Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Izy-mój Rodos

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Izy-mój Rodos

Kokesz 15:07, 17 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Anda napisał(a)
Swidośliwa jajowata też ładna, ma ładne przebarwienie jesienne Pasowałaby do tej rabaty.

Co w jej miejsce?... Hmm... Może Cornus mas? Ile tam jest miejsca?


Dość dużo 2 m szerokości na 1,5 m głębokości.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 15:10, 17 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Kokesz napisał(a)


Dość dużo 2 m szerokości na 1,5 m głębokości.


To Cornus mas byłby ok, gdyby to Ci pasowało
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 15:10, 17 sty 2021


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kokesz napisał(a)


Ten większy rodek z prawej strony ma co najmniej z 10 lat a wcale nie jest jakiś wielki.


No chyba ze tak. Właśnie wróciłam z Gór Izerskich. Jakie tam kolosy rosną....

Kokesz napisał(a)
Dotychczasowa rabata widziana z tarasu wydawała się za daleko, nie było widać roślin, dlatego myślę, że można ją spokojnie dać do przodu.


Myslę, że to nie kwestia odległości od tarasu, tylko odpowiednich nasadzeń.
Brakuje wyższych roślin. Dlatego po lewej stronie też proponuję coś wyższego na tył. Doświadczenia z własnego ogródka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kokesz 15:12, 17 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Anda napisał(a)


To zależy jaki klon, ale tak naprawdę na tej rabacie widziałam tylko jeden większy krzew. A klon byłby za ścieżką, pomiędzy tujami? Czy nie chcesz go tam? Pomiędzy tujami będzie wolno rósł. Nie zawadzałby



To jest klon atropurpureum i jest posadzony między tujami.
Asia pisze, że będzie mu tam za ciasno.
Możemy go dać w tą drugą dziurę po prawej koło śliwki, ładnie słońce by go podświetlało od tyłu. Był dopiero posadzony jesienią.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 15:20, 17 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Kokesz napisał(a)


To jest klon atropurpureum i jest posadzony między tujami.
Asia pisze, że będzie mu tam za ciasno.
Możemy go dać w tą drugą dziurę po prawej koło śliwki, ładnie słońce by go podświetlało od tyłu. Był dopiero posadzony jesienią.


Ale palmatum a nie pseudoplatanus, tak?
Myślę, że on tam nie rósłby za szybko, jeśli w ogóle by rósł, bo przy tych tujach miałby bardzo dużą konkurencję w korzeniach. Tak więc przesadzenie go to dobry pomysł
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 15:22, 17 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
makadamia napisał(a)


No chyba ze tak. Właśnie wróciłam z Gór Izerskich. Jakie tam kolosy rosną....



Myslę, że to nie kwestia odległości od tarasu, tylko odpowiednich nasadzeń.
Brakuje wyższych roślin. Dlatego po lewej stronie też proponuję coś wyższego na tył. Doświadczenia z własnego ogródka


Jak zobaczyłam tą dziurę pomiędzy świerkami, odsłonięte kompostowniki i widok przez siatkę na ogródek sąsiada to też mi się tam widziały wyższe rośliny, żeby zrobić przesłonę.
Wyrysowałam sobie wtedy taki planik, żeby Izie pokazać o co chodzi, bo ona tego nie widziała, tzn tej dziury, braku wyższego piętra.
Tam kiedyś coś rosło i zasłaniało ale zostało wycięte. Niestety nie mam zdjęć przed.





To strona południowa. Słońce świeci w stronę tarasu.


To jest ta druga dziura




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 15:37, 17 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Tu też Iza nie widziała braku wyższego piętra.
Z tyłu były posadzone trzcinniki i pomiędzy bylinami 3 cisy fastigiata.
Oprócz róży New down na pergoli, na rabacie są jeszcze dwie inne, chyba różowe. Może je dosadzić w nogi do New down byłyby w kupie.

I jeszcze taka inspirka:

https://pin.it/1wOVsAB



Dobrze, że żywoplot sąsiada chociaż daje zielone tło.
Jak sugerowałam tam wyższe rośliny, to usłyszałam, że zasłonią świeżo pomalowaną siatkę na płocie





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 15:40, 17 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
namawiałam ich na rabatę wzdłuż całego tarasu, tak, żeby w rabacie zatopione były płyty betonowe do przejścia na trawnik. Nie chcieli a szkoda bo fajnie by to wyglądało.
Może z czasem sami do tego dojdą.
Dlatego nie chce za dużo na raz wymyślać

Nie mogę znależć dokładnie tego o czym pisałam, więc wstawię podobne inspirki.
Chodzi mi o sam kształt rabaty

https://pl.pinterest.com/pin/35465915806006796/

Tam, gdzie strzałka, to wejście do komórki z narzędziami.



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 15:41, 17 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Nie no weź, jak można świeżo pomalowaną siatkę zasłaniać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:44, 17 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Kokesz napisał(a)
Inspirka za rabatę środkową
środkowa
lewa str


A to nie jest dwa razy to samo?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies