Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

TAR 21:05, 07 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7283
miodzio, brunnery najladniejsze sa wiosna i teraz. wielkie liscie i piekne wybarwienia. jesienia nim mroz je zetnie beda rozswietlaly rabaty

moglabym jeszcze poogladac jakies widoczki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margo2 21:07, 07 wrz 2021


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 768
Ale północna zarosła.
Ale dla mnie najlepsza jest jednak ta część od tarasu w stronę górki.
Bardzo podoba mi się Cercis Ruby Falls. Może gdzieś wcisnę?
Do Skierniewic nie jadę, ale za to w piątek jedziemy z Isią do Krzywaczki.
Może tam go dostanę?
Już nie mogę doczekać się spotkania
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
sylwia_slomc... 21:15, 07 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
TAR napisał(a)
chyba zaryzykuje, jest problematyczna a zimą bedzie jeszcze bardziej problematyczna. nie sądzilam, ze tak wielka urosnie, mnie magnolie nie bardzo lubia tylko ta poszła wszerz a nie wzwyz. mascia zasmaruje i zobaczymy co bedzie. jak nie zakwitnie maly zal. w tym czasie kwitna tez inne wiec jakos zdzierże

Też planuję od wiosny dwie magnolie przyciąć i stale czasu brak albo pogoda nie ta....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 21:15, 07 wrz 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Aprilku cudowności pokazujesz uwielbiam te twoje leśne zakątki brawo dla Ciebie za ciężką pracę i piękne kompozycje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 21:19, 07 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Cudnie Ci te rabaty kipią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Helen 21:24, 07 wrz 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Bardzo mi się podoba w Twoim lesie. Kopania między korzeniami wcale nie zazdroszczę, ale efekty końcowe powalają, doskonała robota.
____________________
Helen - Hortensjowo
Agania 21:52, 07 wrz 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Margo2 napisał(a)
Ale północna zarosła.
Ale dla mnie najlepsza jest jednak ta część od tarasu w stronę górki.
Bardzo podoba mi się Cercis Ruby Falls. Może gdzieś wcisnę?
Do Skierniewic nie jadę, ale za to w piątek jedziemy z Isią do Krzywaczki.
Może tam go dostanę?
Już nie mogę doczekać się spotkania

W Krzywaczce byłam w sierpniu były dwa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
April 06:12, 08 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Agania napisał(a)
Niańczymy młode drzewka, wtedy lepiej nie korygować cięciem, ale drzewa, drzewa tak
Mam białego zawilca i nie chce się rozmnożyć, jak Wam się udaje namnażanie zawilców?
Trzeci rok nie mam co podzielić i nowych kłączy nie widać?


Ja myślę że co do cięcia drzew to wszystko zależy od tego jak bardzo będzie cięte. Niewielkie korekty chyba można spokojnie wykonać. Ale poważniejsze cięcie jednak bym odkładała na "po kwitnieniu". No i oczywiście zabezpieczenie ran. Teraz jednak wilgotno w powietrzu, mgły, łatwo roznoszą się patogeny.
A zawilce to chyba podstawą jest odmiana. Jak odmiana dobrze się namnaża to rośnie. Oczywiście gleba też, bo jak nie ma dobrych warunków to i mocarna roślina padnie. U mnie najlepiej rosną zawilce pajęczynowate.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:16, 08 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
antracyt napisał(a)
Moj biały zawilec sam się rozmnaża, prawie jak chwast. Wydaje mi się, że jedynym kluczem jest tu podłoże i odpowiednia ilość wilgoci.


Ale biały zawilec jaki? Wiosenne, wielokwiatowe powinny być plenne. A jesienne: japońskie, mieszańcowe, pajęczynowate... ja mam jeszcze zawilce leveila, wczesnym latem kwitnące ale też bez szału, muszę z miejscówką pokombinować.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:17, 08 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)
moje biale zawilce te wiosenne i letnie rosna jak chwasty, narozdawalam ich mnostwo a nie widac by u mnie brakowalo. te jesienne trudniej sie prowadzi. trzymaja kępkę i nie zauwazylam by spektakularnie przyrastały.


No właśnie, wydaje mi się że odmiana jest kluczem oczywiście przy założeniu że rosną w miarę sprzyjających warunkach glebowych i wodnych.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies