Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 10:16, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10201
anabuko1 napisał(a)

O tak tak chodziło mi o te Vertigo. Pamiętam Jolu . że miałaś je piękne i okazałe. A przypomnij mi gdzie je kupujesz.?
Ja ich u siebie nie spotkałam. Chyba muszę je gdzieś internetowo zamówić. Ja też mam już ląsek .Ale dalej. I dużo pustej przestrzeni jeszcze.


Aniu Vertigo kupuję u Kalisiaka w Kobyłce. Mają sklep internetowy. Te trawy pojawiają się zwykle początkiem maja.

Widziałam twój nowy "kawałek" dokupiony. Teraz to się narobisz Ale fajnie że jest staw, to daje dużo możliwości.
Poza tym wiesz że uwielbiam twoje zdjęcia. Może mało piszę ale zawsze muszę zajrzeć co nowego upolowałaś swoim aparatem

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:25, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10201
mrokasia napisał(a)
NARESZCIE!!!
Bardzo się cieszę!
Teraz więcej nie napiszę bo trochę w biegu jestem ale jak złapię wolną chwilkę to sobie pooglądam .


Tak się wszyscy chwalicie swoimi pięknymi ogrodami, postanowiłam i ja się trochę "pokazać". No nie mogłam ciągle siedzieć Izie "na głowie". Pewnie odetchnęła z ulgą
Dobrze pamiętam że to twoja ulubiona część rabaty?

____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 10:31, 31 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
April napisał(a)


Mam przygotowane jeszcze ok 500 zdjęć. Ale żeby sięgnąć po porównawcze, poza tymi co dałam to wymaga większych poszukiwań. Muszę przeznaczyć na to jakiś wieczór.
W lesie jestem dopiero w połowie Ale dużą część, jakieś 400 m2 pozostawiamy jako wybieg dla psów i w niego nie ingerujemy. A nawet dosadzam tam jakieś niepotrzebne iglaki i krzewy liściaste.
Im głębiej w las tym nasadzenia stają się bardziej naturalistyczne, leśne. Takie łagodniejsze przejście z barw do zieloności.

Świetnie pomyślane tak mi się podoba takie naturalne przenikanie ogrodu z lasem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 10:39, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10201
Gardenarium napisał(a)
Twój płotek właśnie zalinkowałam swojej klientce Śliczny jest.


Witaj Danusiu. Płotek się spodobał? Jak miło, to moja własnoręczna robota Panele są ustawione luzem, mają za zadanie uporządkować przestrzeń i odgrodzić od dziko rosnącego lasku na działce sąsiadki, który jako tło był bardzo chaotyczny. To jest trudny teren, różnice w wysokości zarówno w bok jak i do tyłu. Dlatego panele są tylko na kotwach wbitych w ziemię i oddzielone od siebie miskantami giganteus. Jeszcze małymi. Z czasem spełnią swoją rolę.
Zapraszam częściej

A tak wygląda moja rabata wzdłuż podjazdu jak zaczynają się kłosić brachytrichy



A tak wygląda na wiosnę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:49, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10201
Mgduska napisał(a)


Tak, ja też uważam, że goście sami się obsłużą, szwedzki stół itepe, a Ty pokazuj, pokazuj - upraszam się jedynie o NAZWY! Odmiany chociaż z grubsza, jestem osobiście zainteresowana wszystkim co daje radę w lesie


Co nadaje się w lesie, to zależy czy do cienia czy w słońcu. Rabaty które teraz pokazuję to jedyne moje słoneczne miejsca. Mam tam rozchodniki, seslerie skalne, heufleriany i autumnalis. Brachytricha, andropogony, schyzachyrium, miskanty, panicum. Hortensje, trochę róż, bodziszki, floksy, kocimiętki, santolina, ożanka.
Jak coś ci się spodoba to pytaj, opiszę szczegółowo.


Tutaj mam jeżówki Virgin, tylko takie sobie tu radzą z odmianowych. Czyściec wełnisty cotton Ball. Lawenda już wyleciała bo bardzo nierówno kwitła.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:00, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10201
Mary napisał(a)

Basenu? To basen też masz u siebie?


Nic nadzwyczajnego, rozstawiany na stelażu. Ale zrobiony jest dla niego specjalny wgłębnik, żeby go nie było widać. No i żeby zachować prywatność.


Tu widok od strony lasu. Od strony domu wgłębnik zasłonięty jest żywopłocikiem z cisów. Wgłębnik mieści się na prawo od różanki.

Widok z tarasu, wgłębnika niemal nie widać. To lekko niebieskie po lewej od ogniska to właśnie miejsce na basen
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:08, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10201
Pola napisał(a)
Zacieniony ogród, to coś dla mnie, jedni narzekają a dla mnie to marzenie.
Zapach lasu, cudo....
Będę zaglądać bonstworzyłaś cudo.


Witaj imienniczko
Każdy marzy o czymś innym niż ma. Ja chciałabym mieć więcej słońca. I od tych miejsc zaczęłam obsadzanie. Rabaty cieniste dopiero się tworzą. Jeszcze trochę minie zanim będę z nich zadowolona.
Ty też masz piękny ogródek. Fajnie wykorzystałaś przestrzeń. I ten twój piękny judaszowiec kanadyjski.
Też sobie kupiłam judaszka, Ruby Falls. Jeszcze malutki

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:13, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10201
hankaandrus_44 napisał(a)
Jestem w tandemie z Runianką w ocenie, za długo się ociągałaś!

Jakże to tak?


Haniu, ja wiele lat temu pokazywałam swój ogród, w innym miejscu. Ale jakoś się wypaliłam. Kilka lat przerwy i kolejna próba Zobaczymy jak długo wytrzymam

Mam i takie, bardziej dzikie miejsca, z winobluszczem. Wiem że to chwast ale jak cudnie wygląda jesienią


____________________
April April podbija las Mazowsze
BKosimkArt 11:17, 31 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
April napisał(a)


Te zawilce kupowałam w Skubiance, to seria Swan. Ja mam chyba Dreaming i Elfin.
Nie wiem jeszcze czy się rozrosły bo za krótko.

O dzięki wyszukam sobie.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
April 11:22, 31 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10201
PrawieBory napisał(a)
Witaj April.
Zawsze się zastanawiałam dlaczego nie masz swojego wątku ?
Czytałam wiele Twoich rad na temat polepszenia gleby i to dzięki Tobie uwierzyłam, że na leśnym piasku można stworzyć ogród. Właśnie za to chciałam Ci podziękować
Teraz już widzę, że rzeczywiście wiesz co mówisz. Bujność roślin mówi sama za siebie. Mam nadzieję, że kiedyś i mój ogród będzie tak kolorowy. Wybrałyśmy podobne miejscówki do życia
Czy na swoich rabatach masz nawodnienie? Pod sosnami jest przecież mega sucho.
Jak często i czym impregnujecie taras. Wygląda świetnie.
Aby Cię nie odstraszyć pozostałe pytania będę zadawać później
Cieszę się, że pozwoliłaś nam podziwiać Twój ogród bo wygląda imponująco.


To ja się mądrzyłam w kwestii ulepszania gleby? Ups, fachowcem nie jestem, większość tego co wiem to dzięki Toszce, która gdzieś ostatnio zniknęła z forum, czego bardzo żałuję. Dużo osób tu radziło, ja te rady skrzętnie wykorzystywałam. Ale i tak popełniam błędy i będę popełniać. Główny mój grzech, że chcę rośliny które sobie w moich warunkach nie radzą. A mimo to próbuję. Rośliny nie są takie jak bym chciała, jak są w innych ogrodach, często chorują lub w zupełnie zanikają. Ale ja jestem uparta i ciągle jeszcze bawi mnie to gonienie króliczka... Może na tym to polega częściowo przynajmniej
Zaciekawiłaś mnie swoim ogrodem, muszę koniecznie do ciebie zajrzeć

Bardzo polecam na takie tereny brachytrichę. To ta trawa kwitnąca rządkiem z tyłu. Uwielbiam ją, dobrze sobie radzi, wysiewa się nawet co pozwala mi na obsadzanie nią dalszych terenów, również w półcieniu.

____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies