Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Spełnione marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnione marzenia

Julka 14:46, 03 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 550
Helen napisał(a)
Ten klasyk z Danusi ogrodu bukszpanowego tez mi się zawsze podobał, no udało Jej się to połączenie.


No właśnie ! Jest piękne cudowne i wciąż siedzi mi w głowie. Pytanie tylko czy zrobić tak na całej długości tej rabaty?? Byłoby tak schludnie... czy zrobić tylko w kàtach a środek inny.
____________________
Spełnione marzenia
Anda 18:01, 03 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Ten klasyk rzeczywiście śliczny. Nie wiem tylko, czy stylistycznie pasowałby do Twojego ogrodu i domu. Ja ogólnie lubię bardziej naturalistyczne i wiejskie nasadzenia, więc nie jestem zbyt neutralna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Julka 19:00, 03 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 550
Anda napisał(a)
Ten klasyk rzeczywiście śliczny. Nie wiem tylko, czy stylistycznie pasowałby do Twojego ogrodu i domu. Ja ogólnie lubię bardziej naturalistyczne i wiejskie nasadzenia, więc nie jestem zbyt neutralna


No właśnie czy to będzie u mnie pasować. Teraz przyszła mi myśl żeby na mur puścić gęsto bluszcz, przed nim miskanta, przed to hortensję limkę albo silver dolar i na przód nieregularnie kulki danica. W wolne miejsca poutykac jeżówki i może jeszcze jakąś trawkę. Chyba bliżej mi do tego żeby naćpać tam dużo ile się da. Mam ochotę pójść w biel róże i fiolety
. Muszę to sobie narysowac

____________________
Spełnione marzenia
Anda 19:08, 03 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Ja bym tam widziala bardziej proso lub trzcinniki brachytricha, niz miskanty - one sa takie ciezkie, a tam masz juz dosc ciezki plot i podloge Do tego lekkie byliny jak Agastache, jezowki, szalwie, malwy, slazy, Vernonie, Verbascum... Taka melodia mi tam gra

Albo kratka na plot, na kratce roze, pod rozami lilie itp.

No ale ja to sobie moge malowac rozne obrazy, a ty wybierzesz, co Ci w duszy gra
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 19:20, 03 paź 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Kratka na płocie wygląda bardzo ładnie, fajnie Ci Ewa podpowiada.
____________________
Helen - Hortensjowo
Julka 19:24, 03 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 550
Anda napisał(a)
Ja bym tam widziala bardziej proso lub trzcinniki brachytricha, niz miskanty - one sa takie ciezkie, a tam masz juz dosc ciezki plot i podloge Do tego lekkie byliny jak Agastache, jezowki, szalwie, malwy, slazy, Vernonie, Verbascum... Taka melodia mi tam gra

Albo kratka na plot, na kratce roze, pod rozami lilie itp.

No ale ja to sobie moge malowac rozne obrazy, a ty wybierzesz, co Ci w duszy gra


Maluj maluj kochana. Biorę wszytsko pod uwagę. Sama nie wiem co mi gra jeśli chodzi o ten przód. Chce żeby było tam ładnie cały rok. Te trzcinniki sprawdziłam już, nie znałam ich prędzej. Nadałaby lekkości ale może zamiast nich powtórzyć stipe?? Mam ja na dwóch rabatkach wiec by ze sobą gadało ??? Mam czas bo i tak w tej chwili funduszy brak i to nawet lepiej bo pośpiech nie jest dobrym doradcą.
____________________
Spełnione marzenia
AlinaP 20:31, 03 paź 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Cześć Julka Oglądam sobie ogród, który jest na pierwszej stronie Masz świetną nawierzchnię. Dom- nieziszczone marzenie mojego M
W kwestii rabaty: moim zdaniem jest trochę wąska. Rozumiem, że patrzysz na nią wychodząc z domu. Żeby to "ograć" można (powiem to, co bym zrobiła w tej sytuacji)
a) U góry płotu przykręcić dechę, która równałaby betonowe fale. Nie wiem, czy płot jest Wasz.
b) Pomalować płot, lub okleić czymś, co stanowiłoby tło. (deski, lico cegły). Nie wiem, czy technicznie jest to możliwe.
c) Wtedy aranżować rośliny.
Bluszcz tak od razu nie zakryje powierzchni i wtedy puste miejsca będą akceptowalne. Co się stanie z tymi dwoma świerkami? Jako pionowe zimozielone akcenty proponowałabym wąziutkie, nie owocujące cisy w dowolnej konfiguracji. Kulki też. Potem trawy hortensje i co tam uważasz. Nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała buka gdzieś bardziej po prawej. Forma płacząca.
Pozdrawiam, miłego planowania


____________________
Ala
Julka 08:02, 04 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 550
AlinaP napisał(a)
Cześć Julka Oglądam sobie ogród, który jest na pierwszej stronie Masz świetną nawierzchnię. Dom- nieziszczone marzenie mojego M
W kwestii rabaty: moim zdaniem jest trochę wąska. Rozumiem, że patrzysz na nią wychodząc z domu. Żeby to "ograć" można (powiem to, co bym zrobiła w tej sytuacji)
a) U góry płotu przykręcić dechę, która równałaby betonowe fale. Nie wiem, czy płot jest Wasz.
b) Pomalować płot, lub okleić czymś, co stanowiłoby tło. (deski, lico cegły). Nie wiem, czy technicznie jest to możliwe.
c) Wtedy aranżować rośliny.
Bluszcz tak od razu nie zakryje powierzchni i wtedy puste miejsca będą akceptowalne. Co się stanie z tymi dwoma świerkami? Jako pionowe zimozielone akcenty proponowałabym wąziutkie, nie owocujące cisy w dowolnej konfiguracji. Kulki też. Potem trawy hortensje i co tam uważasz. Nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała buka gdzieś bardziej po prawej. Forma płacząca.
Pozdrawiam, miłego planowania




Cześć No jest właśnie wąsko a ja chcę tam zrobić cuda . Szkoda ze marzenie męża się nie spełniło ale może jeszcze się spełni ?? My na początku mieliśmy mieć dom murowany, kiedy projekt był już gotowy, przyszła ze szkoły najstarsza córka i opowiada ze oglądali na lekcji film o drewnianych domach, jakie to zdrowe itp., film obejrzeliśmy, zaczęliśmy drążyć temat no i się stało. Mamy dom z bała . I nie żałujemy tej decyzji. Biorę wszystkie wasze uwagi do serca. Coś mi się powoli klaruje. Dziękuje pozdrawiam i zapraszam.

I specjalnie dla ciebie zdjęcie domku jeszcze z czasów budowy.
____________________
Spełnione marzenia
Helen 08:09, 04 paź 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Przepiękny ten Wasz dom, super fajne okna, bardzo dobry wybór. Gdybym budowała dom, też bym chyba taki wybrała.
____________________
Helen - Hortensjowo
Julka 08:12, 04 paź 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 550
Helen napisał(a)
Przepiękny ten Wasz dom, super fajne okna, bardzo dobry wybór. Gdybym budowała dom, też bym chyba taki wybrała.


Dziękuje ! Miło to słyszeć zwłaszcza, ze mnóstwo osób pukało się w głowę i puka nadal - bo jak można wybudować dom z drewna i to nie w górach i jeszcze ta droga z kamienia ??? Kto tak robi ???
____________________
Spełnione marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies