Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Mirka 15:07, 29 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


Tylko czemu większość naszego gatunku tego nie rozumie i patrzą z politowaniem jak przewalamy te tony glebyjakby za karę?!

Asia trafnie napisałaś Dobrze że mamy to forum możemy się wspierać i marudzić do woli
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
April 15:23, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Mgduska napisał(a)


Pikna!
U mnie liście z importu - z miasta przywozimy


To jesteś sprytna, ja nie mam takiej mety.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:27, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Brzozowadziewczyna napisał(a)

No właśnie nie byłam, nie dotarłam, nadrobię na pewno Ale u Ani byłyśmy na którymś zlocie, jakie tam żarcie było
A gdzie Ty zdobyłaś te cudne kamienne bloki, co je widać na drugim planie?


Nadrobimy

Granitowe ławki zakupione przy okazji robienia podjazdów. By na wystawie u dystrybutora Libetu, wyżebrałam żeby mi takie zamówili. Odsprzedali swoje z wystawy. Sobie kupili nowe. Ale ich już nie są takie ładne.
Przewiezienie ich od bramy do ogrodu było sporym wyzwaniem. Uwielbiam je, zwłaszcza w upał, jak wyjdę z basenu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:30, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Kasya napisał(a)

Tez lubie taki taras, kiedyś myślałam o pomostach w całym ogrodzie ale finanse mnie pokonały
I ciagle się nie mogę nadziwić jak ci tak wszystko pieknie kwitnie w takim lesie



No nie da się ukryć, te tarasy, bo jeszcze ten od strony podjazdu, mocno nas szarpnęły po kieszeni. Ale nie żałuję. Fajna oprawa zarówno dla budynku jak i ogrodu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:32, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Alija napisał(a)


Pięknie wyglądają te rabaty kwiatowe i las w tle. Koty cudne. Pozdrawiam!


Spora część lasu od tej strony to krajobraz zapożyczony. Jak się sąsiedzi zaczną budować to wiele się może zmienić. Ale wiem, że to jeszcze długo się nie stanie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:35, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Margerytka40 napisał(a)


Tylko czemu większość naszego gatunku tego nie rozumie i patrzą z politowaniem jak przewalamy te tony glebyjakby za karę?!


Nie ma się co stresować, to ich problem, nie nasz. Już dawno przestałam się przejmować tym co ludzie o mnie mówią czy myślą. Skupiam się na swojej najbliższej rodzinie i na sobie. To mój mały świat. Może to egoistycznie ale mną nikt się nie przejmie. A ja nigdy nie należałam do osób zainteresowanych cudzym życiem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:38, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
antracyt napisał(a)
Mój kot również (niestety) namiętnie poluje na jaszczurki... i też je ratuję, wyciągając mu z pyska.
Z każdej strony pięknie u Ciebie


Szkoda że dla kotów jaszczurka jest rozrywką, natura jest bezlitosna. Żal mi zawsze szczególnie tych młodych jaszczurek, które jeszcze nie wiedzą co się dzieje. Starsze, szczególnie jak raz im się uda uciec z krwiożerczych pazurów, z pewnością są już potem 'szybsze"
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mysza 15:57, 29 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
April napisał(a)


Koty raz tylko mi przyniosły myszkę i to chyba taką upolowaną przez psicę. To ona się od kretów i myszy.
Koty za to namiętnie polują na ogrodowe smoki czyli na jaszczurki. Bawią się nimi i ... niestety przynoszą do domu. Nie raz już musiałam biegać po chałupie za "prezencikiem" od moich słodkich futrzaków.
Dzielnie bronią smoków, zabieram z pysków bardzo często jeszcze żywe. Ale to walka z wiatrakami.

Czemu chcecie zrezygnować z drewna na tarasie? Jest znacznie przytulniejsze niż wszystkie inne nawierzchnie. Ja sobie bardzo chwalę. Poza tym pokazywanym, mam jeszcze taras z drugiej strony domu, więc wiem z autopsji że drewno niezależnie od strony świata, zawsze jest najbardziej przyjazne człowiekowi.
Tu kawałeczek widać tego drugiego tarasu, jest ryflowany i malowany.




Drewno jest cudowne, jednak nie wiem czy w miejscu ciągłego czyszczenia nie będzie przebarwień.
Wiesz, ciągle mamy pełno krwi przed oknami tarasowymi
Nasze oba koty przynoszą myszy, chwalą się nimi i dopiero na tarasie zjadają. Brrrr....
No zobaczymy, tarasy odsuną się na przyszły sezon więc poobserwuję je jeszcze.

Masz sprawdzoną różę do cienia??
Szukam takich co będą miały trochę słońca. U mnie Serby je osłonią.
____________________
Gosia
TAR 16:02, 29 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7257
April napisał(a)


Żadna nie jest gapa, dobrze że przychodzicie stopniowo, bo inaczej byśmy się nie pomieścili. No i nie mam tyle szklanek na drinki

oj tam, na parapetowki mozna z wlasnym stolkiem i szklanica

piekne miejsca pokazujesz, juz nie wiem ktory kacik najładnieszy. ta donica murowana z palmowymi - zazdrość
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 16:08, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Krew na tarasie faktycznie może być sporą przeszkodą. Ja na to nie zwróciłam uwagi bo przy wejściu mam granit. Drewniany taras jest powiększeniem tego granitowego. Poza tym u mnie nie ma tak dużo tych zwłok.

W cieniu żadna róża się nie sprawdzi. Ja mam półcień, lekki cień z bardzo wysokich sosen. Dobrze sobie radzą Pomponelle, Leonardo da Vinci, historyczne, i piżmówki. Teraz dokupiłam Lagunę. Świetnie kwitnie Robin Hood. U mnie róże angielskie nawet nie pasują do lasu. Od zachodu mam Lykkefundy. Bardzo krótko mają słońce. Krótki czas ze słońcem toleruje Weneda, Jenny Duval, kanadyjki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies