Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram Sklep
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

April podbija las...

April 11:38, 20 maj 2026


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Juzia napisał(a)


To musiałam zacytować!!!


He, he, zdjęcie prześwietlone ale musiałam wstawić bo wygląda jak w zaczarowanym lesie, szczególnie na mojej komórce, przed wstawieniem na forum. Trochę mi zachodzące słońce utrudniało zadanie, ale za to tworzyło fajną aurę. Szkoda że o 5.30 jak jadę do pracy, to nie mam czasu focić, bo była taka cudowna, snująca się mgła....
____________________
April April podbija las Mazowsze
MartaCho 12:16, 20 maj 2026


Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 3230
April napisał(a)



U mnie też ten jeden cercis chyba straci pokrój bo główny pęd do wycięcia. Może i dobrze, bo w tym miejscu nie potrzebuję wielkiego drzewa

A jak twój dereń Coppacabana? Uratowany? Bo mój niestety zdrewniały trup


Ja rok temu na prezent walentykowy z Waszego polecenia sobie samej kupiłam i niestety też trup w tym roku.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 12:21, 20 maj 2026


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21499
April napisał(a)



U mnie też ten jeden cercis chyba straci pokrój bo główny pęd do wycięcia. Może i dobrze, bo w tym miejscu nie potrzebuję wielkiego drzewa

A jak twój dereń Coppacabana? Uratowany? Bo mój niestety zdrewniały trup


Dereń Copacabana żyje. Po spotkaniu ze zlodowaciałym śniegiem z dachu ma wysokość 20 cm . Ale żyje.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi cz.I ;Ogrodowe marzenie Mrokasi cz.II na zachód od Warszawy
Agatorek 15:36, 20 maj 2026


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
April napisał(a)


Gosiu Buziak.

Klony ussuryjskie z serii Jack Frost są cudne. Pierwsze dwa mam dzięki Adze-Agatorek. Ona wynalazła North Wind i Ice Dragon. Ja w zeszłym tygodniu dokupiłam sobie Arctic Jade.
One są wytrzymalsze od palmowych.
Ale w tym rogu potrzebujesz coś dużego. Ja bym tam sadziła gatunek klona palmowego. Szybko rośnie i wypełni przestrzeń.


Ja się chyba będę żegnać z klonem nord wind. Wbrew nazwie, nie przeżył zimy. Chyba coś puszcza od korzenia, ale w tej chwili nawet nie pamiętam, czy to on, czy klon, który rośnie obok.
Ice dragon ok, u mnie jest przebarwiony (stanowisko słoneczne ma).

Jola, zdjęcia zarówno poranne, jak i popołudniowo-wieczorne, są przepiękne ❤️. Bo i ogród taki jest.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Wafel 16:33, 20 maj 2026


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 4259
Robisz cudowne ujęcia, widać magiczną aurę twojego lasu dla mnie bomba! Płonący kot na leżaku też super
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Juzia 17:20, 20 maj 2026


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42859
April napisał(a)


No wiesz Juśka, a samochodu nie masz? Blisko do mnie z Mazur. Niemal przy trasie S8.
Nie ma rzeczy niemożliwych


Tylko kto mi czas załatwi?
____________________
Juśka Zielone drzwi w Kruklandii (Mazury)
Juzia 17:22, 20 maj 2026


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42859
April napisał(a)


He, he, zdjęcie prześwietlone ale musiałam wstawić bo wygląda jak w zaczarowanym lesie, szczególnie na mojej komórce, przed wstawieniem na forum. Trochę mi zachodzące słońce utrudniało zadanie, ale za to tworzyło fajną aurę. Szkoda że o 5.30 jak jadę do pracy, to nie mam czasu focić, bo była taka cudowna, snująca się mgła....


Mi też zawsze najlepsze fotki wychodziły z samego rana
Ale mgły chyba nigdy ładnie nie udało mi się uchwycić.

____________________
Juśka Zielone drzwi w Kruklandii (Mazury)
TAR 22:28, 20 maj 2026


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13755
Jola, zbieram szczene z podlogi. Bosko jest.
Copacabany kupilam rok temu dwie szt. i oba żyja. Żyje tez siewka Schmeterlinga od Mrokasi. Byly dwie ale nie pamietam gdzie druga wsadzilam, zorientuje sie jak bedzie duza
Klon North Wind mi nie przezyl pierwszej zimy. Nie wiem tez czy poradzi sobie Peve Chameleon. Jedynie Ice Dragon daje rede. Ogolnie te klony ussuryjskie z serii Jack Frost mocno rozczarowuja. Szkoda na nie kasy. Za to bogatsza jestem w doswiadczenia Mam dwa zwyklaki ussuryjskie przeniesione z poprzedniego ogrodu i te zyja i maja sie jak na razie ok.
Zwykle klony palmowe zachowuja sie lepiej niz te niby odporne JF. Pisze u Ciebie, bo czytalam ze polujesz na nie. Nie warto.

Juz masz rdesty kwitnace a moje dopiero z ziemi wychodza
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 22:31, 20 maj 2026


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10303
April napisał(a)


Magarku, moja turzyca nie przyrasta, nie ma za bardzo miejsca. Może gdybym ją przerzedziła. Jesienią robi się brzydka bo ma za sucho, ale wiosna i lato jest ok. Ja ją wiosną tnę kosiarką Oczywiście na najwyższym ustawieniu.
Myślę że nie ma idealnych traw. U mnie poza niezawodnymi hakonkami to jeszcze jest carex Spring, carex umbrosa Thiny Thin. Jakieś inne to pojedyncze przypadki.


Ja z tej mojej od Ciebie jestem bardzo zadowolona Fajny paseczek mam
Te pozostałe muszę wyguglać. No i podjąć decyzje co zamiast ice dance...

Jola, super fotki, bo ogród super

Bardzo Cię podziwiam z każdym nowym zdjęciem, które pokazujesz. Bo ogród w lesie to, całkiem obiektywnie, wariactwo i szaleństwo.
Mam dużo mniej drzew, dużo mniej sosen, a widzę jaka to walka z korzeniami przy sadzeniu, gałęziami przy opadaniu, tonami igieł rok w rok.
Ciebie trzeba do jakiejś nagrody zgłosić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 23:15, 20 maj 2026


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13726
No nikt nie powinien narzekać, że mało zdjęć, chociaż takich widoków nigdy nie za wiele, chciałoby się więcej Ale mi i tak najbardziej podoba się ostatnie z kocurkiem, wpasował się idealnie, kolorystycznie taki kamuflaż, prawiego nie widać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies