Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Monia81 19:45, 23 maj 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8039
Basiu , bardzo dobrze, że pokazujesz te łany tulipanów, jest oko na czym zawiesić, oj w takiej ilości to jest moc oświetlony ogród wygląda bardzo tajemniczo, pięknie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 21:40, 23 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18698
Spamuj ile tylko chcesz
z chęcią będę oglądać i wzdychać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Basia_KRK 15:22, 24 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Bardzo Wam dziękuję Jeszcze powrzucam trochę tulipsów, ale póki co inne kadry, żeby nie było nudno

Kukliki 'Mai Tai', urocze! Na tle żurawki Marmalade, fajnie pasują. Obok posadzone róże 'Garden of Roses'.

Ewa-Anda, co jeszcze podsadzić pod tymi różami, zaraz przy ścieżce? Coś niskiego, a'la obwódka


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Rench 15:32, 24 maj 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Basia_KRK napisał(a)




Wow, jaki łan Pachną ? Ja obwąchałam moje wszystkie kolory i okazało się,że każdy kolor ma inny zapach. A białe pachną najbrzydziej `
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Basia_KRK 15:59, 24 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Rench napisał(a)

Wow, jaki łan Pachną ? Ja obwąchałam moje wszystkie kolory i okazało się,że każdy kolor ma inny zapach. A białe pachną najbrzydziej `

Tak Renatko, praktycznie każdy tulipan ma swój specyficzny zapach, a w grupie to już w ogóle bajka.. zwłaszcza popołudniu

Dziś już tulipany Rose są wycięte oraz pomyłkowe kremowe Foxtrot Yellow także, więc uspokoiło się kolorystycznie Te "szczypiorki" między nimi, to czosnki główkowate, ale póki co nie widzę w ogóle ich główek, może jeszcze jest za wcześnie.

Tulipany:
- 'Angelique',
- 'Foxtrot Rose' - prawie taki sam jak 'Angelique', ale bardziej różowy,
- 'Negrita Double'.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Dorii 16:07, 24 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Piękne tulipanki
Kukliki Mai Tai mam na liście chciejstw, cudne są.
Czosnki główkowate kwitną latem więc jeszcze mają czas.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Basia_KRK 16:09, 24 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 16:12, 24 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dorii napisał(a)
Piękne tulipanki
Kukliki Mai Tai mam na liście chciejstw, cudne są.
Czosnki główkowate kwitną latem więc jeszcze mają czas.

Dori, te kukliki są śliczne! Udało mi się kupić stacjonarnie ładne sadzonki, zobaczymy jak im u mnie będzie, mają słoneczną miejscówkę, więc powinny być zadowolone

Czosnki główkowate (posadziłam 400 sztuk) są pierwszy raz u mnie, zobaczymy co pokażą. Trochę się obawiam, że tło z tuji może się okazac dla nich zbyt ciemne, i się zleją.. no nic, zobaczymy. Oby raczyły zakwitnąć
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Anda 16:30, 24 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Pod różami możesz posadzić kukliki, bo mają ładne liście nawet jak przekwitną. Poza tym Alchemilla erythropoda. Albo Bistorta affinis, troszkę się rozłazi, ale jest zimozielona.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basia_KRK 16:49, 24 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Orliki, niskie:

Też u mnie pierwszy sezon, trochę mnie zaskoczyło, że te kwiaty mają cały czas skierowane do dołu i praktycznie ich nie widać

Orlik 'Spring Magic Rose White':



Orlik 'Earlybird Purple White' - powstający zakątek z różami 'Lavender Ice' (jeszcze się ukorzeniają w doniczkach). Brakuje mi tu jeszcze jarzmianek, ciemnego rozchodnika, ale chyba je zakupię dopiero wtedy gdy wszystko będzię kwitło, żeby jakoś wpasować się z kolorami fioleto-purpury

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies