Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Izy-mój Rodos

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Izy-mój Rodos

Kokesz 20:10, 20 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Anda napisał(a)
Skąpana w słońcu, roześmiana kolorami - tak napisałam Twoja siostra lubi kolory i można wtedy iść w odważniejsze kompozycje, np. biały połączony z fioletem, niebieskim i kapką pomarańczu i magenty Jeśli będzie tam świdośliwa, to hortensje już tam nie będą pasować. Świdośliwa ma być najwyższym, najmocniejszym punktem, a reszta to dodatki.


No to świdośliwa odpada, bo mamy trzy krzaki hortek i gdzieś je muszę wkomponować, a tylko tam je widzę.

Byłby biały połączony z fioletem i niebieskim (szałwie, kocimiętki)pomarańcz i magenta się znajdzie + trawy i rozchodniki.

A co na tej rabacie pod płotem? To samo?
Gdzie dać dalie? Pod płotem, czy na środkowej?

Na przytarasowej też będzie fiolet, biały i pomarańcz.

Nie za dużo tego koloru?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:14, 20 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Anda napisał(a)


Na bocznej, przy klonie mogłyby być hortensje


Boczna, to jest ta przy tej świeżo malowanej siatce.
Klon jest na środkowej, między tujami, na razie z lewej strony ale może być też z prawej.
Nie wiem, czy mówimy o tej samej rabacie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 20:27, 20 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33518
Kokesz napisał(a)


No to świdośliwa odpada, bo mamy trzy krzaki hortek i gdzieś je muszę wkomponować, a tylko tam je widzę.

Byłby biały połączony z fioletem i niebieskim (szałwie, kocimiętki)pomarańcz i magenta się znajdzie + trawy i rozchodniki.

A co na tej rabacie pod płotem? To samo?
Gdzie dać dalie? Pod płotem, czy na środkowej?

Na przytarasowej też będzie fiolet, biały i pomarańcz.

Nie za dużo tego koloru?


To nie kwitnie wszystko równocześnie, więc myśle, że będzie ok. Jak nie będzie czerwieni i żółci to będzie ok.
Szkoda, że świdośliwy nie będzie na środkowej. Hortki na bocznych rabatach nie pasują?

O daliach Ty decyduj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:29, 20 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33518
Kokesz napisał(a)


Boczna, to jest ta przy tej świeżo malowanej siatce.
Klon jest na środkowej, między tujami, na razie z lewej strony ale może być też z prawej.
Nie wiem, czy mówimy o tej samej rabacie?


Chyba tak Klon ze środkowej ma iść na prawo patrząc od strony domu. Dobrze zrozumiałam?

Kompostownik jest na lewej stronie i przed nim chcesz dać jaśminowce.

Myślałam, że do klona po prawej też będzie można dosadzić jeszcze jedną albo dwie hortensje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 20:39, 20 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A jakby te hortki porozrzucać grupami na tej środkowej? Nie muszą rosnąć w rządku. Takie rozrzucone po 2, 3 też fajnie wyglądają.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 20:41, 20 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33518
Ja się obawiam wysokości tych hortek na środkowej. Świdośliwa miałaby tam być najwyższa, reszta wyraźnie niższa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 20:45, 20 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Anda napisał(a)


Chyba tak Klon ze środkowej ma iść na prawo patrząc od strony domu. Dobrze zrozumiałam?

Kompostownik jest na lewej stronie i przed nim chcesz dać jaśminowce.

Myślałam, że do klona po prawej też będzie można dosadzić jeszcze jedną albo dwie hortensje


Dobrze zrozumiałaś

Sugerowałam się planem Makadamii a tam hortensje były na środkowej ale bardziej po lewej stronie 3 szt i jedna samotna po prawej obok warzywnika ( o tej nie wspominałam, bo nie wiem ile tam jest miejsca w realu)



Na moim planie hortensje były na rabacie środkowej w dwóch grupach.
Limki z lewej strony a anabelki z prawej strony.



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Margerytka40 20:54, 20 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Faktycznie śś i Limki . No chyba, że posadzić by w sporej odległości od śś i bardziej z tyłu. Jest jeszcze opcja by je corocznie ciąć bardzo krótko.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kokesz 20:56, 20 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Margerytka40 napisał(a)
A jakby te hortki porozrzucać grupami na tej środkowej? Nie muszą rosnąć w rządku. Takie rozrzucone po 2, 3 też fajnie wyglądają.


Można nie miały rosnąć w rządku, myślałam o dwóch grupach, w jednej 3 szt i w drugiej 3 szt posadzone w trójkącie jak u Hani Gruszki. Wtedy widać je fajnie w masie ale może być trzecia grupa.

Ta rabata na wiosnę jest zupełnie pusta, nie licząc dwóch rodków.





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:59, 20 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Margerytka40 napisał(a)
Faktycznie śś i Limki . No chyba, że posadzić by w sporej odległości od śś i bardziej z tyłu. Jest jeszcze opcja by je corocznie ciąć bardzo krótko.


śś jest obecnie przy bramie wjazdowej. Ewa zasugerowała jej posadzenie na rabacie środkowej...zaczynam się gubić...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies