Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Loosiuu 19:42, 04 gru 2011


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ładny, zadbany ogród! Gratulacje!
Dominiko, przepiękną masz tą żółtą kulę z bukszpanu przed domem !!
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Joku 20:51, 04 gru 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Z przyjemnością oglądam zdjęcia twojego ogrodu. Piękne kompozycje, świetnie wyglądają o każdej porze roku. Chyba pisałaś już jak duży jest twój ogród? Myślę że tak skomponowane nasadzenia wymagają sporej przestrzeni, żeby ładnie się prezentowały.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
agniecha973 21:51, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
gardenarium napisał(a)
Fajne snopki. Moja szkoła.
Agnieszko, sosna wejmutka choruje na rdzę wejmutkowo-porzeczkową i nie należy jej sadzić jeśli w pobliżu są porzeczki.


Ciekawi mnie ile to jest " w pobliżu" A ta choroba to bierze się z porzeczek i wejmutki przez to chorują czy na odwrót?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Domi 08:25, 05 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Agniecho, znalazłam tez w necie tę informację, aby unikać uprawy sosen 5-igielnych (sosna wejmutka,oścista, himalajska, drobnokwiatowa i limba) w towarzystwie porzeczek. Wiatr roznosi zarodniki grzybów z porzeczki na sosnę i odwrotnie.Dla sosny jest to groźne, gdy grzybnia przerośnie pęd główny.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 08:50, 05 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Ewo, dziękuję bardzo

elkatei, ta sosna dałaby sobie radę, gdyby nie brak drenażu. Razem z nią padł świerk kaukaski i klon "Royal red", bo stały w wodzie. W pierwszy sezon po założeniu ogrodu nawodnienie szło cały czas, a glina trzymała wodę jak puszka, no i rośliny zaczęły nam padać. Okazało się, że musimy mieć drenaż i trzeba było wszystko rozkopać od nowa,a jeszcze musieliśmy za tę robotę dodatkowo zapłacić. Między innymi z tego powodu nie jestem zadowolona z firmy, która zakładała nam ogród. Bo my chcieliśmy od początku drenaż po obwodzie całej działki, ale oni upierali się, że nie jest potrzebny Ogród może i dobrze został zaprojektowany, ale jego założenie i późniejsza pielęgnacja pozostawiły wieleeee do życzenia.

Danusiu, snopki wiążę z przyziemnych pobudek, żeby wiatr nie rozwiewał zeschniętych źdźbeł traw po całym ogrodzie.

Łoosiuu miło, że mnie odwiedziłeś Ten żółty bukszpan bardzo mnie śmieszy, gdy ma nowe przyrosty, bo zawsze kojarzy mi się z tlenionymi fryzurkami jeżykami z lat 80'.

Joku, witaj w moim ogrodzie Dom i zagospodarowany ogród zajmują powierzchnię 1300m2, więc nie jest to zbyt wiele, szczególnie zważywszy na fakt, że dom i taras zabrały nam większość tej działki. Może na fotkach wygląda to wszystko bardziej przestrzennie...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Marta 09:40, 05 gru 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Piękny ogród i super zdjęcia! Tam gdzie rośnie perukowiec są świerki serbskie? Śliczny zakątek. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Wieloszka 10:09, 05 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Domi napisał(a)

Dom i zagospodarowany ogród zajmują powierzchnię 1300m2, więc nie jest to zbyt wiele, szczególnie zważywszy na fakt, że dom i taras zabrały nam większość tej działki. Może na fotkach wygląda to wszystko bardziej przestrzennie...

Ano wygląda, wygląda Obstawiałam tak minimum 2500m2 Już ktoś się kiedyś dopominał, a ja przypomnę - o zdjęciach ogrodu widzianego z góry, z jakiegoś okna w domu, balkonu itp. na różne jego strony, z jakiejś szerszej perspektywy - plisss
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Domi 10:58, 05 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Marta napisał(a)
Piękny ogród i super zdjęcia! Tam gdzie rośnie perukowiec są świerki serbskie? Śliczny zakątek. Pozdrawiam

Witaj Marto Dobrze rozpoznałaś świerki serbskie. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 11:01, 05 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Wieloszka napisał(a)


Dom i zagospodarowany ogród zajmują powierzchnię 1300m2, więc nie jest to zbyt wiele, szczególnie zważywszy na fakt, że dom i taras zabrały nam większość tej działki. Może na fotkach wygląda to wszystko bardziej przestrzennie...

Ano wygląda, wygląda Obstawiałam tak minimum 2500m2 Już ktoś się kiedyś dopominał, a ja przypomnę - o zdjęciach ogrodu widzianego z góry, z jakiegoś okna w domu, balkonu itp. na różne jego strony, z jakiejś szerszej perspektywy - plisss


Bo obok jest jeszcze jedna działka 1300m2. Czasem ją widać jako dalszą perspektywę, ale tam tylko trawniczek, dwie brzozy samosiejki i thujowy żywopłot. W sumie nie ma co pokazywać.
Jeśli chodzi o szerszą perspektywę: wstawiłam przecież plan ogrodu. To Wam musi wystarczyć W końcu od czego ogrodnicy mają wspaniałą wyobraźnię?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Wieloszka 12:17, 05 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ciesz się Domi, że masz za płotem tylko trawniczek, dwie brzozy samosiejki i thujowy żywopłot, bo za moim płotem albo pole, albo działka zarośnięta chwastem wszelakim z trzciną wyrastającą do 2m, którą właściciele koszą 2 razy w roku. A ona nadgania w 2 tygodnie Więc mam piękne widoki na chwastowisko
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies