Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Agatorek 22:13, 16 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
„Stara bida”… dobre sobie
Może i stara, ale na pewno nie bida. Piękne widoczki

Zawilce w masie wyglądają pięknie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 06:20, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Agatorek napisał(a)


Masz rację . Niestety już parę razy musiałam przesadzać rośliny. Najszybciej jakieś 10 minut po posadzeniu, bo zapomniałam, że w to miejsce miały być inne .
Następnym razem może skorzystam. Albo przyjadę po prostu pospacerować .



Oj takie przesadzanie to standard. Ja też czasem przesadzam po kilku minutach. Bo czasem coś się nie zgrywa na żywo. Poza tym mam tendencje do sadzenia zbyt gęsto. Ty też to masz, jeszcze w większym stopniu niż ja Mając takie hektary, nie bałabym się przestrzeni. Rośliny szybciej urosną jak od razu mają miejsce. No i roboty dwa razy nie trzeba robić. Ja czasem sadzę gęsto celowo, bo robię własne rozsady i chcę podgonić rośliny na kolejne planowane rabaty. A że przygotowanie ziemi u mnie długo trwa, to sadzonki sobie w międzyczasie nabierają masy. Tak powstała rabat z misą, na połowę rabaty miałam już sadzonki własne.
Zapraszam, nieważne czy po trawy, czy na spacer. U mnie zawsze jest coś do podzielenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:23, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Mgduska napisał(a)
U nas był suchy sezon, z dwoma epizodami deszczowymi na początku sezonu i w sierpniu. Te Wasze atakujące, to jednak Wasze, nie nasze


Skąd by nie były, zdecydowanie nie są mile widziane. Gdyby nie większa świadomość eko, to bym zrobiła oprysk na komary, tak jak kiedyś. Ale to jednak szkodliwe dla wszystkich organizmów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:27, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
antracyt napisał(a)
Na zdjęciach komarów nie widać, chyba lekko oszukujesz


Jesteś w stanie uchwycić komara na zdjęciu? Bo ja zdecydowanie nie dysponuję takim sprzętem.
Inna sprawa że one teraz takie wyjątkowo drobne, jakieś młodziaki. Ale przez to takie zarazy wygłodniałe i krwiożercze....
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:30, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Juzia napisał(a)


Ale pinteresty

DLa ciebie to stara bida, a dla nas coś innego, nowego.
Wrzucaj dużo! Ja chętnie oglądam. Zawsze!


Super, że jeszcze ci się nie nudzą, bo ja to chodzę i myślę, to już było, tamto było... nudy panie...
Nie mam tyle kwiecia, żeby stale obrazek się zmieniał. Trawa może być tylko gęściejsza, inaczej oświetlona, ale ileż razy można jej cykać fotkę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:33, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Mgduska napisał(a)
Piękne rzeczy wrzucasz, ale nie mogę w spokoju oglądać, lecę smażyć śliwki!


Jakimś dziwnym językiem do mnie gadasz Ja do kuchni wchodzę tylko posprzątać jak już nie mogę znieść widoku bałaganu jaki mój ulubiony kucharz zrobił.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:41, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Agatorek napisał(a)
„Stara bida”… dobre sobie
Może i stara, ale na pewno nie bida. Piękne widoczki

Zawilce w masie wyglądają pięknie


Dzięki, zawilce będę też sadzić na rabacie pod górką. Chcę właśnie takie duże kępy porobić. Ale to już plany na przyszły sezon.
W tym już koniec. Trzeba posprzątać, korę wysypać, zadołować to na co nie było koncepcji, wyrwać jeszcze trochę chwastów, przyciąć parę cisów...

A teraz powrót do rzeczywistości i harówka zawodowa. Wcześniej skończę to może jeszcze miodunki posadzę bo mi zostały jeszcze trzy doniczki. No i derenie Kelsey sześć sztuk.
Miłego weekendu w ogrodzie.
Ja niestety w ten weekend do ogrodu nie będę miała czasu zajrzeć.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 07:13, 17 wrz 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)


Ups, nie ma

Wczoraj trochę zrobiłam ale już nie miałam czasu nawet zobaczyć czy cokolwiek wyszło.
Ostatnio czuję się jak zbity pies którego nikt nie kocha. Obolała i psychicznie zmaltretowana przez zmiany w pracy. Trudno mi się do czegokolwiek zmobilizować. I te cholerne komary. Jakaś plaga u mnie. Ja reaguję alergicznie i po kilku ukąszeniach jestem opuchnięta i chora. Środki ochronne kupuję w ilościach hurtowych ale nic nie pomaga w pełni.

No i muszę ponadganiać w Waszych wątkach bo wstyd...


Jola współczuję zmian w pracy. Mam nadzieję, że atmosfera szybko się poprawi.

Komary są i u mnie. Żarły mnie jak sadziłam cisy - takie małe pituty…
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Dorii 09:38, 17 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Piękne ujęcia, jak zawsze
U mnie też komary żyć nie dają nawet w dzień. I też taka drobnica ale agresywna i krwiożercza strasznie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosiek33 09:46, 17 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)





Dopiero teraz dotarło do mnie, że to donica z pachnącymi liliami?
Bardzo kolorowo na rabatach

Kwiatostany żurawek przepiękne, szczególnie te jesienne
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies