Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Anda 12:50, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Piękne irysy
Polemonium śliczne. Lubi wodę, podlewasz, czy woli bardziej sucho?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 13:06, 22 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Biały irys z pocałunkiem mnie zauroczył polemonium nie znam, a ładne, rabaty już masz napakowane. Ciekawa jestem jak będzie z samosiewem arcydzięgla
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 13:32, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10337
Judith napisał(a)
Ach, ten Twój busz! Zachwycający!


No bujnęło nam w ogrodach, prawda?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:33, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10337
mrokasia napisał(a)


Nie no, przyjeżdżam cichaczem ze szpadlem i biorę całość!!!
śliczny irys!


No i gdzie to wciśniesz? U siebie tak samo masz już dżunglę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:35, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10337
antracyt napisał(a)

Ta kompozycja jest rewelacyjna i do tego ten pomarańczowy wykrzyknik


Pomarańczowy faktycznie jak wykrzyknik. Co śmieszne, jest tylko jeden
Muszę poszukać nazw, bo tylko fioletowe i niebieskie pamiętam.
Dzięki, niezapominajki mi się wkomponowują same, bez pytania i wszędzie Niedługo będę rwać na potęgę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:42, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10337
TAR napisał(a)
a niezapominajki robia swietna robote
dzis sie zastanawialam czy na zime nie przygotowac sobie jakichs roslinek z nasion. po prostu sadzonki byle czego kosztuja takie pieniadze, ze moze samemu poprobowac?
na strychu mam tyle miejsca, ze plantacje moge zrobic, temperatura w granicach 14-18 stopni i jest okno.

Nie, no bez przesady, robie to dla siebie, u nas w lipcu pewnie zaczna sie obloty koniar, wtedy na pewno zero pracy w ogrodzie. niestety muchy konskie sa bardzo dokuczliwe.

Wena raz pojawia sie raz znika, wczoraj przesadzalam 3 rosliny, bo mi nie graly ale duzo juz posadzilam. Najbardziej mnie cieszy, ze mam wytyczone wszystko i w 80% porobione obrzeza. Tam gdzie nie sadze jest "szmata" glownie z powodu białych. Probuje na sobote trawe zamowic.


Tarcia polecam pułapki feromonowe na muchy. U mnie sprawdzają się rewelacyjnie. Przecież ja też mieszkam na wsi. Fakt że więcej turystów niż tubylców ale dwa gospodarstwa ze zwierzętami są. No i wieszam takie coś przy kompostowniku i mam z głowy.

Plantację rób, pewnie. Jak masz czas i siłę. A niezapominajki masz?

Fajnie że możesz robić po kolei, z planem. Najgorsze są prowizorki. I najtrwalsze niestety Wiesz ile ja już czasu robię podporę dla róży przy wejściu? Trzeci rok. Już podparta kantówkami a ja ciągle nie mam czasu. Wstyd jak beret.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:44, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10337
Anda napisał(a)
Piękne irysy
Polemonium śliczne. Lubi wodę, podlewasz, czy woli bardziej sucho?


Anda dzięki
Polemonium nie traktuję jakoś specjalnie. Dostaje wodę może raz na dwa tygodnie. Radzi sobie. Fakt, że ostatni tydzień trochę padało. Ale pod sosnami i tak jest bardzo sucho.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mirka 13:46, 22 maj 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aprilku napisz proszę w jaki sposób sadzisz rośliny z agrożelem?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
April 13:47, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10337
sylwia_slomczewska napisał(a)
Biały irys z pocałunkiem mnie zauroczył polemonium nie znam, a ładne, rabaty już masz napakowane. Ciekawa jestem jak będzie z samosiewem arcydzięgla



Sylwia polecam polemonium, fantastycznie by pasowało na twoją łąkę. Tylko wtedy nie odmianowe ale gatunek, jest trochę niższy i by się mniej pokładał. Odmianowy ma 60 cm i muszę podpierać. Może gdyby miał słońce to by nie leżał pokotem
Samosiew arcydzięgla mi nie przeszkadza. Z tyłu jest dzika część leśna, niech szaleje Będę przesadzać siewki lub wytrząsać tam nasiona
Mam też arcydzięgla gigas. Też się wysiewa ale bardzo skromnie, nawet za skromnie jak dla mnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:50, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10337
Mirka napisał(a)
Aprilku napisz proszę w jaki sposób sadzisz rośliny z agrożelem?


Mireczko, mieszam odpowiednią ilość, polecaną przez producenta, z ziemią pod rośliną. Trzeba dobrze, równo wymieszać. Musi być co najmniej 15cm poniżej korzeni, żeby roślina korzeniami chciała zejść niżej do wilgoci. W ten sposób silniej się też ukorzenia. Nie można obsypać żelem płytko lub wokół rośliny. Musi być pod.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies