Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 17:10, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Margerytka40 napisał(a)
To miejsce z dereniem controversa boskie masz. Właśnie myślę co dać do mojego.

Ciężki temat.. dość wymagająca kolorystycznie roślina Fajnie u mnie oświetla końcówkę ogrodu, pomimo, że ogród mam od południa, to na końcu jest ciemno bo są wysokie drzewa i zacieniają. Natomiast mam problem z czym zestawić tego derenia? jak z trawami, to w jakim kolorze / gatunku. Znalazłam ostatnio taką inspirację i drugą taką. Daje mi do myślenia
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 17:56, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
c.d. hortensji 'Diva Fiore' - mam trzy sztuki w ogrodzie, każda trochę inaczej rośnie, inaczej się zachowuje i wybarwia. Sadzonki posadzone w tym roku, wszystkie póki co mdleją (pomimo, iż rosną w ocienionym miejscu, pod sosnami). Przyznam, że mają zaskakująco dużo kwiatów, praktycznie na każdym pędzie, część jeszcze nie rozwinięta


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 18:01, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Hortensja 'NN' - całkiem duże kule (większe niż 'Diva Fiore'), duże płatki kwiatków, lekko powycinane, kwitnie dość obficie, biorąc pod uwagę wiosenne przymrozki, które skasowały mi w tym roku pędy... Nie mam pojęcia co to za odmiana, przypuszczam, że jakaś starsza, bo krzew mam wykopany ze starego ogrodu
Chyba niezbyt dobrze rozsypałam nawóz, bo częściowo jest różowa, a w innej części lekko fioletowa


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Margerytka40 18:12, 12 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Chyba ta pierwsza inspirka bardziej mi się podoba. Myślałam o żółtych hakonkach
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Jagodaa 18:20, 12 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Może runianka pod dereń? Zielony dywan ładnie by go eksponował.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Basia_KRK 18:39, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Hortensja Royalty® Collection 'Hot Red Violet' - po kilku sezonach u mnie z "violetu" nie wiele już pozostało A kiedyś wyglądała dokładnie tak, piękna była... Nie mam pojęcia co jej sypać, żeby tak się jeszcze kiedyś wybarwiła..

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 18:44, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Margerytka40 napisał(a)
Chyba ta pierwsza inspirka bardziej mi się podoba. Myślałam o żółtych hakonkach

Hakonka będzie tu za wysoka, już przymierzałam wiosną, mam dość niskie "pierwsze piętro" gałęzi tego derenia, to musi być coś niskiego, a hakonki u mnie w ogrodzie nieźle bujają w górę

Jagodaa napisał(a)
Może runianka pod dereń? Zielony dywan ładnie by go eksponował.

Jagoda, rozważam też taką opcję Nie mam jeszcze u siebie w ogrodzie runianki, już kilka osób mi ją polecało, może to właśnie będzie ten czas i to miejsce
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Nowa12 19:23, 12 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basia_KRK napisał(a)
c.d. hortensji 'Diva Fiore' - mam trzy sztuki w ogrodzie, każda trochę inaczej rośnie, inaczej się zachowuje i wybarwia. Sadzonki posadzone w tym roku, wszystkie póki co mdleją (pomimo, iż rosną w ocienionym miejscu, pod sosnami). Przyznam, że mają zaskakująco dużo kwiatów, praktycznie na każdym pędzie, część jeszcze nie rozwinięta




Ładny ci wyszedł kolorek. W przyszłym roku nie będzie mdleć. Moja jest od zeszłego roku i w tym roku upały ani słońce jej w ogóle nie przeszkadza.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basia_KRK 19:38, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jeżówka 'Secret Affair' - cudna! Muszę dokupić jeszcze kilka sadzonek, i uzupełnić nią kilka miejsc.


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:41, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Nowa12 napisał(a)


Ładny ci wyszedł kolorek. W przyszłym roku nie będzie mdleć. Moja jest od zeszłego roku i w tym roku upały ani słońce jej w ogóle nie przeszkadza.

Mocna odmiana! To dobra wiadomość, że jest taka wytrzymała. Tak właśnie przypuszczałam, że to kwestia pierwszego sezonu w ziemi W przyszłym roku zastosuję te same nawozy co Ty.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies