Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Gosiek33 09:48, 17 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Przeciw komarom zakładam na łeb kaptur, bluzkę z długim rękawem, rękawiczki, długie spodnie.... wtedy zdecydowanie mniej mam ukąszeń
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Roocika 10:19, 17 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
April a czy Ta sesleria heuflera rośnie u Ciebie w półcieniu?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 10:51, 17 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
April napisał(a)


Oj takie przesadzanie to standard. Ja też czasem przesadzam po kilku minutach. Bo czasem coś się nie zgrywa na żywo. Poza tym mam tendencje do sadzenia zbyt gęsto. Ty też to masz, jeszcze w większym stopniu niż ja Mając takie hektary, nie bałabym się przestrzeni. Rośliny szybciej urosną jak od razu mają miejsce. No i roboty dwa razy nie trzeba robić. Ja czasem sadzę gęsto celowo, bo robię własne rozsady i chcę podgonić rośliny na kolejne planowane rabaty. A że przygotowanie ziemi u mnie długo trwa, to sadzonki sobie w międzyczasie nabierają masy. Tak powstała rabat z misą, na połowę rabaty miałam już sadzonki własne.
Zapraszam, nieważne czy po trawy, czy na spacer. U mnie zawsze jest coś do podzielenia


To tylko na zdjęciach tak wygląda, że jest zbyt gęsto . No dobrze, może trochę jest, ale jeszcze nie potrafię zostawiać za dużo wolnego miejsca. I tak się muszę powstrzymywać, żeby nie sadzić jeszcze gęściej.
Miejsca mam dużo, ale im więcej rabat, tym więcej chwastów. U mnie naokoło są pola, łąki i lasy (raczej małe laski), mało drzew/zasłon na działce i szybko mi nawiewa różności. Za szybko…

April napisał(a)



Miłego weekendu w ogrodzie.
Ja niestety w ten weekend do ogrodu nie będę miała czasu zajrzeć.


Dzięki (mam nadzieję, że będzie pogoda) i wzajemnie, miłego weekendu. Odpocznij trochę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mgduska 11:00, 17 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Jakimś dziwnym językiem do mnie gadasz Ja do kuchni wchodzę tylko posprzątać jak już nie mogę znieść widoku bałaganu jaki mój ulubiony kucharz zrobił.


Szczęściaro U mnie tylko bałaganią, kucharzem nikogo nie nazwę, z wyjątkiem pojedynczych przypadków, kiedy posłużyłam się szantażem moralnym i ktoś coś jednak upichcił
Dlatego my tacy nie za grubi jesteśmy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 11:16, 17 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38434
Nie musi być dużo kwiecia żeby było ciekawie.
Ta sama trawka z czterech różnych stron będzie wyglądała inaczej

Mi się obce ogrody nigdy nie nudzą
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
UlaB 11:57, 17 wrz 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
April napisał(a)


ta foteczka mnie urzekła na maksa

i ta


a psikacz na M. ze sklepu sportowego na D. stosowalaś? ten z wysokim stęzeniem DEET? U mnie długie spodnie i grube bluzy to za mało - skubańce sie przebijają jakoś, ale jak spryskam ubrania wspomnnianym wyżej, jest git (przez jakis czas ). Mam cień, gęstwinę roslin, sporo starych drzew u sąsiadów i jeszcze na dokładkę mają naturalny staw, wiec komary maja jak w raju.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Kasya 13:32, 17 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41700
April napisał(a)
Spróbuję zaraz wstawić zdjęcia
Nic nowego, stara bida. Na chybcika telefonem, komary gryzły niemiłosiernie
Przez krótki czas światło było magiczne, niestety szybko się zmieniło


No zachwyt
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 14:19, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Nie mogę się przestać zachwycać rzeźbą tego ludzkiego duetu. W Twoich okolicznościach przyrody wygląda bosko.
Współczuję pracowych stresów. Mam nadzieję, że szybko się skończą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 14:44, 17 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
No Ci z krzaczorów wyglądają faktycznie fajnie. Mam marzenie też mieć jakąś rzeźbę w ogrodzie...

Na tej fotce to jest w ogóle kumulacja... misa, rzeźba i ławeczki...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Alija 20:40, 17 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
April napisał(a)
Wrzucam jak leci, nie mam czasu segregować czy jakoś obrabiać. Musicie mi to wybaczyć








Przepięknie w Twoim lesie. Chociaż już jesiennie, to jeszcze masz tyle kwiatów.
Ach ta misa, cudna jest! I świecznica Ci kwitnie, a moja nie może wystartować.
Współczuję sytuacji w pracy, mam nadzieję, że się poprawi, wiem jak to człowieka dołuje. Trzymam kciuki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies