Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

megabasia 12:59, 08 kwi 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
A ja mam takie pytanko, bo już sama nie wiem, gdzie pytałam: czy to coś grzybowego, bo chyba nie normalny wygląd kwiatów Nigry? Liście ma zawsze piękne, normalne, a kwiaty takie poskręcane, a jesienią jeszcze jakby porażone u końców brązowymi plamami, które sprawiają, że kwiat się w ogóle nie rozchyla
To są dzisiejsze foty, krzew zaczyna kwitnąć.

____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Mazan 19:49, 08 kwi 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Widziałem takie magnolie . Były porażone przez szarą pleśń. trzeba pryskać Rovralem Flo 255 SC, można też Teldorem 500 SC czy Kaptanem 50 WP. W następnym roku może drastycznie ograniczyć kwitnienie.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
megabasia 21:14, 08 kwi 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Dzięki bardzo.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
jolanta_byto... 18:07, 05 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 4
Proszę o pomoc, 3 dni temu dostałam dwie magnolie, które nie były już okazem zdrowia, jeden dzień były na dworze w słońcu i jakieś dwie godziny na wietrze, pod wieczór zauważyłam że jeszcze bardziej zmarniały. Szukałam informacji w internecie ale nie jestem pewna co się z nimi stało. Były w doniczce, wydaje mi się że w zwykłej ziemi, przesadziłam je i pod korzenie jak i na góre posypałam korą. Jedna ma na łodydze takie białe kropki.

Mazan 18:30, 06 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Szara pleśń, może uda Ci się ją uratować opryskami wykonanymi topsinem lub jak u poprzedniczki - megabasi.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jolanta_byto... 20:57, 06 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 4
A w jakich warunkach ją narazie trzymać?
Gardenarium 22:04, 06 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mario napisał(a)
Witam, czy mógby ktoś mi pomóc i napisać co jest mojej magnolii i jak to wyleczyć ,z góry DZIĘKUJĘ!!!


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mario 22:04, 06 maj 2014


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 30


Liśćie jak wychodzą to już na początku rozwoju są takie sklejone na czubkach.
____________________
Gardenarium 22:11, 06 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mnie się wydaje że jak listki były w pąkach to podmarzły (magnolia jest wrażliwa na mróz) i teraz jak się rozwinęły - tak właśnie wyglądają. Obetnij te brzydkie i obserwuj co będzie dalej.

Nie lubi nadmiernego nawożenia, a tym bardziej stanowiska w trawniku, który się często nawozi i wtedy nawóz spływa do jej korzeni.

Poza tym magnolia rośnie w chwastowisku, może wypiel wokół niej te chwasty i podlewaj. Nie zapewniłeś jej właściwych warunków. ma konkurencję

O uprawie magnolii poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/154-magnolie-w-ogrodzie

i trochę jest tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/282-drzewa-kwitnace-wiosna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 22:14, 06 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Zależy w którym rejonie Polski mieszkasz, ale przyjmuje się by roślin w doniczkach nie hartować zbyt intensywnie jeśli wcześniej tego nie robiono. Zmiana warunków to dla rośliny szok, a dla osłabionej może być ostateczny. Najlepiej po usunięciu chorych fragmentów kilka dni w zacisznym, umiarkowanie nasłonecznionym /półcień/ miejscu, w którym będzie mogła przystosować się do nowych warunków.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies