Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Magara 23:05, 30 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Ha, wszystkim się podoba jak jest a Basię "nosi"
Basia, masz piękny, przemyślany, i na swój sposób "skończony" ogród
Ale plany też masz zacne i motywację trawnikową i w ogóle
Ja też z tych co w miejscu nie usiedzą i zmiany zawsze planują, ale bardzo bym chciała znaleźć się kiedyś w miejscu, w którym Ty jesteś teraz - znaczy jest już pięknie, a zmiany się planuje powolutku, siedząc i podziwiając to co już jest
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basia_KRK 23:09, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
A może wystarczy zrobić jedną rabatę wzdłuż ścieżki?
Zrobić większy łuk przy tej tarasowej rabacie żeby nawiązać do łuku pod drzewem?


Aniu, i Twoje pomysły też są ekstra! Dziękuję! Zaraz się okaże, że nie będę wiedziała na co się zdecydować marzy mi się m.in. rabata tzw. "różanka" np. z różą 'Artemis' albo cała rabata w różach 'Eden Rose' Na środku na trawniku mam najwięcej słońca, bo ogród jest od południa, i środka praktycznie żadne podoczne drzewa nie zasłaniają. To zdjęcie jest robione rano, jak od wschodu cień pada na ogród od wielkiego orzecha włoskiego.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 23:12, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Magara napisał(a)
Ha, wszystkim się podoba jak jest a Basię "nosi"
Basia, masz piękny, przemyślany, i na swój sposób "skończony" ogród
Ale plany też masz zacne i motywację trawnikową i w ogóle
Ja też z tych co w miejscu nie usiedzą i zmiany zawsze planują, ale bardzo bym chciała znaleźć się kiedyś w miejscu, w którym Ty jesteś teraz - znaczy jest już pięknie, a zmiany się planuje powolutku, siedząc i podziwiając to co już jest

Hahaha, Daga dobrze mówisz! Dlatego dopiero po 5 latach przebywania na forum założyłam swój wątek..
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Magara 23:45, 30 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Basia_KRK napisał(a)

Hahaha, Daga dobrze mówisz! Dlatego dopiero po 5 latach przebywania na forum założyłam swój wątek..

I Ty dobrze i mądrze mówisz Pięć lat na forum, pięć lat myślenia, podglądania, nauki od podstaw - a potem dopiero wątek Człowiek trochę ogarnięty, wie o co chodzi, co jak rośnie - bardziej konstruktywnie będzie w wątku - biorę to sobie do serca
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
beta 08:02, 01 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Basiu...co tu się wyrabia?
jak dla mnie Twój ogród to wielka inspiracja...
ale rozumiem chęć zmian

nie wiem czy umiem coś doradzić
ale będę podglądać

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
KasiaBawaria 08:21, 01 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Basia_KRK napisał(a)

Kasiu, to też jest genialny pomysł z tą literą C! Myślę, że to by wyszło bardzo ciekawie, spróbuję ją w ten sposób zwizualizować. Myślę, że u mnie jest problem taki, że jest dużo prostych linii, ale są także i łuki, okręgi, które powstały przez niwelowanie różnych poziomów ziemi w ogrodzie, no i nie wiadomo czego się trzymać

Mi sie wydaje, ze ksztalt dzialki jest prosty wiec kregi by bardziej pasowaly
____________________
Zapraszam na kawe
makadamia 08:56, 01 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A ja ciągle czekam na plan. Jeden pomysł mi się klaruje ale nie wiem, czy wykonalny
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
KOla 09:22, 01 lip 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Mnie się bardzo podoba, dobrze zaplanowany, konsekwentny, nie przeładowany, z nowoczesną architekturą, a przy tym naturalistyczny. Super. Ale rozumiem chęć zmian. Nowa rabatka nigdy nie zaszkodzi Ja tez myślę o kolejnej rabacie ale jakoś nie mogę sie do niej zabrać, nie mam pomysłu na nasadzenia.
____________________
Ola
makadamia 09:45, 03 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Basiu, co tam u Ciebie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
popcorn 09:59, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ograniczenie trawnika popieram! Fajnie jest, a będzie jeszcze ładniej!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies