Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Joaska 08:32, 15 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Domi, a ja mam pytanie praktyczne, jak masz wyprowadzony prąd do oświetlenia drzewka?? jakieś specjalne gniazdko doprowadzone koło drzewka?? Chciałabym od razu przewidzieć u mnie takie podłączenie (chociaż M twierdzi że to "fanaberia"- przecież istnieją przedłużacze) ale jakoś mi się nie uśmiecha ciągnąc kabel po podwórku ....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Domi 14:09, 15 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
No my pociągnęliśmy kable w ogrodzie na etapie robienia instalacji elektrycznej. Jeden obwód zasila latarenki widoczne na zdjęciach (takie stalowe słupki), a drugi jest od podświetlania drzew od dołu. Świerk jest tuż obok tarasu, więc do niego idzie dodatkowy przewód "w tarasie", który kończy się wodoszczelnym gniazdkiem.Na balkonie od frontu też zrobiłam sobie zewnętrzne ruchome gniazdko na ew, dekoracje balkonowe. Jeśli jesteś w stanie przewidzieć gdzie będziesz miała drzewka do dekoracji, warto doprowadzić tam prąd od razu. Z przedłużaczami później jest ten problem, że nie ma ich jak wypuścić na zewnątrz w zimie (nie ma jak zamknąć okna, albo trzeba robić dziurę w murze). No chyba, że zrobicie sobie gniazdka zewnętrzne i stamtąd będzie doprowadzony prąd. No ale wtedy będziesz miała porozciągane na wierzchu w ogrodzie kable.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Joaska 14:40, 15 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
No tych kabli chce uniknąć i dlatego teraz na etapie projektowania rabat chce zaplanować te ozdobne drzewka które będą mogły być "strojone" na święta, a tym samym tam chce przewidziec takie wodoszczelne gniazdka do podłączenia się z jakimś oświetleniem.
Czyli walcze o swoje i gniazdka kolo drzewek muszą być.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 19:24, 15 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Już się nie mogę doczekać tych iluminacji świątecznych - swoje zakładam w sobotę, a choinka w domku już się świeci od kilkunastu minut

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:32, 15 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także mam doprowadzone na etapie budowy gniazdka do girlandy, drzewek i kul na schodach. Teraz tylko pstryknąć w domu i świeci. To wielka wygoda
Poza tym przedłużacze są niebezpieczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 19:57, 15 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No to czekam na tę iluminację W Twoim wykonaniu to pewnie będzie wspaniałe show z ogrodem w roli głównej. No i jeszcze te zdjęcia! Czekam czekam, czekam
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Domi 20:26, 15 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Joaska napisał(a)
No tych kabli chce uniknąć i dlatego teraz na etapie projektowania rabat chce zaplanować te ozdobne drzewka które będą mogły być "strojone" na święta, a tym samym tam chce przewidziec takie wodoszczelne gniazdka do podłączenia się z jakimś oświetleniem.
Czyli walcze o swoje i gniazdka kolo drzewek muszą być.


I jeszcze jeden argument na korzyść wcześniejszego planowania oświetlenia dekoracyjnego, o którym wspomniała Danusia, a ja nie napisałam: wszystko włączasz z wnętrza domu, bez konieczności wystawiania nosa na mróz (uwaga o mrozie nie dotyczy tego roku). Chcesz mieć nastrój w ogrodzie: PSTRYK, idziesz spać: PSTRYK i już wszystko pogaszone.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 20:28, 15 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Właśnie o to chodzi, żeby nie latać i nie rozplątywać reklamówek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 20:37, 15 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
gardenarium napisał(a)
Ja także mam doprowadzone na etapie budowy gniazdka do girlandy, drzewek i kul na schodach. Teraz tylko pstryknąć w domu i świeci. To wielka wygoda
Poza tym przedłużacze są niebezpieczne.


Jak to pstryk w domu i swieci??? to jak Ty te kule oplatasz tymi światełkami to gdzie wtykasz wtyczkę???
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
sylllwia 21:10, 15 gru 2011


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Pewnie wtyczka w gniazdku na dworze, a dopływ prądu do gniazdka zewnętrznego załączany/wyłączany w domu wyłącznikiem (pstryk). Też tak mam
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies