Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 13:42, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10188
mrokasia napisał(a)


No właśnie u mnie słabo z tym półcieniem. A i miejsce mi się kończy .
No cóż, nie można mieć wszystkiego.


Nie wiem jak to się dzieje że tak szybko to miejsce w ogrodzie "zużywamy". Mam jeszcze tyle pomysłów i już widzę że "nie upchnę".
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:52, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10188
UrsaMaior napisał(a)
Aprilu, mnożysz Chantilly? Albowiem przemówiła do mnie


No spróbowałam właśnie trzy sadzonki posadzić. Zobaczymy czy się przyjmą. Nie mam jeszcze za bardzo z czego dzielić. Jeszcze je może trochę poskubię.
Nie dziwię się że przemówiła bo bardzo ładna z tymi białymi kwiatkami. Jedyne co mi się nie podoba to bardzo długie łodygi liści. Nie jest taka zwarta jak Dark Secret.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:55, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10188
Gosiek33 napisał(a)



Blackfield to ten dziwak o którego pytałaś u mnie.

Za to niskie zawilce mogę Ci ukopać. Rozłażą się dranice ale wysokość trzymają


amarantowy kolor to fioletowa czerwień


czekam na resztę zdjęć


Blackfield, no popatrz, nie poznałam. Może się wyprostuje z czasem jak mu dałaś przestrzeni życiowej
Zawilce chętnie, jak przyjadę. No wzbudzasz we mnie poczucie winy, bo się wybieram do ciebie jak sójka. Ciągle coś i ciągle nie po drodze. A będzie coraz trudniej...
Zdjęcia pewnie dopiero wieczorem, jak dam radę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:59, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10188
Mgduska napisał(a)
No nie mogę, jaki Ty masz napęd do tworzenia tych swoich leśnych klimatów zazdraszczam, bo ja zupełnie nie mam do nich serca, a walka z gliną to nie jest moja definicja udanego łikenduSadzenie to co innego, oczywiście
Jak już dojdę to tego etapu, zgłoszę się po listę roślin


Oj tam, oj tam, każdy ma gorszy moment. Ja w sierpniu miałam tak że nawet do ogrodu mi się nie chciało wyleźć. Ale już mi przeszło, tylko dla odmiany teraz mam mniej czasu. Tak źle i tak do bani. Ale stopniowo, małymi kroczkami i tobie się uda. A rośliny powtarzam do znudzenia te co się sprawdziły. Powtarzalność nasadzeń u mnie jest baaaardzo duża
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:00, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10188
inka74 napisał(a)
a chciałaś do Skierniewic na święto kwiatów jeszcze jechać?


No chciaaaaałaaaam. Dla atmosfery chociażby. Ale teraz to pewnie powinnam się przykuć w domu do grzejnika...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:03, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10188
UlaB napisał(a)


Doczytałam co Ci Kasya napisała i przyznam bez bicia ze nie pamietam jaką mam odmiane, ale na pewno sa niskie. Musze poszperac czy mam zostawioną gdzieś metkę. Moje sa niziutkie, liscie wysokości mniej więcej jak kępa turzycy SS. Mam takie foto na komórce, troche mało wyjściowe (potem usune jesli sie nei spóźnię ) Z tyłu floks posadzony od czapy



Odnogi tej kępki wychodzą mi już lekko z pół metra dalej (widac kwiatki w tle po lewej - to nie jest druga zadzonka a odnoga). W razie czego ukopię Ci na testy/rozmnożenie.


Nie usuwaj, fajny jest, taki energetyczny. I ma ładnie błyszczące liście. Żaden z moich tak nie ma. Nie miałam pojęcia że się tak rozłażą. Już Gosiek też pisała że u niej łazikują. Mam chyba do niej bliżej
A floksy dobrze się przesadza, nawet teraz Właśnie to robiłam w weekend.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:27, 06 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
dziewczyny pytam tu, bo was duzo. czy to bedzie duzy zonk jak przytne teraz magnolke. ta moja Butterflies taka pekata sie zrobila, ze jest konieczne ograniczenie jej objetosci. nie ma jak do licznika zajrzec
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 15:38, 06 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41933
UlaB napisał(a)


Doczytałam co Ci Kasya napisała i przyznam bez bicia ze nie pamietam jaką mam odmiane, ale na pewno sa niskie. Musze poszperac czy mam zostawioną gdzieś metkę. Moje sa niziutkie, liscie wysokości mniej więcej jak kępa turzycy SS. Mam takie foto na komórce, troche mało wyjściowe (potem usune jesli sie nei spóźnię ) Z tyłu floks posadzony od czapy



Odnogi tej kępki wychodzą mi już lekko z pół metra dalej (widac kwiatki w tle po lewej - to nie jest druga zadzonka a odnoga). W razie czego ukopię Ci na testy/rozmnożenie.

Zawilce jak perz ? Marzenie! Tez takie chce tylko jakie to…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 18:09, 06 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
dziewczyny pytam tu, bo was duzo. czy to bedzie duzy zonk jak przytne teraz magnolke. ta moja Butterflies taka pekata sie zrobila, ze jest konieczne ograniczenie jej objetosci. nie ma jak do licznika zajrzec


Nie wiem czy zdrewnieć zdąży. Może tylko przy liczniku dziabnij a resztę skorygujesz po kwitnieniu przyszłorocznym?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 20:35, 06 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41933
A Elizabeth zawiązała paki ? Duzy miała przyrost ?
Tak mi się przypomniało
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies