Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

KasiaBawaria 11:14, 09 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Te bodziszki sa cudne a wiesz ze szykuje mi sie podobny plot do twojego tylko szary a tak mi sie u ciebie spodobal
____________________
Zapraszam na kawe
dzika_roza 13:03, 10 sie 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Basia, a jak wygląda pielęgnacja tych bodziszków? trzeba prezkwitnięte kwiaty obcinać i suche liście?
na wiosne do ziemi?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Basia_KRK 07:41, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
UlaB napisał(a)
Ja bym chyba dała białą.


Jagodaa napisał(a)
Też pomyślałam o białej


Makao_J napisał(a)
Oj ja też za białym. Duuuużo białych.

Albo ciemno różowe. Duuużo. Też by pasowały.


Nowa12 napisał(a)


Białe Virgin. One mają takie duże i piękne kwiaty.


Margerytka40 napisał(a)
Też głosuję za masą białych jeżówek


Oooo ja, super Dziewczyny! i tak jednogłośnie Też mi się wydawało, że właśnie biała będzie pasować tutaj, posadziłam już wiosną kilka sadzonek klasycznej jeżówki Alba, teraz zakwitły, ale jest ich mało, malutkie jeszcze i ciężko ująć, żeby było wszystkie kolory tej rabaty W tej sytuacji, skoro doradzacie, aby było na biało, dokupię więcej sadzonek, żeby zagęścić nasadzenia

Kiedy jeżówki nabierają masy? W sensie po ilu sezonach bez przesadzania?

Jeżówka 'Alba' - wiosenne sadzonki:



____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 07:43, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
KasiaBawaria napisał(a)
Te bodziszki sa cudne a wiesz ze szykuje mi sie podobny plot do twojego tylko szary a tak mi sie u ciebie spodobal

Super Kasiu! Czekam na efekty, szary też będzie wyglądał cudnie!

Ja u siebie planuję w kolejnej części ogrodu taki sam panel, pięknie na jego tle wybijają się rośliny, a przy okazji osłonię się lepiej od sąsiada i jego "porządku" w ogrodzie
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 07:53, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
dzika_roza napisał(a)
Basia, a jak wygląda pielęgnacja tych bodziszków? trzeba prezkwitnięte kwiaty obcinać i suche liście?
na wiosne do ziemi?

Ewa, te bodziszki są całkowicie bezobsługowe i to jest w nich genialne Ja nic nie przycinam, w ogóle nie widać tych przekwitniętych kwiatków, jedynie docinam na bierząco jak mi gdzieś za bardzo wchodzą na rośliny, ale ja to akurat bardzo lubię, więc w moim przypadku to minimalny zabieg. Tłoczą kwiatkiem do listopada / grudnia (w zależności kiedy spadnie śnieg), przy okazji pięknie się przebarwiając (liście) na lekką czerwień, pod śniegiem zanikają. Potem na wiosnę szybko odbijają i od nowa kwitną, niektóre zaczynają nawet już w maju.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 07:58, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Kilka hortensjowych ujęć

Vanilla Fraise:


Limelight:


Werbeny patagońskie i w tle Bobo:
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
popcorn 08:07, 12 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękne ujęcia!

Jeżówki nabiorą masy w 2-3 sezony, chyba że byłyby totalnie zaniedbane gdzieś upchnięte. Powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
Basia_KRK 08:21, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Od lat, równo 1 sierpnia, jak w zegarku, zakwitają mi krzewy hibiskusa 'Admiral Dewey'. Bardzo go lubię, jest zupełnie bezproblemowy i niezawodnie u mnie kwitnie.



Hortensja 'Pink Annabelle' - w tym roku porażka, praktycznie wszystko leży, a miało być tak pięknie Oooo i tak pięknie... Nawet nie robiłam zdjęć jak to u mnie wygląda "na tyłach" tej rabaty, wszystko wciśnięte w ziemię.. Nawet mi się nie chce z tym zrobić porządku, bo co z tym zorbić? powycinać wszystko co leży? Podwiązać? ale do czego? Jakoś nie mam weny do nich w tym roku... Nie wiem czy tych krzewów nie jest tam za dużo i jakoś tak się zakotłowały między sobą (jest ich tam chyba z 15 sztuk), chyba je porozsadzam na jesień... Może też powinnam je na wiosnę obciąć niżej (zostawiłam dwa/trzy oczka), może lepiej zostawić po prostu jedno?

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 08:24, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
popcorn napisał(a)
Piękne ujęcia!

Jeżówki nabiorą masy w 2-3 sezony, chyba że byłyby totalnie zaniedbane gdzieś upchnięte. Powodzenia!

Ooo, to dobra wiadomość, że nie trzeba aż tak długo czekać Dokupię więcej trochę nowych sadzonek białych (chyba już pójdę w 'Albę", skoro je mam) i pozostanie czekać na efekt
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 08:31, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Szerszy kadr m.in. na w wspomniane wcześniej 'Pink Annabelle' (po prawej stronie), a na tyłach hortensja kosmata aspera (4 szt.). W tym roku dały popis w liściach, mają mniej kwiatów niż zwykle, a liście GIGANTY!

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies