Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 11:24, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10339


Piwojnik recta




I koniec
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:26, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10339
Roocika napisał(a)
Wow, tirelki w tej kompozycji mi się widzą, bo na żywo w szkółce jakoś mi nie leżały ale to pewnie jak ze wszystkim odpowiednio skomponowane i dobrze wygląda.


Asia, może nie widziałaś ich kwitnących? Poza tym w szkółce to mają pięć kwiatków na krzyż. One efektownie wyglądają dopiero w masie. W zeszłym roku bardzo mi się podobały ale dopiero w tym nie mogę obok nich przejść obojętnie, muszę się pogapić
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:27, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10339
Kordina napisał(a)


Już to kiedyś pisałam, ale zawsze w alternatywie pozostają wiszące ogrody Semiramidy


Ten etap jeszcze chyba długo przede mną. Ale też nie chcę napchać bez pojęcia Rośliny muszą mieć miejsce na rozwinięcie skrzydeł, inaczej nie będzie widać ich uroku
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:34, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10339
TAR napisał(a)


Mam nadzieje, ze do Waszego przyjazdu juz te wieksze drzewa rozparceluje. W sumie jakos to pewnie upchnne. Ogladalam wczoraj mojego przeflancowanego buka Frankena, liscie po roku wreszcie sie zaczely wybarwiac. Przezyl chyba szok przesadzeniowy. I z nim mam najwiekszy problem gdzie upchac, ma 4-5 metrow ale jest piekny. Wiele juz chyba nie urosnie? chcialabym go na wyspe widoczna z podcienia i sypialni.

Ale wytne siewki i male sadzonki topol, przetrzebie troche samosiejki brzozowe i moze bedzie lżej. Pomyslalam też zeby kupic kilka pęcherznic na srednie pietro np Luteus albo Dart's Gold na rozjasnienie kątów.


Żebyś się tylko nie przepracowała, chcąc pokazać nam ogród z jak najlepszej strony. My mamy świadomość że to wymaga czasu. Tak więc spokój i luz
Ja mam dwa Frankeny posadzone, jeszcze niewielkie, choć widzę że nie są wolno rosnącymi drzewkami. Rozumiem potrzebę wyeksponowania go. Mam jeszcze Silver Taler, który ciągle czeka na moją wenę I powiem ci że zazdroszczę prac koncepcyjnych żeby to wszystko umiejscowić ale też trochę współczuję. Skoro ja mam kłopoty z pojedynczymi egzemplarzami, u ciebie pewnie usiadłabym i zaczęła płakać z rozterki
Mam bajecznego limonkowego derenia. Sprawdzę w domu i dam ci znać. Mega fajny na takie ciemne miejsce. Jeszcze się nazwy nie naumiałam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:34, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10339
Kasya napisał(a)

Czy jakieś inne naparstnice niż te zwykle ci zimuja ?


Jeszcze bylinowe, takie żółto-kremowe mi zimują
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 11:38, 22 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10092
Ach, ten Twój busz! Zachwycający!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 11:51, 22 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18158
April napisał(a)







Nie no, przyjeżdżam cichaczem ze szpadlem i biorę całość!!!
śliczny irys!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 12:29, 22 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11783
April napisał(a)
Najpierw trochę wspomnień weekendowych
Irysów ciut więcej ale jak pisałam u mnie to raczej pojedyncze sztuki








Ta kompozycja jest rewelacyjna i do tego ten pomarańczowy wykrzyknik
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 12:33, 22 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7641
April napisał(a)


Żebyś się tylko nie przepracowała, chcąc pokazać nam ogród z jak najlepszej strony. My mamy świadomość że to wymaga czasu. Tak więc spokój i luz
Ja mam dwa Frankeny posadzone, jeszcze niewielkie, choć widzę że nie są wolno rosnącymi drzewkami. Rozumiem potrzebę wyeksponowania go. Mam jeszcze Silver Taler, który ciągle czeka na moją wenę I powiem ci że zazdroszczę prac koncepcyjnych żeby to wszystko umiejscowić ale też trochę współczuję. Skoro ja mam kłopoty z pojedynczymi egzemplarzami, u ciebie pewnie usiadłabym i zaczęła płakać z rozterki
Mam bajecznego limonkowego derenia. Sprawdzę w domu i dam ci znać. Mega fajny na takie ciemne miejsce. Jeszcze się nazwy nie naumiałam.


Nie, no bez przesady, robie to dla siebie, u nas w lipcu pewnie zaczna sie obloty koniar, wtedy na pewno zero pracy w ogrodzie. niestety muchy konskie sa bardzo dokuczliwe.

Wena raz pojawia sie raz znika, wczoraj przesadzalam 3 rosliny, bo mi nie graly ale duzo juz posadzilam. Najbardziej mnie cieszy, ze mam wytyczone wszystko i w 80% porobione obrzeza. Tam gdzie nie sadze jest "szmata" glownie z powodu białych. Probuje na sobote trawe zamowic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:39, 22 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7641
a niezapominajki robia swietna robote
dzis sie zastanawialam czy na zime nie przygotowac sobie jakichs roslinek z nasion. po prostu sadzonki byle czego kosztuja takie pieniadze, ze moze samemu poprobowac?
na strychu mam tyle miejsca, ze plantacje moge zrobic, temperatura w granicach 14-18 stopni i jest okno.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies