Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Patrycja_KG_Lu 23:16, 19 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
LIDKA napisał(a)



Na duży warzywnik mam opory. Moja praca mi zabiera całe dnie. Kiedy bym o to dbała i przerabiała te warzywa?
Na razie bedą pomidory w doniczkach i te 2 skrzynki a potem się zobaczy.
Patrycja chciałabym mieć twój dar do rysowania projektów rabat.

Warzywnik może być na tyle duży i mały jednocześnie by pomieścił jedynie te warzywa i owoce na bezpośrednie zużycie, bez ilości na przetwory. Jak popatrzysz na niektóre angielskie ogrody to oni w ozdobnych rabatach wciskają gdzieniegdzie coś do zjedzenia np. buraka liściowego, sałatę, rabarbar itp. Wolisz rabaty 3D czy takie na kartce w kratkę z kółkami w skali? Mogę coś tam podesłać.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
An_na 23:36, 19 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1495
Lidka, ach Lidka ♥️
Brakuje mi słów.
Ogród zachwycający.
Brawa dla chłopaków za montaż pergoli.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Wiaan 23:39, 19 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Cieszę się razem z Tobą z pergoli, pasuje idealnie, kropka nad i Nie musisz latać z poduchami
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kasiapod 23:51, 19 kwi 2024

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Lidka pięeknie się wpasowała pergola i jak by tam była od początku Super to wygląda.
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
olciamanolcia 08:05, 20 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
LIDKA napisał(a)
Mam tylko wieczorne fotki.
Moi chłopcy skończyli w deszczu. Zimno było cały dzień.




Teraz mogę sobie dekoracje ustawiać.
Ale się cieszę.



Ale bosko❤️ taras zmienił oblicze
Wpraszam się na wieczorną posiadówkę przy butli tzn lampce wina
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Polon 09:59, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
W końcu i ja witam się u Ciebie. Czytam tu i tam o rewolucji w ogrodzie, to myślę, zajrzę, w końcu rewolucja to jednak wydarzenie, szkoda ominąć
No ogród masz … jak u Lidki , podziwiam za determinację i pracowitość. Pomysł na skrzynie warzywne świetny, taki warzywnik bez warzywnika.
No i trzymam kciuki za udaną zamianę trawnika w rabatę, będę zaglądać
____________________
Malgo
LIDKA 10:11, 20 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Warzywnik może być na tyle duży i mały jednocześnie by pomieścił jedynie te warzywa i owoce na bezpośrednie zużycie, bez ilości na przetwory. Jak popatrzysz na niektóre angielskie ogrody to oni w ozdobnych rabatach wciskają gdzieniegdzie coś do zjedzenia np. buraka liściowego, sałatę, rabarbar itp. Wolisz rabaty 3D czy takie na kartce w kratkę z kółkami w skali? Mogę coś tam podesłać.


Patrycja napisze Ci w wolnej chwili co mi chodzi po głowie. Może się uda przenieść na rysunek.

Może byc na kartce w kratkę.
Odwdzięczę się jakoś
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 14:40, 20 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
LIDKA widziałam na insta, że ktoś te pomylone tulipany z biedronki typuje jako tulipan strzępiasty pełny Snow Crystal.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 16:49, 20 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
LIDKA widziałam na insta, że ktoś te pomylone tulipany z biedronki typuje jako tulipan strzępiasty pełny Snow Crystal.

Dzięki
Chce dokupić na 2 solidne kępki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 14:32, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
LIDKA napisał(a)
Myślę o nowej rabacie. Troche roślin mam. Myślę jak posadzić drzewa pisardi i magnolię, tak żeby jakoś pasowały do sąsiednich rabat.

Rabata prostokątna 10/15m
Myśle podzielić ją ścieżką po skosie tak by powstały 2 trójkąty.

Nie umiem rysować i to teraz mój ból.


Wg mnie podział na dwa kwadraty byłby bardziej pasujący do Twojego ogrodu

Pergola super. Może pokażesz ją też za dnia?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies