Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 09:24, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
TAR napisał(a)
oj kochana, wiesz jak chetnie bym juz sie gdzies wypuscila do ludzi. na razie ogarniamy najblizsza okolice zeby nie powariowac do reszty, tyle dobrego ze mamy blisko i Bory Tucholskie, kajakowe wycieczki i morze i wiele okolicznych atrakcji. Jakbym musiala zyc w miescie - Tworki murowane.


Rozumiem Cię doskonale. Ja większość życia mieszkałam w Warszawie. Tak drastyczne decyzje o przeniesieniu się na wieś podjęliśmy dopiero kilkanaście lat temu. Kilka lat szukaliśmy odpowiedniej działki. Sama wiesz że to długi i wyboisty proces. Kilka rady uniknęliśmy wpadki, ale to historie na długie wieczory przy czymś mocniejszym. Aż wylądowaliśmy w obecnym miejscu. Gdybym w momencie szukania działki wiedziała że lubię grzebać w ziemi, to kupiłabym coś innego. Ale wtedy jeszcze nie miałam bladego pojęcia. Zachwycił nas las i przestrzeń. I planowany dobry dojazd do Warszawy, bo tam ciągle pracujemy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 09:28, 31 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Ja żałuje tylko ze tak późno wpadłam na pomysł żeby zamieszkać w domu
Nigdy nie chciałabym wrócić do mieszkania...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 09:30, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
sylwia_slomczewska napisał(a)
Strony galopują nowi goście się pojawiają, a ja czekam na fotki wspominkowe jak to się rodził ogród od początkuDaleko w las już zaszłaś z nasadzeniami?


Mam przygotowane jeszcze ok 500 zdjęć. Ale żeby sięgnąć po porównawcze, poza tymi co dałam to wymaga większych poszukiwań. Muszę przeznaczyć na to jakiś wieczór.
W lesie jestem dopiero w połowie Ale dużą część, jakieś 400 m2 pozostawiamy jako wybieg dla psów i w niego nie ingerujemy. A nawet dosadzam tam jakieś niepotrzebne iglaki i krzewy liściaste.
Im głębiej w las tym nasadzenia stają się bardziej naturalistyczne, leśne. Takie łagodniejsze przejście z barw do zieloności.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:33, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Magleska napisał(a)


Wiesz jak się ucieszyłam po przeczytaniu ,że do mnie zaglądasz miło mi bardzo
ja narazie jeszcze trochę podsypiam zimowo , jedynie na razie warzywa wysiewam ,.....ale pomalutku też zaczynam myśleć o tetrisach rabatowych

ten przetacznik jest cudny -nie mam takiego -zapisuję sobie go na listę chciejstw




Tak, czas zimowy trzeba odpocząć, naładować baterie, planować na spokojnie. Inaczej nie mielibyśmy dość energii na walkę w sezonie
Ale wiadomo że im bliżej wiosny tym bardziej rączki stają się niespokojne.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:42, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
cyma2704 napisał(a)
Aprilku jednak Cię odnalazłam. Drewniany taras i pomost piękny. Uwielbiam Twój ogród i będę stałym gościem. Z drinkami nie musisz do mnie biegać.


Soniu, co za niespodzianka. Po tylu latach. Jak Ty mnie znalazłaś? Ja na dłuższy czas się wyłączyłam. Jakoś mnie to wszystko zmęczyło, atmosfera zrobiła się gęsta. Ja tak nie lubię. Dlatego obserwowałam wiele ciekawych miejsc ale poza tym się wycofałam. Potem jakoś tak wyszło że zaprzyjaźniłam się z kilkoma dziewczynami, złapałam oddech i tak to się skończyło że od kilku dni mam wątek.
Też planujesz tu założyć? Do poprzedniego forum to nawet nie pamiętam dostępu, od lat nie zaglądałam.
Ciekawa jestem co tam u Ciebie się zmieniło?

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:46, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Basilikum napisał(a)
zachwycam sie nadal


Cieszę się że ci się dalej podoba. Jeszcze mam sporo fotek

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:54, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Monia81 napisał(a)
I ja przybiegłam się przywitać i pooglądać cudowny leśny ogród nie będę cytować zdjęć bo bym chyba musiała wszystko zacytować, bardzo mi się u Ciebie podoba tarasik bajka, kociaki cudne, a rabaty wypełnione po brzegi rewelacyjnie, klimatyczne miejsce stworzyłaś pozdrawiam


Bardzo motywują takie wpisy do dalszych wysiłków Dziękuję za ciepłe słowa.
Zerknęłam na szybko i kojarzę twój ogród choć dawno w nim nie byłam. Świetnie wypełniasz rabaty, bardzo mi się podoba i zwiewność i kolorystyka. Muszę sobie koniecznie odświeżyć twój wątek


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:59, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
m_gocha napisał(a)
Pamiętam ochy i achy nad Twoim ogrodem w wątku Izy
Teraz już wiem, że ochy i achy były uzasadnione.

Cieszę się że nie zawiodłam Choć jak wiele osób, mam rabaty wstydu, które jeszcze skrzętnie omijam. Są takie które jeszcze tworzę albo takie które wymagają totalnych przeróbek bo się po prostu nie udały.


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:07, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Rumianka napisał(a)
Patrzę...nowy wątek...wchodzę cichutko ma tzw. początki...a tu cudowności
I na powitanie dawaj dupsko, będą klapsy...jak można było tak długo trzymać piękny ogród pod pierzyną? My tu nieporadnie pokazujemy swoje zielone światy od raczkowania, a Twój nadaje się ze swoja urodą na wybieg po czerwonym dywanie... Jest cudownie...zaznaczam i rozsiadam się na tym uroczym tarasie... Witaj wśród nas...też mam piasek pod stopami


he, he, he Bić się nie dam Mogę najwyżej pokazać jeszcze więcej zdjęć. Dzięki za uznanie. Lenistwo mną powodowało. To jednak ciężka praca utrzymywać wątek. No i kiepski ze mnie fotograf. Zdjęcia robię na leniucha, telefonem.
Zapraszam na taras, eMuś zaraz poda kawkę i drinki. Widok z tarasu dopiero jest opracowywany więc trzeba będzie w zamian popracować głową
Na razie głównie pokazuję rabatę wzdłuż podjazdu, jedyną słoneczną. I trochę z boku domu, półcienista rabata z różami.

____________________
April April podbija las Mazowsze
Milka 10:09, 31 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
April napisał(a)

Cieszę się że nie zawiodłam Choć jak wiele osób, mam rabaty wstydu, które jeszcze skrzętnie omijam. Są takie które jeszcze tworzę albo takie które wymagają totalnych przeróbek bo się po prostu nie udały.



Każdy chyba ma taką rabatę. U mnie 1 od 2011 poprawiana i nadal nie to
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies