Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

beta 11:21, 04 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Dzięki Basiu za zdjęcia...bardzo przekonuję się do bodziszków...Kasia Bellingham w swoim ogrodzie ma dużo bodziszków i poleca je wszystkim...
ciesze się, ze się na nie zdecydowałam i widzę je w innych ogrodach
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Makao_J 11:36, 04 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No heeeej.
Jesteś

Te bodziszki - przez Ciebie nie mogę o nich zapomnieć i też wciąż myślę gdzie je sobie opchnąć.

A teraz te fotki. Nosz kurcze no. Gdzieeeeee?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Basia_KRK 20:42, 05 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
deszczowymaj napisał(a)
Hej Basiulku

Przepięknie wygląda Twój ogród
Bodziszek Rozanne obserwuje u Ciebie już od jakiegoś czasu i chyba faktycznie jeden z najlepszych

Ta ostatnia jeżówka (z dużym jeżykiem) to może być Hope

Dziękuję Asiu! Dobrze Cię widzieć po przerwie, szalejesz z jeżówkami u siebie w wątku

Faktycznie, to może być Hope, chociaż patrząc po zdjęciach w internecie prawdzia Hope ma bardziej płaski ten jeżyk, u mnie jest szpiczasty Teraz jest tyle tych odmian, że już się można pogubić... Zrobiłam jej więcej zdjęć, zaraz wrzucę.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 20:47, 05 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jeżówka NN, kupiona jako Magnus, ale może to jednak 'Hope'? Nie wiem. Ma dość dużego jeża, ale nie tak płaskiego jak 'Hope' na zdjęciach w internecie. Widzę też, że zmienia kolory, pojawia się blady róż, ale również i mocny pink No i moim zdaniem jest średnio wysoka, taka 50-60 cm, czyli na pewno nie na tyły rabaty. Tak ją u siebie posadziłam (bo miała być magnuską), i teraz bidula nie może się przebić i znów będzie przesadzanko...

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 20:53, 05 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
A tu kolejna NN do kolekcji Dostałam trzy sadzonki w prezencie, może to jest Magnus? Jest dość wysoka i co charakterystyczne, to jej jasno zielone liście.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:09, 05 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
deszczowymaj napisał(a)
Basiu a jakie trawki masz posadzone na tej rabacie z Bobo i bodziszkami ?

Asiu, na rabacie z Bobo i bodziszkami mam posadzone od strony zewnętrznej (mają się przewieszać) turzyce / carex 'Ribbon Falls', a od strony wewnętrznej są turzyce / carex 'Everest'. To wszystko jest uzupełnione żurawką 'Palace Purple' oraz wiosennymi zawilcami wielkokwiatowymi (sprawne oko wypatrzy, że jeden wiosenny mi zakwitł) i jesiennymi 'Honorine Jobert'. Są też tam upchane werbeny patagońskie i białe gaury... ciasno, ale po mojemu

Dzisiejsze fotki - Bobo coraz bardziej biała, jestem pozytywnie zaskoczona, że tak pięknie znosi upały i słońce, nic się z nią nie dzieje, nie więdnie, a praktycznie w ogóle jej nie podlewam, więc duży plus dla niej Wybaczcie, że znowu wrzucam fotki bodziszków


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
greg66 21:13, 05 sie 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Fajne zestawienie
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Basia_KRK 21:19, 05 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
No heeeej.
Jesteś

Te bodziszki - przez Ciebie nie mogę o nich zapomnieć i też wciąż myślę gdzie je sobie opchnąć.

A teraz te fotki. Nosz kurcze no. Gdzieeeeee?

Ania Bodziszek ma tą zaletę, że można go wcisnąć w każdą dziurę! upychaj gdzie się da, on się odwdzięczy pięknym zadarnieniem i kwiatem od czerwca do przymrozków!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Magda70 21:41, 05 sie 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
a ten bodziszek Rozanne nie rozsiewa sie?
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Makao_J 22:09, 05 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nie lubie jeżówek NN no mocno się sieją. Ale na pewno są nie do zdarcia.

Te Rozanne z hortkami to masz w słońcu?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies