Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Agania 21:43, 06 wrz 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
TAR napisał(a)
dziewczyny pytam tu, bo was duzo. czy to bedzie duzy zonk jak przytne teraz magnolke. ta moja Butterflies taka pekata sie zrobila, ze jest konieczne ograniczenie jej objetosci. nie ma jak do licznika zajrzec

Tarciu u mnie teraz drzewa tak szaleją, że ja mówię taak przycinaj
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:50, 06 wrz 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
April napisał(a)
I dalej do wchodzimy do ogrodu


Cercis Ruby Falls ma barwy jesieni





Ja kupiłam w tym sezonie dwa judaszki też je uwielbiam
W nóżkach rdesty no pięknie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agatorek 22:10, 06 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
April napisał(a)

Oj znam takie rozkminki i po trzy lata w doniczkach rośliny zadołowane bo na inną "fazę" wskoczyłam
I pamiętaj, marzenia TRZEBA spełniać
Nie pamiętam, która to dziewczyna sobie takie zdjęcia w łanach zawilców niedawno cykała... super to wyglądało.


To była Iwonka („wzgórze chaosu”)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 04:22, 07 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
TAR napisał(a)
dziewczyny pytam tu, bo was duzo. czy to bedzie duzy zonk jak przytne teraz magnolke. ta moja Butterflies taka pekata sie zrobila, ze jest konieczne ograniczenie jej objetosci. nie ma jak do licznika zajrzec
Ja tnę magnolie zaraz po kwitnieniu. Teraz to trochę ryzykowne. Jeśli koniecznie musisz teraz - zasmaruj każde cięcie maścią ogrodniczą. Zmniejszysz ryzyko infekcji choć nadal ryzykujesz brak lub znaczne ograniczenie jej kwitnienia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 08:42, 07 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
chyba zaryzykuje, jest problematyczna a zimą bedzie jeszcze bardziej problematyczna. nie sądzilam, ze tak wielka urosnie, mnie magnolie nie bardzo lubia tylko ta poszła wszerz a nie wzwyz. mascia zasmaruje i zobaczymy co bedzie. jak nie zakwitnie maly zal. w tym czasie kwitna tez inne wiec jakos zdzierże
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 08:48, 07 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
Ja się co do magnolii nie wypowiadam bo jedną kiedyś uśmierciłam a dwie kolejne mam dopiero w tym roku.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:51, 07 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
Kasya napisał(a)
A Elizabeth zawiązała paki ? Duzy miała przyrost ?
Tak mi się przypomniało


Nawet jej się przyglądałam w niedzielę i ... nie wiem. Nie rozróżniam. Jakieś pączki są ale nie wiem czy liściowe czy kwiatowe. Chyba na liściowe już za późno. Za to odpadły takie dwie świeczki jak sosnowe. To chyba po kwiatach tegorocznych i nie ma się co przejmować? Wiem, pytania z kategorii "głupie" Ale jestem totalnie zielona w temacie magnolek.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:52, 07 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
Agania napisał(a)

Ja kupiłam w tym sezonie dwa judaszki też je uwielbiam
W nóżkach rdesty no pięknie


Tak, widziałam
Choroba judaszkowa rozwija się na "O" w najlepsze
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:53, 07 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
Agatorek napisał(a)


To była Iwonka („wzgórze chaosu”)


Bingo, masz rację. Super takie łany mieć. Ale u mnie chyba nie da rady ale będę próbować choć trochę. Zwłaszcza te odmiany co się sprawdziły.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agania 11:55, 07 wrz 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Niańczymy młode drzewka, wtedy lepiej nie korygować cięciem, ale drzewa, drzewa tak
Mam białego zawilca i nie chce się rozmnożyć, jak Wam się udaje namnażanie zawilców?
Trzeci rok nie mam co podzielić i nowych kłączy nie widać?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies