Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Joku 20:53, 05 gru 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Też mnie zaskoczyła wielkość ogrodu. Idę szukać planu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Domi 07:15, 06 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Jolu, plan jest na 48 stronie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
profus 08:31, 06 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Domi napisał(a)


Lenko, zaglądnij proszę na 4 stronę mojego wątku. Wstawiłam tam zdjęcia klombów, które mam przed domem.Nie mam przedgródka.
Poniżej obiecany Profusowi rysunek mojego ogrodu. Przepraszam za jakość. Rysowanie nie jest moją mocną stroną.


Jeśli chodzi o buka i lepsze fotki, będziesz musiała poczekać do wiosny Teraz jest całkiem łysy Ciężko jest ocenić jego szybkość przyrastania, ponieważ rośnie w dół, nie w górę i jest już na tyle wysoki, że oglądam go tylko od dołu. Na pewno zagęścił się przez te 3 lata. Ten buk jest bezproblemowy. Czasem połaszą się na niego mszyce, ale łatwo je przepędzić. Więcej problemów z nim nie miałam.


Dzięki. Nie wiem jak to się stało, że przeoczyłem ten plan i widzę go dopiero dzisiaj. Mile mnie zaskoczył, że układ mam dość podobny nawet z kierunkami świata. Wielkość wydaje się tez podobna, ale ze zdjęć zdaje się chyba większy. Właśnie, można prosić o któryś z wymiarów, np. szerokość wschód -zachód i odległość od kostki przy tarasie na południe.

PS.
Fajny rysuneczek.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Joaska 08:39, 06 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witam,
Od jakiegoś już czasu podglądam twój ogród. Jestem pełna podziwu. I potwierdzam po tym jak zobaczyłam szkic ogrodu, zdziwiłam się bardzo, bo ze zdjęć to wygląda na bardzo duży.
Pięknie utrzymany ogród, widać że robiony z pasją,
Ciekawa jestem tej "pielegnacjj roślin" zdalnie - z tego co piszesz jest dość pomocna, a ponieważ jestem ogrodnikiem dopiero raczkującym to może i mi przydałaby się taka pomoc, ale to dopiero może od wiosny.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Domi 08:59, 06 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
profus napisał(a)


Dzięki. Nie wiem jak to się stało, że przeoczyłem ten plan i widzę go dopiero dzisiaj. Mile mnie zaskoczył, że układ mam dość podobny nawet z kierunkami świata. Wielkość wydaje się tez podobna, ale ze zdjęć zdaje się chyba większy. Właśnie, można prosić o któryś z wymiarów, np. szerokość wschód -zachód i odległość od kostki przy tarasie na południe.

PS.
Fajny rysuneczek.


Działka ma trzydzieści kilka metrów na trzydzieści kilka metrów. Nie mam zmierzonej dokładnie odległości od tarasu do płotu. Tak na oko z proporcji wychodzi mi, że będzie to mniej niż połowa długości działki, więc jakieś kilkanaście metrów...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 09:16, 06 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Joaska napisał(a)
Witam,
Od jakiegoś już czasu podglądam twój ogród. Jestem pełna podziwu. I potwierdzam po tym jak zobaczyłam szkic ogrodu, zdziwiłam się bardzo, bo ze zdjęć to wygląda na bardzo duży.
Pięknie utrzymany ogród, widać że robiony z pasją,
Ciekawa jestem tej "pielegnacjj roślin" zdalnie - z tego co piszesz jest dość pomocna, a ponieważ jestem ogrodnikiem dopiero raczkującym to może i mi przydałaby się taka pomoc, ale to dopiero może od wiosny.


Witaj Joasiu Przeglądnęłam Twój wątek i widzę, że trafiłaś na to forum w najlepszym możliwym czasie tzn. PRZED założeniem ogrodu. Wszyscy żałujemy, że nam nie było to dane Pozdrawiam!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Joaska 09:27, 06 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Domi napisał(a)
Wiesz, mój ogród był założony za szybko. Nie miałam za dużo czasu na przemyślenia. Z jednej strony budowa domu, miliony decyzji do podjęcia, a z drugiej strony rośliny, na których nie znałam się ani trochę. Na szczęście projektantka postawiła na pewniaki, które Danusia też stosuje.Ale jestem zła, że nie wiedziałam czego chcę i teraz muszę przerabiać. Jako widzisz zrobienie ogrodu w 2 tygodnie ma też swoje wady
Teraz zrobiłabym ogród bardziej geometryczny, bardziej nowoczesny, inne kształty rabat, więcej linii prostych.


Przepraszam że wrócę do tak dawnego postu ale.....
dlaczego zmieniłabyś kształty rabat na bardziej proste???? Pytam bo to jest mój głowny dylemat w planowaniu rabat, proste - styl nowoczesny, ale za to surowy chociaż trochę w tym stylu będzie nasz dom, ale ... zaoblenia, koła, nadają ogrodowi jakiejś takiej przytulności, romantycznego ducha....,



____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Domi 09:38, 06 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
No w tej chwili bardziej podobają mi się ogrody geometrycze,z liniami prostymi, które są moim zdaniem bardziej nowoczesne.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
profus 10:07, 06 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Czy dobrze widzę, porównując zdjęcia z planem, że nie masz płotu.
Np. tutaj (w innych miejscach chyba też) to jest widok na rabatę w prawym dolnym rogu planu - na prawej stronie jest piękny trawnik (duży - zakończony tujami w oddali) i nie ma płotu pomiędzy Tobą a sąsiadem.



Chyba odkryłem pewną tajemnicę (a może to nie tajemnica tylko gdzieś nie doczytałem) dlaczego ogród wydaje się być ogromny .
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 10:11, 06 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Ale chyba czuję, że tym sąsiadem jesteś TY. Dlatego nie ma płotu. To jest ta druga działka. Czyli jednak całość około 2500 m2 (1300 w perspektywie). Nie korci Cię by tam też zaszaleć?

Znowu się naoglądałem. Piękny ogród ... fajnie masz. Pozdrawiam.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies