Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

daredevil 08:14, 06 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Wow jakie zakupy Te derenie rozłogowe są boskie, też bym chciała więcej, zwłaszcza żew okolicy są tanie. Tylko gdzie posadzić Zawilce super I widoczki. I judaszek. I ścieżka. Podoba mi się u Ciebie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Margerytka40 08:20, 06 wrz 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Derenie mam zadołowane od zeszłej jesieni i waham się cały czas gdzie je dać. Był plan na nie to kupiłam, plan się zmienił a ja się bujam z nimi. Łan zawilców to moje marzenie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 08:26, 06 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
April napisał(a)


Tak, bardzo fajne są. Chcesz? Mogę ci kupić. Cena baaardzo atrakcyjna Tylko czy masz gdzieś półcień? Bo one tam najlepiej sobie radzą. Na słońcu nie wiem czy nie wymagałyby większego podlewania.


No właśnie u mnie słabo z tym półcieniem. A i miejsce mi się kończy .
No cóż, nie można mieć wszystkiego.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 09:02, 06 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Aprilu, mnożysz Chantilly? Albowiem przemówiła do mnie
____________________
ogród pod lasem
Gosiek33 10:43, 06 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)


Niska odmiana rdesta, bordo to Blackfield, dość ciemny liść. Ale on i tak ma u mnie ok 70cm. A w opisach to nawet 90-120 się trafia. Kupiłam też u Przemka nowość, Vesuvius, podobno najciemniejszy, 100 cm.
Co znaczy amarant??? Bo ja facet w tych kwestiach i nie znam się na kolorach.... Mocny czerwony? To Fat Domino, mam go na rabacie z misą. Przyjedź to sobie na żywo oblukasz. On 100-140 cm ma mieć i u Izy Tamaryszka tyle ma. Mój dopiero posadzony więc do pasa póki co.
Ja starałam się wybierać odmiany lila i fiolet ale trudno z takimi. Mam jeszcze Rowden Gem i September Spire - ten jest cudny, wieczorem wrzucę fotki bo wczoraj już tak muliło.
No i biały Fat White, gigant.

A zawilce to mnie nie denerwuj bo na metce mają 20-30 cm napisane....



Blackfield to ten dziwak o którego pytałaś u mnie.

Za to niskie zawilce mogę Ci ukopać. Rozłażą się dranice ale wysokość trzymają


amarantowy kolor to fioletowa czerwień


czekam na resztę zdjęć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mgduska 11:30, 06 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No nie mogę, jaki Ty masz napęd do tworzenia tych swoich leśnych klimatów zazdraszczam, bo ja zupełnie nie mam do nich serca, a walka z gliną to nie jest moja definicja udanego łikenduSadzenie to co innego, oczywiście
Jak już dojdę to tego etapu, zgłoszę się po listę roślin
____________________
Sałatka pokrzywowa
inka74 11:50, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
April napisał(a)


No tak naprawdę to nie wiem... Sadziłam za tą ławką i szlag mnie trafiał, że nie mogę sobie wyobrazić dalej nasadzeń bo mam za mało Rozanne. Jak pojechałam do Kalisiaka po bodziszka to mi się przypomniało, że u nich był tani dereń na stronach. Nie mogłam znaleźć gada, ale jak mi pan z obsługi pokazał jakie duże i ładne sadzonki to machnęłam 9szt do koszyka. Za te same pieniądze wiosną kupowałam wypierdki. Fakt, szybko rosną ale po co mam czekać do przyszłego roku aż mi cenę podwyższą? Wolę już zadołować na zimę jeśli nie zdążę.
Inna sprawa, że w niedziele przyjechał facet od "złota" i dał mi ofertę nie do odrzucenia. Więc chłopcy rozładowali jeszcze 120 worków qpy
Przekroczyłam już limity wydatków na ten sezon. Do Skierniewic nie jadę...
a chciałaś do Skierniewic na święto kwiatów jeszcze jechać?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
UlaB 13:29, 06 wrz 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
April napisał(a)


He, he, od razu mi się humor poprawił
Zawilce się okaże czy będą niskie. Bo na metce co innego a w necie co innego. A jaką odmianę masz co ci się rozłazi? Pokaż fotki


Doczytałam co Ci Kasya napisała i przyznam bez bicia ze nie pamietam jaką mam odmiane, ale na pewno sa niskie. Musze poszperac czy mam zostawioną gdzieś metkę. Moje sa niziutkie, liscie wysokości mniej więcej jak kępa turzycy SS. Mam takie foto na komórce, troche mało wyjściowe (potem usune jesli sie nei spóźnię ) Z tyłu floks posadzony od czapy



Odnogi tej kępki wychodzą mi już lekko z pół metra dalej (widac kwiatki w tle po lewej - to nie jest druga zadzonka a odnoga). W razie czego ukopię Ci na testy/rozmnożenie.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
April 13:34, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
daredevil napisał(a)
Wow jakie zakupy Te derenie rozłogowe są boskie, też bym chciała więcej, zwłaszcza żew okolicy są tanie. Tylko gdzie posadzić Zawilce super I widoczki. I judaszek. I ścieżka. Podoba mi się u Ciebie


No gdzie posadzić to nie wiem ale wiem że warto pogłówkować nad tym
Dzięki
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:41, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
Margerytka40 napisał(a)
Derenie mam zadołowane od zeszłej jesieni i waham się cały czas gdzie je dać. Był plan na nie to kupiłam, plan się zmienił a ja się bujam z nimi. Łan zawilców to moje marzenie

Oj znam takie rozkminki i po trzy lata w doniczkach rośliny zadołowane bo na inną "fazę" wskoczyłam
I pamiętaj, marzenia TRZEBA spełniać
Nie pamiętam, która to dziewczyna sobie takie zdjęcia w łanach zawilców niedawno cykała... super to wyglądało.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies