Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

EPODLAS 21:06, 02 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Domi napisał(a)
Abiko, kiedyś już pisałam Myszorkowi jak robi się na fotkach taki efekt zagęszczenia roślin Nie trzeba nic dosadzać, kombinować z roślinami, wystarczy ustawić aparat tuż nad ziemią i wychodzi gęstwina To samo zdjęcie zrobione z wysokości moich oczu odsłoniłoby żwirek między roślinkami i puste pola, które jeszcze (niestety) mam w ogrodzie.

Skorzystam z rady. Uczę się dopiero robić zdjęcia, cały czas poznaję mój aparat. Każda rada żeby, zdjęcia wyglądały lepiej się przyda.
____________________
Mój ogród
Gardenarium 10:28, 03 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także próbowałam robić zdjęcia z poziomu ziemi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:31, 03 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż te bukszpaniki, może wieje u Ciebie albo jest za sucho? Mogą tak reagować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi 10:48, 03 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Chodzi o te nowe stożki pod latarnią, Na kilku porobiły się żółte placki. Ty już tę żółć Danusiu dostrzegłaś na pierwszych zdjęciach w moim wątku. Pooglądałam je wtedy i nie zaobserwowałam brunatnych plam na listkach. Wyglądały ok, ale teraz to już jest bardzo widoczne. No i chodzi jeszcze o tę nową obwódkę z bukszpanu. Niektóre krzaczki są całkiem brązowe na zewnątrz, a w środku zielone. Zwłaszcza te, które przycięłam po sadzeniu. Może za późno je cięłam.
Oki, zrobię fotki i wstawię. Starałam się podlewać porządnie raz w tygodniu. Ale jak podlewałam wężem, woda leciała też po listkach, to może później je zmroziło w nocy i to jest przyczyną...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 10:58, 03 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
A teraz przykład robienia "przyziemnych zdjęć".
Krokuski fotografowane z góry:

I te same krokusy fotografowane od dołu:
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 11:01, 03 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Bea napisał(a)
Już wszystko obleciałam.


Bea, cieszę się, że u mnie wypadła meta
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
ell 11:05, 03 gru 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Domi przepiękne te krokusy. Nigdy takich nie widziałam. Ten żółty przechodzący przez biały w fiolet - bajka.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Domi 11:13, 03 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Elu, to są krokusy "Tricolor".
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 16:54, 03 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gardenarium napisał(a)
Pokaż te bukszpaniki, może wieje u Ciebie albo jest za sucho? Mogą tak reagować.


Poniżej stożki



I obwódka z buszkpanu:

Na zewnątrz krzaczka:

I w środku tego samego krzaczka wszystko zielone:


Czy to jest ta słynna pogromczyni kaczorów askochytoza???
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 23:09, 03 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, ale w końcu wyszło, że to nie askochytoza

Tak się zaczyna

U Ciebie podlej je, albo to raczej z niskich temp.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies