Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

anuska2507 18:25, 10 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Przejrzałam Twój wątek i też myślę, że dziewczyny dobrze Ci radzą - w końcu mają doświadczenie w ogrodowaniu
Zwróć uwagę, że wszystkie ogrody, które Ci się podobają, na pewno mają jakieś porządne plecki na rabatach.
No i niezawodna Toszka zawsze uczula na aspekt praktyczny: że żywopłoty osłaniają ogród przed zimnymi wiatrami, zmniejszają skutki przymrozków.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Anda 19:15, 10 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Kaha565 napisał(a)
Taak to nasze pole, a właściwie teścia także mam pewność że żadnego sąsiada z tamtej strony nie będzie


Super, to możesz się otworzyć na przestrzeń Możesz posadzić krzewy gubiącego zimą liście. Jest tyle pięknych, do wyboru do koloru
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LIDKA 21:25, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7053
Kasia skąd seslerie zamawiałaś?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kaha565 21:33, 10 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Anuska Tak, masz rację zdecydowana większość ogrodów obsadzona jest żywopłotem, który tworzy te plecki dla rabat.


Ewa rozumiem, że nie jesteś za szmaragdami? Mój mąż też nie był zachwycony tym pomysłem, ogólnie nie miesza mi się w dobór roślin ale w tej kwestii zdecydowanie wyraził swój sprzeciw

____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Kaha565 21:39, 10 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Lidka znalazłam dziewczynę co prywatnie mi cześć swojej kolekcji odsprzeda Dostałam zdjęcie i ładne duże sadzonki ma. Wyślę mi po weekendzie!
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Anda 21:39, 10 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Nie Kasiu, nie jestem. Prawie wszyscy sadzą tuje, bo nie potrafią sobie wyobrazić, że można też inaczej. Jeśli możesz i masz ochotę na coś innego, to pomyśl nad lekko mieszanym zagajnikiem, zakątkiem z krzewami, wysokimi bylinami, mocnymi trawami itp.
Mnie takie jednorodne żywopłoty dookoła kojarzą się z zielonym murem i uwięzieniem. W niektórych wypadkach nie można tego obejść, ale jesli można, to trzeba z takiej okazji korzystać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kaha565 22:13, 10 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Ewcia weź mi Kochana sypnij jakimiś gatunkami, bym mogła sobie to wyobrazić, by zrobić takie 'schody', od narożników wyższe by osłonić się lekko a później schdzić piętrowo niżej.

Tylko do takiej konspecji potrzebnych będzie dużo więcej gatunków. A na jestem ogólnie minimalistka najchętniej wzdłuż wsadziłabym same rozplecnice a w nie kilka Grabów czy brzóz. (widziałam taka rabatę na 30 metrach, ale co prawda na plecach miała szmaragdy - bardzo mi się spodobała)

I tutaj właśnie gryza się moje 2 wizję ogrodów niby chce coś więcej ale ciągle ten minimalizm i geometria
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Dorii 22:31, 10 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wszyscy sądzą tuje bo szybko rosną i są ich zdaniem bezobsługowe. Kiedyś byłam bardzo na nie, bo są wszędzie i z czasem jak zaniedbane to się brzydkie robią. Jednak mój brat ma bardzo ładny zawsze idealnie przycięty żywopłot z tuji chyba barabant. A rodzice w przedogródku mają fajnie się prezentujące szmaragdy tyle że nie jako żywopłot a szpaler oddzielonych od siebie. Te niestety już trochę za szeroko się rozrosły i zaczynają przytłaczać zaraz zawładną całym ogródkiem.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
LIDKA 22:34, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7053
Kaha565 napisał(a)
Lidka znalazłam dziewczynę co prywatnie mi cześć swojej kolekcji odsprzeda Dostałam zdjęcie i ładne duże sadztonki ma. Wyślę mi po weekendzie!


Super. Z takiego żródla będę miala rozplenice. Też po niedzieli.

To czekam na fotki
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Johanka77 23:06, 10 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Anda napisał(a)
Nie Kasiu, nie jestem. Prawie wszyscy sadzą tuje, bo nie potrafią sobie wyobrazić, że można też inaczej. Jeśli możesz i masz ochotę na coś innego, to pomyśl nad lekko mieszanym zagajnikiem, zakątkiem z krzewami, wysokimi bylinami, mocnymi trawami itp.
Mnie takie jednorodne żywopłoty dookoła kojarzą się z zielonym murem i uwięzieniem. W niektórych wypadkach nie można tego obejść, ale jesli można, to trzeba z takiej okazji korzystać


Ewa, dawaj. gatunki, bo ja tylko graba znam na żywopłot krzewiasty i mirabelkę, ale tego nie polecam (mój sąsiad ma i strasznie śmieci).

Ale niechże tam jakaś ściana zieleni będzie, bo ta siatka. bardzo razi Tak łyso.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies