Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Nowa12 22:48, 22 maj 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Niesamowite widoki wieczorową porą. A ten szał tulipanowy. Piękne odkiany masz. Chyba całą jesień cebule sadziłaś. Tulipany w masie to jest efekt i żadne pomyłki kolorystyczne w tym nie przeszkadzają.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 22:54, 22 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Niepowtarzalny efekt! Basiu, kraina czarów!
Wiolka5_7 08:58, 23 maj 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Jakie śliczne fotki z oświetleniem
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 11:02, 23 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Basia_KRK napisał(a)

Sylwia, tulipanów 3.000 sztuk Crazy... wiem... ale efekt jest cudowny! Jak na pierwszy raz, dla mnie bomba
O Mamuniu!!! Jakby mi tyle cebul nornice zjadły to bym się zapłakała, a u mnie niestety jedzą Ja w ciągu 7 lat nawet 1/10 tej ilości tulipanów nie posadziłam Planujesz je wykopywać ?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basia_KRK 11:52, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Odpukać, póki co nie mam ich w ogrodzie i oby tak zostało

Nie planuję wykopywać cebul, jedynie, jak już uschną liście, i będę ogarniała rabaty, to wykopię i wyzbieram wszystkie cebule, które wyszły lub chociaż trochę wystają (a już widzę, że jest takich trochę). Chyba część była zbyt płyto posadzona, albo ziemia gdzieś wsiąkła Oprócz tego, mam zaznaczone tasiemką z 50 największych pomyłek i je wykopię, przeniosę na inne rabaty i do mamy

Sama jestem ciekawa ile z tych moich tulipanów powtórzy w przyszłym roku. Na pewno jesienią będę dosadzała cebul, ale myślę, że tak max 10-20% tego co jest na każdej rabacie, tak tylko na uzupełnienie. No i pewnie dopiero w przyszłym roku zdecyduję do dalej, czy się dalej w to bawić, czy odpuścić
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
sylwia_slomc... 12:40, 23 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Basia_KRK napisał(a)
Odpukać, póki co nie mam ich w ogrodzie i oby tak zostało

Nie planuję wykopywać cebul, jedynie, jak już uschną liście, i będę ogarniała rabaty, to wykopię i wyzbieram wszystkie cebule, które wyszły lub chociaż trochę wystają (a już widzę, że jest takich trochę). Chyba część była zbyt płyto posadzona, albo ziemia gdzieś wsiąkła Oprócz tego, mam zaznaczone tasiemką z 50 największych pomyłek i je wykopię, przeniosę na inne rabaty i do mamy

Sama jestem ciekawa ile z tych moich tulipanów powtórzy w przyszłym roku. Na pewno jesienią będę dosadzała cebul, ale myślę, że tak max 10-20% tego co jest na każdej rabacie, tak tylko na uzupełnienie. No i pewnie dopiero w przyszłym roku zdecyduję do dalej, czy się dalej w to bawić, czy odpuścić

U mnie w tym roku pozakwitały tulipany co i od trzech lat nie kwitły wcale, to był dobry rok dla tulipanów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basia_KRK 14:11, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Nowa12 napisał(a)
Niesamowite widoki wieczorową porą. A ten szał tulipanowy. Piękne odkiany masz. Chyba całą jesień cebule sadziłaś. Tulipany w masie to jest efekt i żadne pomyłki kolorystyczne w tym nie przeszkadzają.

Tak, wieczorem jest magicznie, z dnia na dzień coraz więcej liści, to i efekt codziennie inny. Jednak oświetlenie robi klimacik, w zeszłym roku dołożyłam trochę lamp, w tym roku też planuję, ale coś ciężko nam ostatnio idzie z tymi ogrodowymi robotami...

Aguś, tulipany sadziłam od października do grudnia, jakoś tak, albo nawet od końcówki września, już dokładnie nie pamiętam. Na raz nie ma szans tyle posadzić A tak to na luziku poszło
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Agi2006 14:21, 23 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Cudowny i klimatyczny jest Basiu Twój ogród! A nocą zachwyca pewnie jeszcze bardziej. Te podświetlenia robią wrażenie. Tam masz kable podciagniete czy to lampki solarne?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Basia_KRK 14:51, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Agi2006 napisał(a)
Cudowny i klimatyczny jest Basiu Twój ogród! A nocą zachwyca pewnie jeszcze bardziej. Te podświetlenia robią wrażenie. Tam masz kable podciagniete czy to lampki solarne?

Ślicznie dziękuję! bardzo mi miło Dzięki oświetleniu można też kontemplować ogród wieczorami.

W całym ogrodzie mam powkopywane kable (rozłożone na etapie robienia ogrodu). Teraz, gdy tylko potrzebuję, rozcinamy kabel i montujemy nową lampę. Lampy mam różnego rodzaju: oświetlenie najazdowe (od dołu, dogruntowe), reflektory, kinkiety oraz stojące.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Agi2006 15:37, 23 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Tak myślałam Basiu. Solarne reflektorki nie mają takiej mocy i nie podswietlalyby tak spektakularnie
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies