Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 08:06, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Na razie tyle, trzeba się zająć pracą


powtarza dzwonek Poszarskiego, ale tylko ten biały, świeżo rozsadzany wiosną. Niebieskiego nie przycięłam i to pewnie był błąd, bo teraz nie kwitnie. Zapamiętać w przyszłym roku żeby wszystkie ciąć






____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:24, 30 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pięknie pokazane, zwłaszcza te najdolniejsze piętro prześwietlone słońcem
Kwiaty żurawek i ja lubię, za to filtrowanie światła właśnie i nienachalność. A wernonię mam młodziutką i chyba już/jeszcze nie zakwitnie w tym roku.
Całkiem dużo zdjęć jak na rekonwalescentkę, aż tak się nie forsuj.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gosialuk 08:27, 30 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Buszowato już masz w tym lesie.
Rdesty i Rozanne pasują prawie wszędzie. I jeszcze zawilce jesienne.
A wiesz, że ten biały czosnek, to szczypiorek czosnkowy. Moje tegoroczne odkrycie. Widziałam na żywo takie kępki jak u ciebie i się zachwyciłam. Akurat był skomponowany z różami i świetnie wyglądał. Nabyłam nasiona, bo w tej szkółce, w której go widziałam nie mieli go w sprzedaży. Czytałam, że podobno nie tak prosto uzyskać go z siewu. Czy ty go siałaś, czy kupiłaś w doniczce, czy jeszcze inaczej? Szybko przyrasta? Jak długo trzeba czekać na taką kępkę i jeszcze czy zimował już u ciebie?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
April 08:38, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Mgduska napisał(a)
Pięknie pokazane, zwłaszcza te najdolniejsze piętro prześwietlone słońcem
Kwiaty żurawek i ja lubię, za to filtrowanie światła właśnie i nienachalność. A wernonię mam młodziutką i chyba już/jeszcze nie zakwitnie w tym roku.
Całkiem dużo zdjęć jak na rekonwalescentkę, aż tak się nie forsuj.


Nie no kobieto, mało zdjęć źle, dużo zdjęć też nie dobrze, zdecyduj się
Magda, tak naprawdę to te zdjęcia robione były przez niemal dwa tygodnie więc i tak szału nie ma choć jeszcze kilka mi zostało.
Moja Wernonia z zeszłego roku, w pierwszym też mi nie zakwitła więc tym bardziej się cieszę. U ciebie, na słoneczku będzie jej znacznie lepiej niż u mnie więc i efekt będziesz miała fajniejszy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:43, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Gosialuk napisał(a)
Buszowato już masz w tym lesie.
Rdesty i Rozanne pasują prawie wszędzie. I jeszcze zawilce jesienne.
A wiesz, że ten biały czosnek, to szczypiorek czosnkowy. Moje tegoroczne odkrycie. Widziałam na żywo takie kępki jak u ciebie i się zachwyciłam. Akurat był skomponowany z różami i świetnie wyglądał. Nabyłam nasiona, bo w tej szkółce, w której go widziałam nie mieli go w sprzedaży. Czytałam, że podobno nie tak prosto uzyskać go z siewu. Czy ty go siałaś, czy kupiłaś w doniczce, czy jeszcze inaczej? Szybko przyrasta? Jak długo trzeba czekać na taką kępkę i jeszcze czy zimował już u ciebie?


Tak, rdesty, Rozanne i zawilce to mega fajne rośliny na późne lato i jesień. Robią niezłą robotę. Do tego jakieś trawy i rabaty mamy urządzone
Szczypior czosnkowy, też znalazłam w necie taką nazwę. Ja dostałam jedną kępę od Izy Tamaryszek w zeszłym chyba roku, podzieliłam na trzy kępy, ładnie przyrasta. Nasiona kupiłam wiosną, czytałam że trudno go uzyskać. Ale u mnie wzeszły całkiem ładnie i miałam w tym roku drobny szczypior z nich. Może zakwitnie w przyszłym roku. Też chcę koniecznie posadzić go jeszcze w innych miejscach. Tak więc nie zrażaj się ale próbuj. Ja wysiewałam w domu do skrzynek a potem przesadzałam do gruntu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 08:50, 30 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Ależ te zawilce prześliczne! Muszę zacząć robić notatki, co chcę mieć w ogrodzie i kiedy się o to zatroszczyć, bo nie NADANŻAM z zapamiętywaniem .

April, dobrze, że już po. Sporo osób teraz choruje i dlatego - choć miałam czekać na najnowszą wersję szczepionki - już teraz się zarejestrowałam i lecę za godzinkę się zaszczepić .

Słabość po COVIDzie zostaje dość długo, mus o siebie dbać i rozpieszczać . Ogród da sobie radę, teraz pada czasem, będzie dobrze. Że wiosną więcej pracy będzie? - no tak, ale wtedy będziesz miała więcej sił .

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
antracyt 09:10, 30 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Piękna porcja zdjęć
Nie przepadam za żurawkami, ale tą Chantilly będę miała na oku.
Pocovidowe słabości przeważnie utrzymują się długo, ale znam osoby, które prawie w ogóle ich nie odczuwały, czego i Tobie życzę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 09:13, 30 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
April napisał(a)




April, taki spacer z rana to nie lada gratka! Wszędzie smacznie! Kobierzec różnorakich zieleni, kolorów, światła i cienia. Zachwycam się całością, tak zgraną z klimatem lasu! Oraz: jeśli tak wygląda jesień w ogrodzie leśnym, to nie mam więcej pytań!
Rdesty, bodziszki i zawilce plus hak-one to faktycznie gotowiec a właśnie zastanawiałam się, czym podsadzić judaszowce na rabacie półcienistej. Jolu, dobrzej, korzystaj z widoków i napawaj się, ile tylko możesz.



Nowa12 10:09, 30 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To fajnie że najgorsze masz już za sobą. A że w sumie już koniec sezonu to możemy wreszcie poodpoczywać .
Ja też zawsze chciałam jak najwięcej jesienią zrobić żeby na wiosnę było mniej. Ale te jesień chyba trzeba sobie odpuścić.
Chciałam Cię zapytać o rdesty. Czy one mocno się rozrastają? A jeżeli tak to czy w kępie przyrastają czy się rozłażą w niekontrolowany sposób ?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 11:03, 30 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Martka napisał(a)


April, taki spacer z rana to nie lada gratka! Wszędzie smacznie! Kobierzec różnorakich zieleni, kolorów, światła i cienia. Zachwycam się całością, tak zgraną z klimatem lasu! Oraz: jeśli tak wygląda jesień w ogrodzie leśnym, to nie mam więcej pytań!
Rdesty, bodziszki i zawilce plus hak-one to faktycznie gotowiec a właśnie zastanawiałam się, czym podsadzić judaszowce na rabacie półcienistej. Jolu, dobrzej, korzystaj z widoków i napawaj się, ile tylko możesz.




Ja miałam pod judaszowcem liliowce, i fajnie się sprawdzały bo dochodził kontrast kształtu liści, myślę, że liriope też by się w tej roli sprawdziło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies