Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

Kaha565 18:13, 09 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Dziewczyny! Mam kolejna zagwostke.
Na żółto zaznaczyłam istniejący szpaler hortensji, w narozniku rabata w której planuje stipowisko, chce ją jednak osłonić wyższymi nasadzeniami. Nie wiem jak połączyć to z hortensjami.
Taki luźny pomysł by w nawiązaniu do przedogródka zrobić strzyżony ekran/żywopłot z cisa. Tylko czy taka oderwana geometryczna forma będzie pasować? Mam wątpliwości.

Muszę troszkę ta stronę od tarasu osłonić od boków by ogród był bardziej przytulny. Tak jak Ewa zaproponowała. Tylko z czego zrobić to tło? I jak polaczyc to z hortensjami?


____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Johanka77 18:34, 09 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kaha565 napisał(a)
Dziewczyny! Mam kolejna zagwostke.
Na żółto zaznaczyłam istniejący szpaler hortensji, w narozniku rabata w której planuje stipowisko, chce ją jednak osłonić wyższymi nasadzeniami. Nie wiem jak połączyć to z hortensjami.
Taki luźny pomysł by w nawiązaniu do przedogródka zrobić strzyżony ekran/żywopłot z cisa. Tylko czy taka oderwana geometryczna forma będzie pasować? Mam wątpliwości.

Muszę troszkę ta stronę od tarasu osłonić od boków by ogród był bardziej przytulny. Tak jak Ewa zaproponowała. Tylko z czego zrobić to tło? I jak polaczyc to z hortensjami?




Hahaha! U mnie leci podobna rozkminka

Też szukam geometrycznych. form na stipowisko.

A jeśli to przy płocie, to nie lepiej np posadzić szmaragdy i ciąć je. w. taki baton?
Szkoda kasy na cisy wciśnięte w kąt.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 18:36, 09 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A Ty te hortki masz przy płocie?
Aż się prosi o ramy ogrodu.

Może wysuń je do przodu i posadź coś na pleckach.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
MiluniaB 18:38, 09 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Kasiu nic Ci nie doradzę, ale chętnie poczytam co dziewczyny Ci podpowiedzą
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Johanka77 18:39, 09 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
MiluniaB napisał(a)
Kasiu nic Ci nie doradzę, ale chętnie poczytam co dziewczyny Ci podpowiedzą


Cwaniara
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kaha565 19:36, 09 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Johanka też myślałam o szmaragdach tylko czy taki fragment z thujami nie będzie dziwnie wyglądał?

Tak, tam rosną same hortensje przy plocie. Rabata ma 1 m szerpkosci/głębokości raczej nic nie zmieszczę już na plecach.
W sumie chciałam mieć widok na ulicę dlatego rosną same hortensje
W tamtym czasie szkoda mi było też dodatkowego metra na rabatę względem trawnika bo tam jest wąski pas.

Ale właśnie te ramy... Muszę coś stworzyć chociaż na pozostałej części

Mirellka Co dwie głowy to nie jedna
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Johanka77 19:49, 09 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja się długo opierałam i wydawało mi się, że trawy wystarczą za plecy. Miałam tylko jałowce.
W końcu dojrzałam i posadziłam szmaragdy.

Teraz wydaje mi się, że nadal mam za mało i poszerzała bym rabaty
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
MiluniaB 21:30, 09 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Mimo różnych opinii na temat tuj dla mnie są najładniejszą ramą ogrodu. Zielona ściana, ładnie przycięte to najlepsze tło dla pozostałych roślin

A dlaczego tylko w tym miejscu chcesz rabatę? Nie możesz przeciągnąć dalej?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Kaha565 22:55, 09 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Mirellka Ta rabata co wstępnie tam coś wrysowalam ma 5 x 3m, oczywiście mogę ją przeciągnąć dalej, poki co wzdłuż ogrodzenia po lewej od rabaty mam zostawiony 1 m! (czemu tylko tyle nie wiem? Może przez to że mąż chciał szybko siać trawę, ja byłam w ciąży i bez większego zastanowienia tak zrobiliśmy...) Prawdopodobnie zostanie ona poszerzona, tak jak doradzaliscie kilka stron wczesniej, ale to będzie większe przedsięwzięcie i muszę to zostawić na jesień / lub kolejny rok!

Teraz męczą mnie te ramy ogrodu, nie chce obsadzać wzdłuż po całości tej strony szmaragdami bo szkoda mi widoków, chce przysłonić tylko od boków ale tak by pasowało do przodu hortensjowego.
Eh trochę namieszałam
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Johanka77 22:59, 09 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A pociągnij w szmaragdach ten lewy bok - niehortensjowy. Cały
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies