą
____________________
ogród w Holandi
Sabinka 21:23, 26 sie 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
a admiration, maria tez?
____________________
Ogród u Mayi
agata_chrosc... 21:28, 26 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
admiration i Maria to odmiany Thunberga i liście tracą
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies