Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Brzozowadzie... 22:07, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No jak tam Jolu? Wychodzisz już na ogród, czy jeszcze tylko przez okno oglądasz? Spacerki w powrocie do zdrowia są ważne A jak już wyjdziesz to weź ze sobą telefon, to coś tam zawsze cykniesz
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasiek 00:14, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
O nie...I tu tez
Nie forsuj sie prosze...To zdradziecki wirus ciagnacy za soba dlugi ogon.
Zdrowia zycze i sily. I usmiechu
____________________
Bawarka
April 07:42, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Cześć Dziewczyny, przy Waszym moralnym wsparciu wracam do żywych, choć powrót do zdrowia potrwa jeszcze jakiś czas. Te co przechodziły Covid wiedzą o czym piszę. Niestety nie przeszłam go lekko, choć też nie tragicznie ciężko. Teraz tylko żeby bez powikłań a będzie dobrze.
Wracając do przyjemniejszych tematów czyli ogrodu. Przetrwał w zawieszeniu, nic złego się nie stało, było chłodniej więc powinny wszystkie rośliny przeżyć. Choć bajzelek się zrobił, róże nie przycięte. Sporo bylin też już powinnam ciapnąć bo wprowadzają chaos.
Zdjęć mam trochę ale w stanie takim jak ogród, bałaganiarskie i z różnych dni o różnym świetle i robione na chybcika bo sił nie było.

Ale do sedna, czyli ulubione pismo obrazkowe
Na Paprociowisku gęsto, pewnie trzeba będzie w przyszłym roku przesuwać rośliny.

młody judaszowiec Valilla Twist sporo podrósł. Ma fajną świeżą zieleń, choć może na marnych fotkach tego nie widać


Muszę jednak pomyśleć o zmianach pod nim bo po wycięciu jarzmianek jest brzydko. Krwiściąg Tana też bardziej szpeci niż zdobi. To będzie plan na przyszły rok do rekonstrukcji

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:45, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Zawilce uwielbiam wszystkie, nawet takie rozwichrzone i niedoskonałe


Rdesty to był strzał w dziesiątkę. Mój ogród je uwielbia i ja też.


Zawilce do rdestów to też bardzo dobre połączenie


Niedobitki Magdusiowych maków
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:49, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Ulubienica Novalis w tym roku marna, bardzo marna, miała tylko pojedyncze kwiaty. Muszę przesadzić. Może uda się w październiku. Tylko jak jej znaleźć reprezentacyjną miejscówkę?







I dalej w różu. Dalie z rdestami i zawilce z rdestami. Prawda że rdesty pasują wszędzie? A do tego zwiewne kwiatostany żurawek, jakże niedoceniane



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:52, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174


Rdest Fat Domino


Biały rdest zmienny i sadziec purpurowy



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:54, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
I różne takie







____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:57, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Kwiatostany żurawek, nie wszystkich wprawdzie, ale uwielbiam








____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:58, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174






____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:03, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Kwiatostany żurawki Chantily wspaniale teraz zdobią, świecąc w niskim słońcu


Vernonia bardzo powoli przyrasta ale i tak warto ją mieć, piękny kolor kwiatostanów choć trudny do fotografowania dla mnie



I uwielbiam czosnki jesienne. Nie pamiętam niestety ich nazwy. To chyba nawet jakiś szczypior czosnkowy nie czosnki. Super są. Za bodziszkami


____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies