Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 16:42, 14 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
U mnie kolejne zakupy, tym razem donicowe Takie ładne miedziaki przygarnęłam, będą fajnie pasować do rudości w ogrodzie, do drewnianego panelu ogrodowego i drewnianych tarasów w trawniku



Udało mi się też znaleźć roślinkę, o którą ostatnio pytałam w wątku rozpoznawczym - to kufea ognista (lepnota ognista) Cuphea ignea - kupiłam kilka do nasadzeń w donicach (m.in. do rudej misy). Widoczne są też na zdjeciu moje nowe nasadzenia skrzynkowe, właśnie z kufeą

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Johanka77 16:45, 14 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia śliczne te donice! Będzie fajnie pasowało
Ciekawam tej kufei. Będę ją u Ciebie obserwować.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
anabuko1 16:46, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Zmiany domu ogromne .Suuper!!
Piwonie też piękne
Moja Edenka była na wiosnę przesadzana, to jeszcze na jej kwiaty deko poczekam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Makao_J 17:35, 14 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Powoli, powoli zrealizujemy plany. Takie inwestycje trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować.
Ale najtrudniejszy krok zrobiony, czyli podjęcie takiej decyzji.
Dzięki za mobilizację
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
karo 12:15, 15 cze 2020


Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 369
Witaj Basiu

Derenie przepiękne Ja mam derenia milky way od dwóch lat ale jeszcze nie kwitł. Jeszcze jak na złśc wiosenne przymrozki trochę go liznęły.
I znowu będę czekała na kwitnienie - cały rok

Ogród masz piękny

Pozdrawiam,
____________________
Karolina - Moja działka
Basia_KRK 12:44, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
Powoli, powoli zrealizujemy plany. Takie inwestycje trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować.
Ale najtrudniejszy krok zrobiony, czyli podjęcie takiej decyzji.
Dzięki za mobilizację

Super Aniu, dobra wiadomość! Czekamy na wieści co tam wymyśliłaś jeżeli chodzi o zmiany
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 12:46, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
karo napisał(a)

Derenie przepiękne Ja mam derenia milky way od dwóch lat ale jeszcze nie kwitł. Jeszcze jak na złśc wiosenne przymrozki trochę go liznęły.
I znowu będę czekała na kwitnienie - cały rok


Witaj Karo Dziękuję za odwiedziny. Odnośnie derenia, bądź cierpliwa, one podobno tak mają. Ja mojemu wyraźnie powiedziałam jakoś 2-3 lata temu, że jak nie wypuści kwiatków, to ma wylotę z ogrodu i wypuścił, teraz bujnie kwtnie co roku.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 13:00, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wyciągnęłam dzisiaj z szafy lustrzankę. Leżała tam chyba z 7 lat, nie pamiętam już dokładnie kiedy ją ostatnio używałam Od kiedy na dobre zaprzyjaźniłam się ze smartfonem, tylko tak robię zdjęcia, szybko i półprofesjonalnie, bo jakieś tam różne obiektywy i nastawy mam w komórce. Duży plus, że zdjęcia od razu po zrobieniu ładują się w chmurze na komputer, to bardzo wygodne. Nie trzeba bawić się w kable, czytniki kart, zgrywanie, itp.
Aleeee... jak przeszłam się dzisiaj po ogrodzie, to muszę przyznać, że jednak zdjęcia z lustrzanki nic nie przebije! Co prawda umęczyłam się strasznie, zanim przypomniałam sobie o co tak dokładnie chodzi, gdzie są różne ustawienia i jak się w ogóle robi zdjęcia na manualu, finał finałów jakoś poszło

Wrzucam więc pierwsze fotki po długieeeej przerwie od prawdziwego aparatu

Dereniowo ('Robert's select' , 'Satomi' oraz pagodowy / Cornus controversa 'Variegata').
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
popcorn 13:02, 15 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Derenie boskie! Donice też. Kufea? pierwsze słyszę, zimuje? Ogród masz piękny klimatyczny i spójny, super!
____________________
Mój nowy ogródek
Makao_J 13:22, 15 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Basia gdzie masz tą hortensję kosmatą? Jak wygląda teraz?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies