Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 22:04, 07 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
beta napisał(a)


Basiu... Zostało Ci wybaczone
A w ramach rozgrzeszenia proszę o częstsze fotki tej rabaty

Hehehe, teraz czekam aż mi na niej zakwitną zawilce 'Honorine Jobert' - miałam je w półcieniu, nie chciały tam rosnąć, przesadziłam je więc do tego kółka, zobaczymy co pokażą, chociaż nie mam pewności czy w tym roku będzie jakiś kwiat, bo trochę późno przesadzałam..
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:06, 07 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Margerytka40 napisał(a)
Wpadłam zobaczyć zestaw hortki + bodziszki. Fajny. Ogólnie śliczne masz połączenia w ogrodzie. Cieszę się, że zupełnie przypadkowo u mnie też powstało bodziszkow hortkowe poletko. To była dobra decyzja


Ślicznie dziękuję! U Ciebie jak się wszystko rozrośnie też będzie cudnie! Duży plus u Ciebie to fantastyczne szerokości rabat, dużo miejsca dla roślinek
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:08, 07 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
deszczowymaj napisał(a)
Przecudna rabata z bodziszkami Miodzio ..chyba zgapię
Basiu a skąd kupujesz bodziszki?

Zapraszam, sama ją zgapiłam z londyńskiego ogrodu

Wszystkie bodziszki kupuje w moich lokalnych szkółkach. Po kilka, po kilkanaście sztuk, ile mają. Sprawdziły się u mnie na przeróżnych rabatach, chce je więc powtórzyć, a że ogród duży, to jest gdzie upychać
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:16, 07 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Nowa12 napisał(a)
A masz zdjęcia tych Azure Rush?

Mam, świeża dostawa dojechała, jeszcze nie posadziłam Są bardziej delikatne w kolorze.





A tu porównanie 'Rozanne' i 'Azure Rush' - trochę światło zbyt ostre. Azure to te trzy na dole. Wielkościowo bardzo podobne, białe oczko w środku także. Myślę, że fajnie będzie wyglądał na półcienistych rabatach, rozjaśni je trochę swoim kolorem.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:20, 07 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Agania napisał(a)
Basiu, ale masz ładnie, hortensje zaczynają, trawniczek idealny, masz nawadnianie?

Dziękuję Agatko, tak hortensje pięknie zaczynają się rozwijać, wreszczie! o wiele później niż w zeszłym roku.
Trawniczkowi wiele brakuje, ale na zdjęciach wychodzi ładnie Mam dużo koniczyny i jakiś babek, ciągle brak czasu aby z tym powalczyć. Mam nawadnianie trawnika, w tym roku praktycznie nie używane, bo było tak mokro..
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:43, 07 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
I kilka szerszych kadrów z lipcowo/sierpniowego ogrodu.



Z drzewami na poniższym zdjęćiu temat jest otwarty, muszę je połączyć w jakąś jedną dużą rabatę i dołem wszystko podsadzić Mam tu 5 drzew (od lewej): wiąz holenderski 'Wredei', brzoza szczepiona 'Youngii', za nią buk pospolity 'Dawyck Purple', potem dereń pagodowy variegata, a lekko za nim rozłożysty dereń kousa 'Satomi'.


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:47, 07 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Kasya 23:26, 07 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Dzieki za bodziszki
Azure jednak niebieski bardziej
Alez ty masz ładnie ! Warto tu zaglądać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margerytka40 10:44, 08 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Cudnie Basiu u Ciebie. Podziwiam. Fajnie, bardzo ciekawie zagospodarowany teren. Ciekawe rośliny. Cudnie
A czy ten bodziszek Azure też tak długo kwitnie? Chętnie jeszcze bym posadziła jakieś długo atrakcyjne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Joku 14:28, 08 sie 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12102
Piękne kadry z twojego ogrodu.
Wydaje mi się że dereń kousa ma tak piękny architektoniczny pokrój że pod nim tylko coś niskiego. Szkoda żeby "zginął w tłumie".
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies