Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pachnący ambrą

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący ambrą

Anda 06:42, 21 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Edyto, wg mnie lepiej dopasować rośliny do ziemi która jest w ogrodzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 07:22, 21 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
I rodki i azalie chyba krótko kwitną prawda?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Rudolfina 13:40, 21 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
sylwia_slomczewska napisał(a)
Azalki takie samo ph jak rodki raczej, hortensje mniej kwaśno. Glina to nie dobra ziemia dla nich, jedne i drugie wolą pulchna luźniejsza w glinie korzenie się duszą i nie przyrastają bo delikatne i nie mogą się przebić.

Anda napisał(a)
Edyto, wg mnie lepiej dopasować rośliny do ziemi która jest w ogrodzie


To co powiecie na taką zmianę? Chłopcy chcą ścieżkę po środku rabaty, bo tamtędy najczęściej biegają na plac zabaw. Na razie ją narysowałam, ale nie wiem czy zostanie. Hortensje Anabelle Strong, klon i żurawki/tawułki zostają. Zamiast różaneczników oczar Diane i klon palmowy Oridono Nishiki (obecnie rosną w donicach na tarasie), pod drzewkami hosty. Czy tak będzie lepiej?
Miałam pomocnika przy rysowaniu, ale plan jest chyba w miarę czytelny


____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 13:42, 21 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
andzia458 napisał(a)
I rodki i azalie chyba krótko kwitną prawda?


Krótko ale pięknie! Azalie dodatkowo niesamowicie pachną
____________________
Edyta Pachnący ambrą
andzia458 07:29, 22 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Rudolfina napisał(a)


Krótko ale pięknie! Azalie dodatkowo niesamowicie pachną


No tak, to jest argument nie do podważenia.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 08:02, 22 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Na pierwszy rzut oka plan jest ok, ale przyjrzę mu się jeszcze dokładnie jak będę miała więcej czasu. Chyba jednak parę szczegółów bym troszkę zmieniła
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwik69 11:19, 22 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Annabelle rośnie spora,przesłoni hosty...Ewa na pewno coś wymyśli
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Rudolfina 20:28, 22 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
sylwik69 napisał(a)
Annabelle rośnie spora,przesłoni hosty...Ewa na pewno coś wymyśli


Przesłoni je od strony ogrodu. Ale ta rabata bedzie tez widoczna z tarasu i z okna w salonie, z tej perspektywy hosty będą przed Anabelkami Zreszta nie upieram się przy tych hortensjach. Może jakieś hakonki zamiast nich? Bardzo mi sie podobają, ale powstrzymuję się z kupnem bo nie mam ich gdzie upchać.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
sylwik69 11:51, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Rudolfina napisał(a)


Przesłoni je od strony ogrodu. Ale ta rabata bedzie tez widoczna z tarasu i z okna w salonie, z tej perspektywy hosty będą przed Anabelkami Zreszta nie upieram się przy tych hortensjach. Może jakieś hakonki zamiast nich? Bardzo mi sie podobają, ale powstrzymuję się z kupnem bo nie mam ich gdzie upchać.

A to w porządku bardziej sztywniejsze hortensje bym wybrała,aby się nie pokładały!!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Anda 12:31, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Dopasowałam się na moim planie do tego, co miałaś na Twoim planie. Wiele nie zmieniłam, jedynie trochę układ. Moim zdaniem nie powinnaś sadzić Annabelle, bo się pokładają. Mają bardzo wiotkie gałęzi i tak jak pisze Sylwia, są dość duże. Poszłabym raczej w mniejsze i sztywniejsze hortensje. Ewa777 ma piękną kolekcję. Zapytaj się jej, jakie poleciłaby na to miejsce. Wg mnie seria Magical four Seasons jest świetna, bo sztywna i niewielka. Mrozy jej też nie straszne



Dodałam zimozielone paprocie. Zimą pięknie zdobią i są raczej bezproblemowe. Jest parę rodzajów i odmian, więc wybór jest. Hosty na zimę zanikają, a goła ziemia czy też mulcz zimą wyglądają dość smutnie.

Cotula dioica jako wypełniacz/zadarniacz pomiędzy płytami i pod drzewem. Oczywiście mogłabyś pójść tu też w Ajugę. Tylko ta kwitnie i jest trochę wyższa jednak, ale ładna

Na takiej rabacie mogłabyś pójść w większą ilość rodzajów bylin, ale nie wiem, czy to Twój kierunek Oczywiście przydałyby się na wiosnę jeszcze cebulowe, np. krokusy, Erythronium, Corydalis, Anemone nemorosa, Leucojum vernum, Ornithogalum nutans itp.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies