Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

Gardenarium 12:18, 06 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bociek napisał(a)
Ale sie nameczylam, napocilam, ale jest schemat dzialki

Rabaty zaznaczone na ciemnozielono, ksztalt zarysowany olowkiem. Na rozowo zaznaczylam jak moglyby wygladac rabaty po zmianie ksztaltu...
Ma to sens?

Oto schemat



Teraz kształty rabat są prawidłowe i ładnie to wygląda. Dużo lepiej i czytelnie się zrobiło.
No i teraz ogranicz listę gatunków do najbardziej niezbędnych i najładniejszych.

Wyobraź sobie, że jedziesz na upalne wczasy i możesz zabrać tylko minimalną ilość ubrań bo więcej do walizy nie wejdzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 17:08, 06 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
ewalm napisał(a)
Bociek, Twój rysunek całkiem dobrze odpowiada rzeczywistości, przynajmniej oceniając według zdjęcia.

Nawet jeśli niezbyt wprawnie poslugujesz się kredkami i ołówkiem, to na pewno znakomicie operujesz słowami Twoje posty bardzo miło się czyta - przejrzałam dziś cały watek. Dołączam do wyrazów uznania dla sposobu, w jaki opisałaś ogród swojego dzieciństwa.

A co do tarasu - to tam sa jacyś gapie? Patrząc na zdjęcia to masz tam chyba widok na swoją rabatę z trawami, a za ogrodzeniem łąki i pola - to przed kim tu się zasłaniać? Chyba, że chodzi o boki...


Witaj Ewus, dziekuje za wizyte i za cieple slowa - bardzo mi milo

Co do tarasu, zostawiam go na deser
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 17:20, 06 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
magnolia napisał(a)
Boćku plan Ci sie udał i ładnie wygląda. Jaką ma skalę? Czy kratki na papierze to 1 kratka= 1metr? Pytam, bo mam wątpliwości jak to będzie wyglądało w realu- tzn ta czerwona linia jako brzeg rabaty. Czy boki rabaty nie będą za głębokie? Po ile metrów będą miały?


Witaj Magnolia, no niezupelnie jest to rysunek w skali

Generalnie dzialka ma 42 m dlugosci i 19 m szerokosci. Strona polnocna za domem jest zagospodarowana, reszta to malutki kawaleczek od krawedzi domu do ula na rabate hortensjowa
Czesc zielona od frontu ma 16 m dlugosci i 11 m szerokosci
Czesc zielona z tylu ma 9 m dlugosci i 19 m szerokosci. Rabata narozna od strony ula, ma boki 6 x 6m, dalej trawy w najszerszym miejscu jakies 2 m, i rabata od poludnia z trzema swierkami jakies 2m szerokosci
Bok od poludnia (planowany szpaler hortensji) ma 2,5 m szerokosci.


____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 17:24, 06 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
gardenarium napisał(a)


Teraz kształty rabat są prawidłowe i ładnie to wygląda. Dużo lepiej i czytelnie się zrobiło.
No i teraz ogranicz listę gatunków do najbardziej niezbędnych i najładniejszych.

Wyobraź sobie, że jedziesz na upalne wczasy i możesz zabrać tylko minimalną ilość ubrań bo więcej do walizy nie wejdzie


Witaj Danusiu, dziekuje, ze zajrzalas i ciesze sie, ze korekta rabaty Ci sie podoba
Co do roslin, odrobilam lekcje, nie bede juz szalec z iloscia gatunkow po jednej sztuce, musze za to uporzadkowac to co jest. Bede wdzieczna za wszelkie sugestie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 20:17, 06 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lewa strona może być symetryczna. Przy płocie żywopłot cisowy albo świerki serbskie.
Przed nimi trawy. Same trawy nie będzie dobrze, bo pusto na przedwiośniu i do konca maja.
Rogi rabaty podkreślone cisowymi stożkami. Całość brzegu rabaty żywopłocik z bukszpanu np.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 22:14, 06 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
I ja się pojawiam z rewizytą Z wielka przyjemnością przeczytałam cały watek bo dar do pisania to ty dziewczyno masz...



Wyobraź sobie, że jedziesz na upalne wczasy i możesz zabrać tylko minimalną ilość ubrań bo więcej do walizy nie wejdzie


Oj, Danusia ma z tym racje... i pozwól, ze te rade zabiorę sobie tez do siebie...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
marzena 18:35, 08 lis 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Witaj Kasiu, powędrowałam po Twoim ogrodzie, bardzo wiele kompozycji podoba mi się bardzo, i wiele roślin, zwłaszcza trawy i klon palmowy
widzę, że wiele osób pomaga Ci w dalszym projektowaniu ogrodu, to masz fachową pomoc !
pozdrawiam serdecznie, dzięki za odwiedziny u mnie
____________________
marzena O....!
bociek 18:45, 08 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
gardenarium napisał(a)
Lewa strona może być symetryczna. Przy płocie żywopłot cisowy albo świerki serbskie.
Przed nimi trawy. Same trawy nie będzie dobrze, bo pusto na przedwiośniu i do konca maja.
Rogi rabaty podkreślone cisowymi stożkami. Całość brzegu rabaty żywopłocik z bukszpanu np.


Danus, czy cos w tym stylu? Wybacz jakosc rysunku, poza tym nie umiem obrocic, tak, zeby bylo dobrze.



____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 18:48, 08 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
butterfly napisał(a)
I ja się pojawiam z rewizytą Z wielka przyjemnością przeczytałam cały watek bo dar do pisania to ty dziewczyno masz...



Wyobraź sobie, że jedziesz na upalne wczasy i możesz zabrać tylko minimalną ilość ubrań bo więcej do walizy nie wejdzie


Oj, Danusia ma z tym racje... i pozwól, ze te rade zabiorę sobie tez do siebie...


Witaj Motylku serdecznie. Bardzo dziekuje za wizyte i tak mile slowa Zawsze milo widziec nowych gosci

Musze przyznac, ze rada Danusi powinna byc haslem przewodnim dzialu Projektowanie, bo to samo sedno
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 18:54, 08 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
marzena napisał(a)
Witaj Kasiu, powędrowałam po Twoim ogrodzie, bardzo wiele kompozycji podoba mi się bardzo, i wiele roślin, zwłaszcza trawy i klon palmowy
widzę, że wiele osób pomaga Ci w dalszym projektowaniu ogrodu, to masz fachową pomoc !
pozdrawiam serdecznie, dzięki za odwiedziny u mnie


Witaj Marzenko, bardzo mi milo Cie goscic. Naprawde cos Ci sie u mnie podoba??? A ja tak to wszystko w czarnych barwach widze... Trawy i klonik to rowniez moje "pupilki", z traw najbardziej lubie piorkowki ze wzgledu na te urocze kocie ogonki

Jestem szalenie wdzieczna wszystkim, ktorzy pomagaja mi uporzadkowac ten maly kawalek zieleni. Wierze, ze dzieki Wam nie tylko moj ogrod, ale ogrody nas wszystkich nabiora szczegolnego blasku. Czasami wystarczy swieze spojrzenie i mala zmiana, zeby wszystko odmienic

Dziekuje za odwiedziny i serdecznie zapraszam

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies