Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Pokaż wątki Pokaż posty

Okrywanie-zabezpieczanie roślin na zimę

Wieloszka 08:38, 31 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Przed poprzednią zimą nie okryłam moich trzmielin na pniu i 5 szt. rosnących przy altanie od zachodu zmarzło. Przetrwały 3szt. posadzone tuż przy ścianie domu, aczkolwiek wiosną wyglądały bardzo mizernie. W tym roku na pewno je okryję
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
zbigniew_gazda 08:59, 31 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
U mnie OBI dopiero się buduje - czyli brak dostępu. Ale mam pomysła. Siadam za maszynę do szycia i spróbuję zszyć agrowłókninę . Może ten materiał maszyna przyjmie do "realizacji". I będą kaptury jak talala.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
malwes 09:22, 31 paź 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Jeśli bym chciała kupić agrowłókninę i nią osłonić i bukszpana w donicy i zadołowane pnącza - to ile wg warstw powinnam dać - (czy też może inaczej pytając- ile razy owinąć - dwa?)

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Gardenarium 14:47, 31 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli zakopiesz bukszpana do gruntu to wcale nie musisz dawać włókniny.
Owinięcie nawet kilka razy nie da nam gwarancji przezimowania bukszpanu w donicy.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/748-zimowanie-bukszpanow-w-donicach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 20:41, 31 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
A ja już nie wiem - u mnie temp w dzień w okolicach 14 st. , w nocy raz zimniej raz cieplej - tak ok 3-6 st.
Dzis posadziłam ostatnie sztuki - bukszpany, cisy, - czy już okryć czy czekać aż temp w dzień jeszcze spadnie? tak do okolicy 0 st.?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sebek 20:44, 31 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czekaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
malwes 21:17, 31 paź 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
gardenarium napisał(a)
Jeśli zakopiesz bukszpana do gruntu to wcale nie musisz dawać włókniny.
Owinięcie nawet kilka razy nie da nam gwarancji przezimowania bukszpanu w donicy.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/748-zimowanie-bukszpanow-w-donicach



Aj....niedobrze. Bo akurat tego bukszpana mam w takiej wielkiej, wysokiej długiej donicy....nijak to się nie da wkopać i ta donica nie ma wewnątrz "wkładki" z ziemią tylko cała jest nią wypełniona. Mogę ewentualnie próbować wykopać bukszpanka z niej do gruntu. Albo zaryzykuję, postawię na styropianie i solidnie okręcę donicę, dołożę jakie deseczki, kartony - aby ją zaizolować.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Gardenarium 21:19, 31 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie niestety tez mam w takich wysokich donicach, marzną co jakiś czas.
A mam wyklejone w środku pianką poliuretanową.

Jak nie chcesz spisać ich na straty to wyjmij i zakop do gruntu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwona100na 15:02, 02 lis 2011


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
jak patrze na moje roślinki to az się serce kraje
i nie wiem czy okrywac czy czekać

____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Gardenarium 21:00, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie martw się, poobrywasz liście albo same spadną. To naturalna kolej rzeczy Iwonko. Nic im nie będzie.

Kopczyk zrób jak temp. w dzień spadnie poniżej zera. Wiosną przytniesz pędy i będzie dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies