Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Joku 11:48, 30 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Powiększyć "skarpetę" pod tym samotnym drzewem na środku? Duża z jednego gatunku?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
deszczowymaj 12:08, 30 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
O tu też planowanie Pięknie już masz i mi bardzo się podoba ..ale nowa rabatka albo dwie,czemu nie ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 13:23, 30 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hehe widzę że choroba ine mija, jak już się złapie bakcyla to to wciąga I fajnie wiedzieć że nie tylko mnie
____________________
Mój nowy ogródek
Basia_KRK 21:09, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
KasiaBawaria napisał(a)
Mi sie podoba jak jest

Roocika napisał(a)


Mnie też

BASIA8 napisał(a)
Wszystko rzecz gustu, ale Mnie się podoba jak jest
Pozdrawiam.

Dziękuję Dziewczyny Nie powiem, bo mi też się bardzo podoba mam jednak problem z dużą ilością trawnika, naprawdę koszenie tego, nawożenie, dosiewki, wertykulacja, chwasty, koniczny, to kawał pracy. Dlatego też chcę trochę zmniejszyć powierzchnię trawnika, no i mam jeszcze tyle roślin na mojej liście "must have", a nie za bardzo mam je gdzie posadzić
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:44, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
deszczowymaj napisał(a)
O tu też planowanie Pięknie już masz i mi bardzo się podoba ..ale nowa rabatka albo dwie,czemu nie ?

Hehehe, dokładnie Asiu, trzeba zminimalizować ilość zielonej trawki
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:45, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
popcorn napisał(a)
hehe widzę że choroba ine mija, jak już się złapie bakcyla to to wciąga I fajnie wiedzieć że nie tylko mnie

No niestety, albo stety, mnie to akurat bardzo cieszy, ogród i roślinki to mój relaks, odpoczynek po pracy.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:52, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Joku napisał(a)
Powiększyć "skarpetę" pod tym samotnym drzewem na środku? Duża z jednego gatunku?

No właśnie Jolu, na żywo nie powiedziałabym, że jest za mała, ale na zdjęciu faktycznie wygląda tak, że spokojnie mogłaby być większa. Dziękuję za cenną uwagę. Drzewo na środku to papierówka Więc ta rabata musi być jakoś przyjazna do ogarnięcia ze wszystkich spadów jabłkowych
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:57, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Andrzej_ napisał(a)
Pociachałbym przestrzeń w poprzek rabatami ogród zrobi się szerszy

Dziękuję Andrzeju To niesamowite, że każdy inaczej patrzy na dany ogród, w życiu bym nie pomyślała o takim rozwiązaniu Zbieram wszystkie Wasze cenne uwagi.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:59, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
KasiaBawaria napisał(a)
Jezeli juz cos zmienic, bo dodac rabate w formie litery C po drugiej stronie Tak mi sie nasuwa pierwsza mysl, ale poprzedniczka dobrze radzi- plan trzeba zobaczyc

Kasiu, to też jest genialny pomysł z tą literą C! Myślę, że to by wyszło bardzo ciekawie, spróbuję ją w ten sposób zwizualizować. Myślę, że u mnie jest problem taki, że jest dużo prostych linii, ale są także i łuki, okręgi, które powstały przez niwelowanie różnych poziomów ziemi w ogrodzie, no i nie wiadomo czego się trzymać
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 23:03, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
makadamia napisał(a)
Basiu, mnie też się podoba Twój ogród w takiej postaci, w jakiej jest teraz. Mimo małej ilości rabat ma swój urok i nie czuć w nim pustki.
Jeżeli jednak Tobie czegoś w nim brakuje, to pomyślimy, jak go zagęścić.
Dobrze by jednak było, gdybyś wrzuciła plan- projekt ogrodu.
Po pierwsze - zdjęcia zniekształcają perspektywę (na ostatnim zdjęciu np. wygląda to tak, jakby to półkole było trochę przesunięte względem ławeczki, a zapewne jest naprzeciwko)
A po drugie: musimy mieć na czym rysować

Asiu dziękuję! Wiesz, może nie brakuje, bo bardzo dobrze czuję się w tym ogrodzie, tylko jednak praca nad tą ilością trawnika jest naprawdę dość ciężka i kosztowna, wolałabym wydać "trawnikowy fundusz" na nowe roślinki

Przygotuję plan, mam kilka starych wersji, przerobię go ręcznie na taki najbardziej aktualny, macie racje - plan to podstawa
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies