Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 19:54, 16 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Juzia napisał(a)


Hahaha!

Ale i w sezonie turystycznym nie było jakiejś masakry.
Za sucho się u nas robi chyba.


No właśnie, a u mnie bardziej mokro. Więcej padało w tym sezonie, plus podlewanie... nawet z misy wylałam wodę żeby się dranie nie miały gdzie rozmnażać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 19:55, 16 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Mgduska napisał(a)
Za turystami uciekły U mnie też nie ma


To wygląda na ukartowane działanie Zmasowany atak na mnie. Chcecie mnie z ogrodu wygonić
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 19:58, 16 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
inka74 napisał(a)
a zabierajcie sobie te komary z powrotem )) turyści podobno nadal oblegają zarówno morskie kurorty, jak i te mazurskie

a tak serio - było przez jakiś czas mokro i ciepło, ptaków jest jakoś dziwnie mało. jest koszmar bo komary już od rana atakują - dziś o 6 rano mnie wygoniły z tarasu z kawą. 50% DEET nie daje już u mnie rady...


Nie jest dobrze, nawet zdjęć nie da się robić bo ciągłe machanie rękoma temu nie sprzyja
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 20:00, 16 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Agatorek napisał(a)


Widziałam ogłoszenie, ale te moje mam już od jakiegoś czasu. Twoich chyba bym już nie zmieściła nigdzie . Tzn. na pewno bym gdzieś zmieściła , ale nie miałabym na nie planu. A takie kopane z gruntu wolę od razu sadzić w miejsce docelowe.

Dziwna sprawa z tym zgonem Twoich traw z Ryk. Traw z doniczek nie sadziłam jeszcze w październiku, więc może chodzi o wielkość bryły korzeniowej plus pogodę? Tak tylko gdybam.



Z takimi hektarami to byś zmieściła, a plan zawsze można na kolanie narysować. Poza tym przesadzanie to druga natura ogrodnika
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 20:02, 16 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Rojodziejowa napisał(a)


O jacie... Masakra. Aż ciężko uwierzyć.
A swoją drogą, to szkoda, że te Ryki nie bliżej. Chętnie bym się przejechała.


Warto, cudni tam jest. Ja może się przejadę choćby pooglądać miskanty. Poza tym tam stale coś nowego robią, więc sama przyjemność. Ode mnie też nie jest zbyt blisko.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 20:03, 16 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
bacowa napisał(a)


U mnie seslerie na piasku też dobrze rośną, mam tylko wyraźne że po paru latach trzeba je odmładzać.


Masz rację, doszłam do tego samego wniosku z sesleriami, dlatego część wykopałam, tych starszych kęp. Zostały tylko mniejsze.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 20:04, 16 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Spróbuję zaraz wstawić zdjęcia
Nic nowego, stara bida. Na chybcika telefonem, komary gryzły niemiłosiernie
Przez krótki czas światło było magiczne, niestety szybko się zmieniło






____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 20:10, 16 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
April napisał(a)


Z takimi hektarami to byś zmieściła, a plan zawsze można na kolanie narysować. Poza tym przesadzanie to druga natura ogrodnika


Masz rację . Niestety już parę razy musiałam przesadzać rośliny. Najszybciej jakieś 10 minut po posadzeniu, bo zapomniałam, że w to miejsce miały być inne .
Następnym razem może skorzystam. Albo przyjadę po prostu pospacerować .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 20:13, 16 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
April napisał(a)


No skandal normalnie. Podrzuciłyście do mnie jak kiedyś, inni, stonkę ziemniaczaną


Ha ha ha . U mnie tylko pojedyncze sztuki, takie zmęczone podróżą z północy na stolicę i okolice
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mgduska 20:18, 16 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
U nas był suchy sezon, z dwoma epizodami deszczowymi na początku sezonu i w sierpniu. Te Wasze atakujące, to jednak Wasze, nie nasze
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies